| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Příliš sladké těhotenství

 Příspěvky 110 z 50 [Dalších 40 >>]
12.9.2008 13:58:27
Během těhotenství jsem měla komplikovanější cukrovku, byla jsem na inzulinu. 4 týdny před termínem mi na uzv zjistili, že mi zkornatěly placentární cévy, a tudíž miminko už nějaký den nemá moc co jíst, a tak hubne. tentýž den jsem císařem porodila sotva 2kilového drobečka.Hned první den po porodu mi dali k svačině piškoty - řekla jsem, že je asi nesmím, když jsem diabetička... a pak jsem si každý den doslova musela vydupávat dietu... bylo to tristní - zelenina téměř žádná, věčně suchej chleba... no des, takže jsem si taky musela vystačit nějak se svýma zásobovačema. Jinak přes svůj komplikovaný začátek života je dnes synek zdráv, a váhově i růstově naprosto standardní!
EvR
  • 
11.9.2008 14:19:05
To asi nejde, řekla bych. Ale tak hnusné to zase není, aspoň mně to ochutili citronem a docela to ušlo. Je fakt, že bez citronu by to byl asi mnohem horší zážitek.
31.3.2008 13:33:42
Spolehlivě ne. Těžší formy pak mají náhodné glykémie vyšší než je obvyklé, ale to chce glukometr. JInak to, co je normálně porucha tolerance cukrů je v těhotenství klasifikováno jako cukrovka.
31.3.2008 13:30:11
A glukometr Ti dali? To se potom člověk dost diví, jakmile to začne měřit.
31.3.2008 13:29:22
No, zdravá těhotná musí bez patologické glykémie zmetabolizovat libovolnou dávku cukru... Takže cukrovka je cukrovka.
31.3.2008 13:26:07
Tak tohle znám velmi důvěrně. Měla jsem diabetickou dietu pro těhotné a kojící matky. Tedy čistě teoreticky. A nejvíce mě dorazilo, když se doktor z diabetologie pohoršeně pozastavoval nad tím, co to jím. Holt, co mi dali. Pak už mi manžel do nemocnice jídlo prostě nosil... Kdo nezažil, neuvěří.
31.3.2008 13:23:17
Co říci. Je to prostě chyba. Test by se provádět měl, protože je to jediný způsob, jak cukrovku zjistit. Moc doporučuji poradnu MUDr. KOuckého na www.porodnice.cz, vyhledejte si těhotenskou cukrovku, najdete spoustu informací...
anna
  • 
8.11.2007 20:52:38
s
5.11.2007 21:23:47
I já byla ne testu cukrovky, který vyšel negativní. Ani v moči nic nenašli. Nerodila jsem ani v 1.termínu ani ve 2.termínu, ale nechali mě přenášet a strašili,že má mimi přes 4kg. Nakonec jsem rodila v týdnu 41+5, v propouštěcí zprávě mám napsáno POROD V MĚSÍCI TĚHOTENSTVÍ: 11, malej měl 4,45kg a 55cm a musel jít císařem, protože bych ho nevytlačila, jak byl veliký. Jen nechápu, když dle ultrazvuku věděli, že je mimi tak velký, na co čekali a nechali mě přenášet. Je zdravý. Jen já musím po půl roce na kontrolní test cukrovky znovu, i když jsem jí neměla, z důvodu, že mimi mělo přes 4kg. Tak už se těším, až zas budu dřepět v čekárně 3h o hladu a žízni a test stejně vyjde negativní. Nechápu, proč tam vůbec musím jít, když jsem těhu cukrovku neměla. Asi se na to vyprdnu...
5.11.2007 21:23:01
I já byla ne testu cukrovky, který vyšel negativní. Ani v moči nic nenašli. Nerodila jsem ani v 1.termínu ani ve 2.termínu, ale nechali mě přenášet a strašili,že má mimi přes 4kg. Nakonec jsem rodila v týdnu 41+5, v propouštěcí zprávě mám napsáno POROD V MĚSÍCI TĚHOTENSTVÍ: 11, malej měl 4,45kg a 55cm a musel jít císařem, protože bych ho nevytlačila, jak byl veliký. Jen nechápu, když dle ultrazvuku věděli, že je mimi tak velký, na co čekali a nechali mě přenášet. Je zdravý. Jen já musím po půl roce na kontrolní test cukrovky znovu, i když jsem jí neměla, z důvodu, že mimi mělo přes 4kg. Tak už se těším, až zas budu dřepět v čekárně 3h o hladu a žízni a test stejně vyjde negativní. Nechápu, proč tam vůbec musím jít, když jsem těhu cukrovku neměla. Asi se na to vyprdnu...
 Příspěvky 110 z 50 [Dalších 40 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.