| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Na jaře začněte s otužováním

[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 105 [Dalších 75 >>]
Hana
  • 
26.4.2007 18:58:42
Konečně už někdo přišel na to, že teplota v mnohých místnostech 28 stupňů i více je vražedná. V takovýhle místnostech vychovávají děti od narození a ještě je nabalují, aby nenastydly. Je zvláštní, že moje dcera i můj synovec, kteří trávili život v místnostech vytopených na nejvíce 20 stupňů a v krátkých rukávech a šortkách a v noci při 17 stupních, tak byli výjimkami co se týče nemocnosti. Žádný z nich neznal chřipku, virózu ani angínu, kašel, rýmu vyjímečně. Ošetřovačku jsem měla pouze na plané neštovice a příušnice. V práci jsem byla za exota, jaktože mám tak zdravé dítě, dcera se narodila v roce 1974, tedy v hluboké totalitě, už tenkrát byly děti věsměs neustále nemocné. Už od mala jsem jí otužovala i tím sprchováním, oblékala o hodně méně než byly nabalené ostatní dětičky. Ovšem dnes v důsledku této výchovy trpíme obě úděsných způsobem. Ve většině zaměstnání se přetápí, úřady přetopené, školy a školky přetopené, na poště jsem do deseti vteřin na kolaps vedrem, takže na co se otužovat? Jedině tedy pro vlastní utrpení. V tomto státě dříve jak za 50 let nikomu nedojde, aby se s tím přetápěním udělal rázný konec. V minulém zaměstnání, na jednom z pražských soudů, bylo v kancelářích v zimě i 28 stupňů, všichni si libovali, chodili v tlustých rolácích, celý den v kozačkách a byli spokojení. Já jsem umírala celou zimu v lehkém oblečení a abych neomdlela vedrem, fičely na mne ještě dva ventilátory. A paradoxně, jak jsem celý život nebyla nemocná, tak tady to vypadalo, že konečně začnu čerpat nemocenskou. Samozřejmě na tomto soudu byla nadstandardní (ale spíše normální česká) nemocnost. Rozžhavená do ruda a do běla vyjít na mráz, to byl pro organizmus záběr. Nakonec jsem i toto ve zdraví přežila a radši včas z tohoto soudu zmizela. Na dalším mám štěstí, zde jsou tak ohromné kanceláře, že více jak na 20 stupňů se nevytopí, i když se o to snaží, takže já jásám a zbytek skučí, ale ať!!!Každý chvilku, tahá pilku. Samozřejmě ti zmrzlí jsou neustále nemocní a my zdraví pak za ně musíme pracovat, ale to už tak v tomto státě chodilo, chodí a chodit bude. Moje dcera až donedávna pracovala s dětmi, měla jen jednu 12letá dívku, která nebyla nemocná, jelikož byla otužilá; v základní škole ale sípala horkem. Byly tam i takové dětičky, to jest, když je venku méně jak 20 stupňů, tak vůbec nesmí vyjít ven, aby nenastydly, do školy je nabalené odvezou autem. Nabalené jsou i v létě, aby nenastydly (co kdyby zafoukal větřík), větrat se v místnostech nesmí, zase by nastydly (může za to průvan). Pravdou je, že právě tyto dětičky mají tak 6 x do roka antibiotika a přibližně každý měsíc jsou ze školy 10 dní doma, jsou nastydlé. A po každém dalším nastydnutí jejich "moudré" maminky a babičky přidají další vrstvu punčocháčů, svetrů, kabátů a čepic navrch proti nastydnutí a tak to jde pořád dokola. Obávám se, že nebýt těch úžasných antibiotik a různých dalších léků, tak by u nás úmrtnost těchto dětiček tak stoupla, že by se matinky jenom divily, prostě by jim ty jejich "neduživky" nepřežily. Ale tohle ony také nikdy nepochopí. Možná by jim pomohlo, kdyby si přečetly alespoň jeden díl "Káji Maříka". Jak ten dokázal vyléčit věčně nemocnou a zmrzlou Zdeňu, která byla už na umření, třeba by jim něco došlo.
Uvědomují si tyto "matinky" jak těmi antibiotiky ničí zdraví svých dětí? Co takhle radši prevence než antibiotika? Tady ale také špatně funguje zdravotnická osvěta (i když dnes, kdo má mozek, si informace najde), ale možná, že i za tímhle stojí farmaceutické i jiné koncerny. Když budeme všichni otužilí, spotřebujeme méně tepla v domácnostech, budeme méně platit a hlavně nebudeme potřebovat tolik léků a antibiotik, a to se koncernům sníží zisky (to by byla škoda). Bude tedy lépe když zůstane vše při starém, ať se mají výrobny léčiv dobře a bohatnou na naší společné blbosti!!!
Majka
  • 
26.4.2007 15:17:07
Teda Hanko, vy jste se musela rozpalit psanim sveho prispevku, i pokud jste mela v mistnosti tech vytouzenych 18 az 20 stupnu ! A o tom vkladani uz ani nemluvim !

Nejsem fandou pretapeni ...
Ale vzpominam, ze vloni v lete, v tech dlouhotrvajicich horkych dnech s teplotami nad 30 jsme se dostali i s teplotama v mistnostech bytu na tech 28 ... ne ze bychom si v tom libovali, ale ani pres nocni vetrani jsme to o moc nestahli ...
V zime topeni neprehanime, ale neni vse jen o teplote ale i o vlhkosti vzduchu, ktera je v bytech hodne nizko, coz je asi horsi .... boje o stupne asi nemaj cenu ... otuzovani, treba i to zminene saunovani by asi melo pomoci organismu odolavat i zmenam teplot a prechodu z mistnosti ven ...
Hana
  • 
26.4.2007 13:55:34
To máte pravdu, klimatické změny jsou vám nakloněné, bude se oteplovat čím dál více, takže zmrzlíkům bude hej. Před vedrem není úniku, kdežto vy si alespoň můžete zatopit, kam utečeme my, co vedra nesnášíme. Tak vlastně mají pravdu maminky, které už do narození děti tak nabalují i v místnostech, kde mají od 25 stupňů výše, protože ve finále nakonec na téhle planetě budou jediní, kdo přežije. Otužilci buď zešílí nebo půjdou hromadně na Nuselák.
Firsty+Matouš07/06+Šimon01/08
26.4.2007 13:49:19
Aleno - moc se líbí co jsi napsala o tom těhotenství. Jako bych to psala já!!! Taky jsem si užívala v těhotenství normálního tlaku, že mi konečně nebyla chvíli zima, byl to fakt krásný pocit, nebát se větrání a zimy ... no škoda, že mi to nevydrželo, asi bych měla být těhotná pořád :)

Jsem ráda, že nejsem sama, kdo to takto prožívá, to mě povzbudí, že nejsem nenormální ale prostě "nízkotlaková" grr
Líza
26.4.2007 12:51:25
:-D u nás to není až ke stropu a furt tam táhne. Pro člověka v bundě je to samozřejmě k zalknutí, ale sedět tam celý den, je to myslím tak akorát.
Lída+2
26.4.2007 12:08:08
Lízo já evím kam chodíš na počtu ty,ale v tý naší je to přepažený až ke stropu skoro a jediný kudy by nastydli je díra co jim strkáš ty věci......:-DDDDDDDDDDDDDDD
janka, dcera 7, syn 3
  • 
26.4.2007 11:38:19
Teda pani Hano, ted jste nam to teda nandala...Se divim, ze ty moje deti jeste ziji, kdyz jim obcas oblecu neco jineho, nez tilko a nachodi naboso.
Líza
26.4.2007 6:56:20
Taky mě napadlo, že nechápu, kde sebrala Hana 28 stupňů :-DDD

Jinak pokud jde o to padnutí na poště - ono když tam člověk přijde zvenku v kabátě, tak je mu samozřejmě horko, i když si ho rozepne. Ale myslíte vážně, že by tam měla být taková teplota, aby těm příchozím nebylo horko? A zaměstnanci by tam seděli v kožiších a pracovali v rukavicích nebo jak? Ti tam přece sedí celý den bez pohybu a dělaj právě tu kancelářskou práci, která se v zimě dělat nedá. Tak zkuste jít a vysvětlovat pracovnici na poště u přepážky, že by tam měla mít jen 18 stupňů, aby vám v bundách nebylo horko, když tam strávíte 10 nebo 20 minut (a ona každý den celou pracovní dobu).
Lída+2
26.4.2007 6:50:44
proč tolikrát:-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

jinak v něčem souhlasím v něčem ne.

děti chodili do dvou školek a 28C tam teda není nikdy... okolo 20-22C...

JO a v práci, když je 19C. Tak když jen sedím a rýsuju- držím jen myš od PC. Tak mám za chvilku zkřehlou ruku. Podle normy má být v kanclu 22C.A zhruba při týhle teplotě mi opravdu přestává mrznout ruka...

Jinak na poště je na padnutí skoro všude...:-( a na úřadech jak kde..
Susenka
  • 
25.4.2007 23:46:45
Ha ha ha ha. Tri hodiny venku! Donedavna jsme bydleli na Smichove, myslim, ze tremi hodinami venku bych svou dceru tak mozna akorat priotravila vyfukovymi plyny... A cestovat na konecnou a pak pesky? Pane jo, copak neni zivot dost komplikovany? A presne z toho duvodu jsme se odstehovali do Dobrise. A jsme venku skoro porad. Bordel v byte nikomu nevadi, zehlit me ani nenapadne a jist se da i po italsku. Testoviny s rajcaty a cerstvou bazalkou. Zabere to dvacet minut i s konzumacii.
[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 105 [Dalších 75 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.