| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Příliš sladké těhotenství

[<<Předchozích 30] Příspěvky 3140 z 50 [Dalších 10 >>]
Míša, Junior *97, Beruška*2006
30.10.2007 8:44:40
Proto jsem se tady taky už včera zmiňovala o pochybné "přísnosti" té diety. Protože můj normální jídelníček byl takový, zůstával hluboko pod dietní normou.
nel, roční dcera
  • 
30.10.2007 7:05:07
Já měla taky těhotenskou cukrovku a v moči jsem nikdy v poradně cukr neměla a neměla jsem celé těhotenství zvýšené hodnoty ani na lačno, vždycky jenom tu hodinu po jídle. Přitom do žádné rizikové skupiny nepatřím, pokud nepočítám, že mi bylo 29 a blížila jsem se té rizikové skupině po 30. :) Je pravda, že v tom článku vůbec nepíší o podlě mě větším riziku, a to pro srdíčko dítěte. Už v těhotenství během kontrol zjistili, že má dcera zesílenou přepážku, dírku mezi komorami o něco větší než by měla být a změněný jeden cíp trojcípé chlopně. Takže jsem dietu držela opravdu poctivě. Teď jsem byla s dcerou na kontrole srdíčka v roce a taky čekám - stěna slábne a dírka se zmenšuje, takže by to mělo být v pořádku, ale ten jeden cíp chlopně je pořád menší a do budoucna by to mohlo způsobit dceři problémy. Myslím, že upozornění na větší porodní váhu je dost málo, zejména, když v případě těhotenské cukrovny se porod vyvolává v termínu porodu, aby dítě nebylo přenášeno právě pro riziko velké porodní váhy.
čaroda
29.10.2007 22:27:42
Uhlohydraty nejsou tuky ale cukry...a uz minimalne 20let se oznacuji jako sacharidy. jen pozn. :)
Žluťásek.
29.10.2007 21:26:35
Katko, já mám taky pocit, že kdyby se tato dieta doporučovala jako normální prevence, že by to bylo ideální. Myslím, že by to přispělo nejen k omezení cukrovky, ale mnoha dalším zdravotním potížím.
29.10.2007 21:02:36
A nešlo by dodržovat dietu jaká je popsaná v článku už jako prevenci? Teda obiloviny, zelenina, trocha ovoce atd. a hlavně žádnej bílej ani přírodní cukr. Možná lžička medu nebo sladu do čaje, jíst po malých dávkách a pravidelně..... Pro mě to není dieta, ale moje současné normální stravování.
Přiznám se, že ten zátěžový test jsem absolvovala s rohlíkem a pila jsem normálně vodu i když se to údajně nesmí, ale vydržet od půlnoci do cca 10 hod. bez ničeho to bych omdlela. I mimo těhotenství se cítím velmi špatně pokud delší dobu nejím.
29.10.2007 20:02:41
Tak to my taky vyčkáváme, vada byla malinká.
Hodně štěstí.
Monika
Ekaterina
  • 
29.10.2007 19:59:59
Matyldo, neléčíme nijak. Čekáme, jestli to samo nezmizí růstem srdíčka. Vada je zatím malá, pokud se nebude zhoršovat, nemělo by to malého nijak omezovat.
29.10.2007 19:34:23
Jo, ještě jsem chtěla říct, že každé těhotenství je jiné. Já jsem při prvním taky měla co dělat, abych to udržela v žaludku (vyzvracet se to nesmí, to bych musela znovu). Navíc sladké nemusím. U druhého těhu se mi tam tedy vůbec nechtělo a ejhle, bylo to v pohodě. Dokonce jsem měla dojem, že toho bylo míň. A také to poprvé bylo s "citronovou" příchutí, prý pro lepší chuť, a mě právě ten citron šíleně dráždil v žaludku. Podruhé už to bylo jen sladké.
29.10.2007 19:29:58
Žabo, to nebylo myšleno jako "útok" na tebe. :-))) Jen jsem fakt z článku měla dojem, že tuto chorobu bere na lehkou váhu. :-( A to je nebezpečné. :-(
Míša, Junior *97, Beruška*2006
29.10.2007 19:27:52
Jistěže to jde i bez pití roztoku glukózy (MMCH - hodně okyselený nechutnal o moc hůř než citronáda). U někoho na cukrovku ukáže hned špatná ta první hodnota na lačno. A pokud je tahle hodnota v pořádku, dá se třeba změřit glykémie hodinu po jídle. Vypovídací hodnotu to má zejména tehdy, když se zároveň ví, kolik sacharidů jsi k tomu jídlu snědla (a zvážit si dva krajíce chleba zas není takový problém). Dá se udělat i tzv. glykemická křivka, kdy se krev odebírá několikrát v průběhu dne. To se zpravidla dělá v rámci hospitalizace - já ji třeba absolvovala po porodu.
[<<Předchozích 30] Příspěvky 3140 z 50 [Dalších 10 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.