| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Malá rekapitulace

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 44 [Dalších 24 >>]
11.1.2008 19:22:20
Já tedy pouštím malému tv ráno, když se sprchuju, on to stejně nesleduje, spíš jen slyší hovor, pouštím mu vždycky nějakou pohádku z dvd. Je to pro mne mnohem přijatelnější, než aby si v postýlce znovu vyřvával tříselnou kýlu. Ať si kdo che co chce, stejně se na ni jednou dívat bude, a pokud u tv netráví celé dny, ale pouhé minuty, tak podle mého názoru není, co řešit. Držím Vám palce:o)
Láďa
  • 
11.1.2008 9:12:50
Dvojnásobné štěstí? Nevím, jestli se dá štěstí násobit. Nevím(e) se ženou spoustu věcí ohledně dvojčat, přestože teoreticky je řešitelné všechno...Jsou však chvilky, kdy nejsou na dohled žádná teoretická doporučení.Dítě o chvilku dýl plačící v postýlce (nejsme zastánci"vyřvání"),fronta na kojení, v bundičce čekání na oblečení bratra, lichá sousta a další situace, která rodič s jedním dítětem nepozná a každá rada je drahá. Musí se člověk spolehnout na sebe, popř. na partnera a co si budeme namlouvat, pokud nejde o zdraví(u dětí fyzické, u rodičů psychickě), jde o h...Jak jsem pročítal příspěvky, zapadá do toho menší úzkostlivost na pořádek a všechny další známé věci. Ptáme se, například, jestli je proti výchově pustit dětem(15měs) televizi s oblíbeným Sezamem, kdy půl hodinky ani nedutají a maminka může nabrat síly, v mém případě uvařit, vyprat, poklidit.....je spousta věcí, které jsme vymysleli sami a jestli je to špatně - kdoví, jestli se to někdy zjistí......to sem se rozkecal...:-):-)
Láďa - dvojčata K+H) 15 měs
  • 
11.1.2008 8:48:38
Dvojnásobné štěstí? Nevím, jestli se dá štěstí násobit. Nevím(e) se ženou spoustu věcí ohledně dvojčat, přestože teoreticky je řešitelné všechno...Jsou však chvilky, kdy nejsou na dohled žádná teoretická doporučení.Dítě o chvilku dýl plačící v postýlce (nejsme zastánci"vyřvání"),fronta na kojení, v bundičce čekání na oblečení bratra, lichá sousta a další situace, která rodič s jedním dítětem nepozná a každá rada je drahá. Musí se člověk spolehnout na sebe, popř. na partnera a co si budeme namlouvat, pokud nejde o zdraví(u dětí fyzické, u rodičů psychickě), jde o h...Jak jsem pročítal příspěvky, zapadá do toho menší úzkostlivost na pořádek a všechny další známé věci. Ptáme se, například, jestli je proti výchově pustit dětem(15měs) televizi s oblíbeným Sezamem, kdy půl hodinky ani nedutají a maminka může nabrat síly, v mém případě uvařit, vyprat, poklidit.....je spousta věcí, které jsme vymysleli sami a jestli je to špatně - kdoví, jestli se to někdy zjistí......to sem se rozkecal...:-):-)
renata
  • 
10.1.2008 21:15:30
ještě než jsem sama přemýšlela o dítěti, tak jsem nechápala, proč některý maminy mají ušmudlaný děti, který si hrají venku na písku a ty maminy sedí vedle nich a ani jim tu pusu pořádně neutřou. nebo jak může nechat svoje dítě v tak špinavým tričku a podobně. když jsem s naší beruškou přišla z porodnice domů tak jsem po čtrnácti dnech nevěděla co je to chvilička klidu. nechtěla spinkat, pořád se budila. v půl roce to bylo stejný. musela jsem ji uspávat v náruči a slyšela jsem spoustu rad jak ji mám nechat v postýlce. ona usnula jen u mne. takže kdykoliv opravdu usnula, nenapadlo mne uklízet, ale nohy na stůl. od jednoho roku přes den nespí vůbec. její největší záliba je vytahování všech věcí ze skříní a další podobný srandy. takže náš byt věčšně vypadá jako po výbuchu. někdy s usměvem prohodím, že tudy prolítlo tornádo jménem Danielka. a ta špinavá pusa, nebo špinavý tričko? dneska fakt neřeším. musela bych mít každý ráno nachystaných tak pět čistých triček a někdy by to nestačilo. za měsíc jí budou dva roky a byly to ty nejkrásnější dva roky mýho života.
je to spousty práce, některý dětičky nás nenechají ani chviličku odpočnout, ale je to tak nádherný a plný lásky. nikdy bych neměnila. a jenom doufám, že budeme mít další takový čiperný dítě. už se snažíme.
přeji všem jen ty nejkrásnější chvilky s jejich nejblišimi.
10.1.2008 14:55:30
To je super, když se zapojí i tatínci!!! Já vždycky chtěla dvojčátka a teď děkuju Bohu, že Adunek je jen jeden:o) Ne, že bych nechtěla další, to já chci, ale dva najednou bych si představit neuměla;-) A je to štěstí taky dvojnásobné? Přejeme jen a jen štěstí, lásku a ať jste zdraví, víc není potřeba:o)
  • 
10.1.2008 9:43:51
Je to trochu nezvyklé, aby se zapojoval tatínek, ale máme roční dvojčata a pokud jde o rekapitulaci, zmínka o Bohnicích je na místě. Ale píšu proto, že přes všechno je rekapitulace jen a jen o štěstí, neuvěřitelných příhodách a pocitech a nevím, jestli je to mou povahou - ale ten drsnej rok považuju za nejkrásnější v mym pestrym životě.....
9.1.2008 17:15:07
Tohle heslo mám permanentně nalepené na lednici, malý ho moc rád z náruče otlapkává:o) Ano, řešit úklid mě už přešlo, hbitě uklízím jen nepořádek nebezpečný, když něco vypadne z kočiček a tak, jinak se uklidňuji tím, že za chvíli bude jíst venku písek. To se fakt uhlídat nedá, nemyslím, že by ho snědl kila, ale pár kamínků se mu jistě propašovat podaří:o) Zrovna dneska jsem si říkala, že bych si na téhlavě měla aspoň zkusit něco udělat, tak jsem si narazila čepici víc do čela:o) Nojo, jednou budu vzpomínat, kdeže ty časy jsou, když jsem byla nepostradatelná maminečka a ne trapná matka;-)
vlasta, 1 dítě, 2 v očekávání
  • 
9.1.2008 16:09:41
Ahoj Majdo, musela sem se pousmát a povzdechnout si pěkně nahlas, už to jsou dva roky co sem o tytéž a mnohé jiné iluze přicházela.Taky sem si myslela, že si ani neumyju hlavu. A za skoro 4 měsíce to tady budu mít nanovo. Je to až s podivem, že na to člověk tak rychle zapomene, ale teď se mi to všechno zase vybavilo. U první dcery jsem nevěděla co mě čeká, ale teď se cítím vyrovnaná a v klidu, protože už ze všeho nebudu tak vyplesklá jak poprvé. Už se na mimčo těším. A je mi jedno, jestli tady budu mít horu nádobí nebo prádla, prostě až to bude tak to bude. Manžela mám stále na cestách takže musím všechno zvládat sama, a nebojím se toho ani se 2 dětmi. Každý se mě ptá, - a jak to budeš dělat? Manžel je doma jen o víkendu - Prostě to zvládnu. Nejsem první ani poslední kdo to takhle má, prostě bude doma tóčo. Určitě ještě o nějaké iluze přijdu, ale to neva. Prostě s dětma se pořádek udržet nedá a cídit všechno a stresovat se kvůli tomu, že mě návštěva pomluví, že máme všude bordel na to taky kašlu, však až budou mít děti oni to poznají.
Dáša. 1 dcera
  • 
9.1.2008 15:59:55
A to u nás, mimo dcery (2roky), která chodí na pravidelné toaletové diskuze se nechutně pravidelně rozlátnou dveře a náš kocour se přijde podívat, co to tam dělám.
maryclare (2,5r a 9m)
  • 
9.1.2008 14:10:55
Rekapitulace je moc dobrý nápad, určitě si večer-tak kolem půlnoci-sednu a napíšu si, co mi mateřství vzalo a dalo.Už opravdu musím a budu se soustřeďovat na to kladné. Mám 2 a půl ročního chlapečka "mami já sám" a 9 měsíční holčičku "všude vlezu, co najdu, to sním". Už jsem se naučila nádobí mýt až v noci,nemít napečeno, nežehlit, neřešit fleky na koberci a když se mi jednou za uherský rok stane, že se děti po obědě sejdou se spaním, udělat si kafíčko a vyprdnout se na veškerý úklid.Manžel je hodně pracovně vytížen, odchází ráno, přichází kolem půlnoci, tak jsem na ně většinou sama.
Hlavu se myju tak, že v předklonu nad vanou se sprchou v jedné ruce přidržuji malou, která se zrovna připlazila do koupelny a staví se o vanu, aby si o okraj vany nerozbila pusinku, a volám na synáčka, aby mi rychle vrátil ten šampón, který jsem si připravila, ten se, Jiříčku, přece nepije!
Elinka zásadně odmítá hrát si s chrastítkama, když Jiřík má přece tolik krásných autíček a puzzlátek a plastových písmenek, které jsou rozházené na koberci a dají se tak krásně strčit do pusinky celé!
A Jiříček je tak hodný, že se rád s Elinkou dělí o svůj oběd- např.kousky brambor s masem háže Elišce ze lžičky na koberec, ta se v mžiku připlazí a je taky hned po obědě! Takže 24hodinová pohotovost!
Ale jsou to moje zlatíčka, i když nemáme uklizeno, navařeno, nemůžu před zrcadlem trávit minuty, natožpak hodiny, kdybych měla příští život, chtěla bych to mít zase takhle:-))A heslo-bordel v bytě, šťastné dítě, je, myslím dost pravdivé!!!
Všem vám přeji hlavně zdravé dětičky a na všechno ostatní se vykašlete!!!
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 44 [Dalších 24 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.