| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku O listerióze

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 118 [Dalších 98 >>]
Hanka
  • 
16.1.2007 17:16:37
Ahoj Petronellko,

vypadá to, že víš o čem mluvíš (zřejmě z oboru), což já tedy nejsem. Doporučila bys tedy v těhotenství jíst plísňové sýry nebo raději (prostě preventivně) ne ? Já jsem laik, ale až do teď rozhodnutá se jim vyhýbat. Uvažuji tak, že veškeré následky plís. sýrů nemusí být známy, nemusí být ani prokazatelné a prokazovat je bude těžko někde vůle. Jejich producenti to dělat jistě nebudou, ale v případě podezření a zákazu je třeba dokázat, prokázat, což nebývá snadné. Tož tak.
Díky
  • 
16.1.2007 14:23:41
Ahoj, jmenuji se Eva, jsem v 5měsíci těhotenství a listerióza mě pěkně děsí..Mohla bych tě poprosit o přeposlání toho orig.seznamu potravin? Když se ptám Dr.,nebo když volám na hygienu, tak jsou to neustále ty obecné info - nejíst nepaster.mléčné výrobky, vše pořádně umývat, tepelně upravit, skladovat odděleně..Ach jo, fakt se bojím. Napíšu ti e.adresu, jsem tady prvně a nevím, jestli se to zobrazí. E.frijka@seznam.cz. Děkuju!!
  • 
16.1.2007 14:23:40
Ahoj, jmenuji se Eva, jsem v 5měsíci těhotenství a listerióza mě pěkně děsí..Mohla bych tě poprosit o přeposlání toho orig.seznamu potravin? Když se ptám Dr.,nebo když volám na hygienu, tak jsou to neustále ty obecné info - nejíst nepaster.mléčné výrobky, vše pořádně umývat, tepelně upravit, skladovat odděleně..Ach jo, fakt se bojím. Napíšu ti e.adresu, jsem tady prvně a nevím, jestli se to zobrazí. E.frijka@seznam.cz. Děkuju!!
Lavanda
16.1.2007 10:03:37
Majo, taky to tak cítím. Možná za pár let doktoři přijdou na to, že nějaká bakterie působí tyto problémy. Do té doby budeme bohužel za blbce.
Lavanda
16.1.2007 10:02:16
Majo, taky to tak cítím. Možná za pár let doktoři přijdou na to, že nějaká bakterie působí tyto problémy. Do té doby budeme bohužel za blbce.
Maja
  • 
15.1.2007 14:21:14
Injekce v mem pripade podavany nebyly vubec.

Hodne prispevku nami popsany problem relativizuje ...
I moje gynekolozka muj problem zastresila jako dietni chybu a po 30. tydnu ji nepoklada za vinu nesouci nasledky jako silhani nebo poruchy vyvoje reci drive narozeneho ditete.

Nevim, asi mi moje presvedceni stejne nikdo nevyvrati. Asi nezapomenu na tu zapecenou brokolici s bramborem a vejcem a tu probdelou noc, ktera byla asi predzvesti dalsich problemu nesoucich se do dneska.
Lavanda
13.1.2007 8:04:18
Majo, ještě jednu otázku. Dali ti injekci na urychlení zrání plic miminka, a to vícekrát?
12.1.2007 16:15:46
Všechny vás tu zdravím.Dneska se mi vrátila kamarádka z porodnice,9.1.07 porodila holčičku.Teď jsem se dozvěděla,že se vrátila sama a maličká je v Brně.Má snad moc červených krvinek.Nechce se mi z ní tahat rozumy,určitě je z toho nešťastná a po porodu bolavá.Neporadíte mi některá,co tohle onemocnění pro tak maličkou holčičku znamená a jak dlouho bude muset být bez maminky?A jak jim pomoci?
Maja
  • 
12.1.2007 14:05:32
To je myslim na holciku v 37. tydnu primerena vaha, nevim. Nas kluk mel v 37. tydnu porodni vahu 2.720 kg a 48 cm pro info. Fyzicky tady souvislost asi nevidim. Je teda taky drobny do ted, ca. 90 cm ve vice nez 3 letech. Ale to muze byt u nas ob jednu generaci po rodicich meho manzela, ty jsou oba mali, drobni.
Tezko se da nami diskutovana pricina dohledat. Ja kdyz jsem takovouto svou obavu diskutovala se svou gynekolozkou i pediatrickou, tak moje obavy byly spis zpochybneny.
Veronika, Kuba 4,5 měsíce
  • 
12.1.2007 12:42:58
Vážený pane doktore,já jsem jako maminka 4,5 letého chlapečka vděčná médiím i za ostatní maminky, že se konečně i u nás hovoří o potravinách, kterým by se maminky raději měly v těhotenství vyhnout. Prevence je přece vždy to nejlepší, jak se vyhnout nepříjemnému.S tím jistě jako zodpovědný lékař budete souhlasit.Někteří gynekologové maminky upozorní, někteří však ne.Snad ze strachu, aby nešířili poplach?? - jak v článku naznačujete i vy.Koho tím však chrání?? Výrobce potravin, aby nepřišli po dobu 9 měsíců o potencionální spotřebitelky?? To je samozřejmě jen nadsázka. Přesto váš příspěvek mne vůbec neuklidnil.Spíše naopak poděsil, že média plní funkci jakou by měl plnit lékař: informovat těhotné ženy o správném "bezpečném" jídelníčku a tím zabránit tomu nejhoršímu, co se přihodilo autorce příspěvku.
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 118 [Dalších 98 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.