| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku S miminkem pod stan? Do toho!

[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 98 [Dalších 68 >>]
Nataša
  • 
9.9.2006 12:42:08
Kiri :)))
  • 
9.9.2006 9:02:04
Víš Kiri, kdybych si myslela, že Michalka dovolenou propláče, nejela bych. Jsem dost úzkostná na pohodu svých dětí. Kromě té půlhodinové scény s prvním obědem se nekonalo nic hrozného (nejsem na pláč moc zvyklá, moje děti jsou pohodové koťata, takže i to málo se mnou zamávalo). Já si vůbec nepamatuju, že by plakala (i když určitě, je to miminko), takže asi se jednalo spíše o minutky. A co se nocí týče, i doma spí celou noc, stejně jako na dovolené, takže jsem kolikrát měla strach, ať spíše sousedé neprobudí ji.
Ale chápu, co jsi myslela, musí být na palici poslouchat brekot dítěte, které navíc ani není tvoje.
kiri
  • 
9.9.2006 8:48:15
Omlouvám se duplované vložení a prosím nemyslete si, že jsem proti dětem na dovolené vůbec. To ne. Tuhle příhodu mi připomnělo letošní školení.
Na školení jezdím každým rokem. Beru si na to i svojí dovolenou. Je to bezva čtrnáct dní. Lepší než jakýkoliv jiný pobyt, pokud ovšem milujete svůj obor tak, že vám nevadí se mu plně věnovat šestnáct hodin denně celičkých krásných deset dní. Skvělý kolektiv účastníků i lektorů. Lektoři si tam berou i své děti a protože tam jezdím každoročně, je hezké vidět jak rostou. Některé tam jezdí od batolecího věku. Vždycky byl klid. Až letos si jeden nový lektor sebou vzal i manželku s dítětem. Ne, nebylo to tak hrozné jako v předchozím příspěvku. To vážně ne. Ale přesto jsme byli rádi, že tam byli jen pár dní.

A ještě jeden příběh, ať už neotravuju. Dost let starý. V Tunisku jsme jeli autobusem na výlet do pouště. Jel s námi i jeden mladý pár. Pořád jsme přemýšleli, co udělají se svým batoletem. K našemu znepokojení ho vzali s sebou. Bohužel se výlet dítěti nelíbil. To děcko opravdu bez přestávky vřískalo celé dvě hodiny jízdy autobusem. Tam i zpět.
Takže maminky, jezděte se svými miminky a batolátky pod stan, do chatky a do hotelu, ale berte ohled i na ostatní, kteří vážně nemusí chápat a být potěšení pláčem vašeho miminka či batolete. To na co vy jste zvyklé a berete to jako nezbytnost a nutnost, může být pro ostatní nepříjemné obtěžování. Děti jsou různé, některé to zvládají v pohodě, některé ne.
kiri
  • 
9.9.2006 8:26:18
Píšete tu moc hezky o stanování s maličkým dítětem. Nejsem nadšeně pro, ale ani proti.
Chybí mi tu v diskusi stanovisko vašich sousedů v kempu nebo v sousední chatce nebo v hotelovém pokoji. Víte jak to myslím... Vy máte miminko nebo batole. To si občas zapláče nebo zakřičí ve dne ... i v noci ... známe to všechny. Vy si chcete užít dovolenou s dítětem a berete jeho pláč nebo křik jako normální a přirozený. A je to tak správně. Vaši sousedi už ne a také mají plnou pravdu. A věřte nevěřte, tolerance sem, tolerance tam, máte-li v sousedství plačtivé dítě, dokáže to zkazit dovolenou celému patru v hotelu.

Takhle to také může vypadat z hlediska sousedů. Jedete do hotýlku v lesích za klidem a tichem.
Ráno vás vzbudí dětský pláč.
Jdete na snídani, u stolu fňuká batole.
Dopoledne jdete se projít po okolí. Při návratu vás vítá vřískot. Děcko zakoplo.
U oběda křik a dupot. Dítěti nechutná.
Po obědě si zdřímnout a dospat to předčasné ráno ... ani náhodou. To vám hluk ze sousedního pokoje nedovolí. Dítě se nudí.
Na večerní posezení na stráni u hotelu zapomeňte ... víte jak daleko se nese dětský křik, když nechce spát?
V noci se dvakrát vzbudíte. Protože dítě má sto a jeden důvod si zaplakat.
První den si řeknete, jé batolátko, nojo, to zaplakání k tomu patří. Mámě přejete to štěstí.
Druhý den vás napadne, že takhle to bude pokračovat a vy si asi zas tak neodpočinete. Inu, třeba si prcek zvykne a další dny dá pokoj. Mámu litujete.
Třetí den ... prcek si nezvykl. Sakra, v práci na mě řve šéf, taky děcko. Na mámu se ošklivě podíváte, to s tim děckem nemůže něco udělat?
Čtvrtý den nenávidíte děti a tu mámu od vedle zvlášť a nenápadně se vyptáváte, zda mají pobyt také až do konce týdne a jestli to děcko není nemocné.
Pátý den vidíte, že se vaše dovolená chýlí ke konci, vy jste alergičtí na děti vůbec. Protože se však narozdíl od ostatních chováte slušně, tak si vám maminka postěžuje, že jsou na ní ostatní takoví nepříjemní a sotva pozdraví. Když se snažíte naznačit, že jste se už pátý den nevyspali, dostane se vám vysvětlení, že dítě má právo si zabrečet a ona má právo jet na dovolenou. Začnete přemýšlet o zrušení práv matky a dítěte.

Dovolená ovšem splnila svůj účel.
Dovolenou opouštíte s přesvědčením, že v práci je to bezva. Kolegyně je sice ukecaná, ale pronikavě nevříská. Šéf si sice zařve, ale pouze od sedmi do pěti. U oběda si nikdo neutře ruce od omáčky do vašich kalhot s vysvětlením, že je to roztomilé. A v noci ... v noci spíte.

Píšete tu moc hezky o stanování s maličkým dítětem. Nejsem nadšeně pro, ale ani proti.
Chybí mi tu v diskusi stanovisko vašich sousedů v kempu nebo v sousední chatce nebo v hotelovém pokoji. Víte jak to myslím... Vy máte miminko nebo batole. To si občas zapláče nebo zakřičí ve dne ... i v noci ... známe to všechny. Vy si chcete užít dovolenou s dítětem a berete jeho pláč nebo křik jako normální a přirozený. A je to tak správně. Vaši sousedi už ne a také mají plnou pravdu. A věřte nevěřte, tolerance sem, tolerance tam, máte-li v sousedství plačtivé dítě, dokáže to zkazit dovolenou celému patru v hotelu.

Takhle to také může vypadat z hlediska sousedů. Jedete do hotýlku v lesích za klidem a tichem.
Ráno vás vzbudí dětský pláč.
Jdete na snídani, u stolu fňuká batole.
Dopoledne jdete se projít po okolí. Při návratu vás vítá vřískot. Děcko zakoplo.
U oběda křik a dupot. Dítěti nechutná.
Po obědě si zdřímnout a dospat to předčasné ráno ... ani náhodou. To vám hluk ze sousedního pokoje nedovolí. Dítě se nudí.
Na večerní posezení na stráni u hotelu zapomeňte ... víte jak daleko se nese dětský křik, když nechce spát?
V noci se dvakrát vzbudíte. Protože dítě má sto a jeden důvod si zaplakat.
První den si řeknete, jé batolátko, nojo, to zaplakání k tomu patří. Mámě přejete to štěstí.
Druhý den vás napadne, že takhle to bude pokračovat a vy si asi zas tak neodpočinete. Inu, třeba si prcek zvykne a další dny dá pokoj. Mámu litujete.
Třetí den ... prcek si nezvykl. Sakra, v práci na mě řve šéf, taky děcko. Na mámu se ošklivě podíváte, to s tim děckem nemůže něco udělat?
Čtvrtý den nenávidíte děti a tu mámu od vedle zvlášť a nenápadně se vyptáváte, zda mají pobyt také až do konce týdne a jestli to děcko není nemocné.
Pátý den vidíte, že se vaše dovolená chýlí ke konci, vy jste alergičtí na děti vůbec. Protože se však narozdíl od ostatních chováte slušně, tak si vám maminka postěžuje, že jsou na ní ostatní takoví nepříjemní a sotva pozdraví. Když se snažíte naznačit, že jste se už pátý den nevyspali, dostane se vám vysvětlení, že dítě má právo si zabrečet a ona má právo jet na dovolenou. Začnete přemýšlet o zrušení práv matky a dítěte.

Dovolená ovšem splnila svůj účel.
Dovolenou opouštíte s přesvědčením, že v práci je to bezva. Kolegyně je sice ukecaná, ale pronikavě nevříská. Šéf si sice zařve, ale pouze od sedmi do pěti. U oběda si nikdo neutře ruce od omáčky do vašich kalhot s vysvětlením, že je to roztomilé. A v noci ... v noci spíte.

kiri
  • 
9.9.2006 7:22:44
Jano, píšeš, že se bojíš co s dětmi pod stanem když prší. Jednou jsme narazili na jednu maminku, co to měla vyřešené skvěle. Děcko tak kolem jednoho roku stáří měla navlečené v takové kombinéze - těžko říct, z čeho to bylo, na dálku to připomínalo tenký neopren. Hrozně rádi jsme to děcko pozorovali. Ono běhalo v tom dešti - protože ten týden bylo sice teplo, ale pršlavo - tak úžasně spokojeně a s naprostým potěšením si hrálo v louži.
Amalka
  • 
9.9.2006 5:07:32
Karliku Bobiku,

anonymita internetu je krasna vec, ze ? Tak ako sa vobec nemusis volat Karel Fristensky, tak nemusi byt ani pravda, ze si stanoval s 2-mesacnym dietatom, alebo ze vobec mas deti. A co je zabavnejsie pre slaboducheho hlupacika ako ponizovat kazdeho za vsetko, ak ti nikto nemoze dokazat, ze si vymyslas ? Mimochodom, ak mas take bohate skusenosti s detmi, mohol by si vediet, ze medzikontinentalny let s polrocnym babatkom sa so starostlivostou o babo pod stanom nemoze ani porovnavat.
8.9.2006 16:42:07
Jano,
to jsem si všiml, že s nikým jiným nepolemizuješ, třebaže říká doslova totéž co já.
Takže to bude asi něco osobního... "buď free, uvolni se a zvolna dýchej......"
jana
  • 
8.9.2006 12:22:22
Díky.
jana
  • 
8.9.2006 12:21:38
Díky, ověřila jsem si dnes u dětské lékařky, že nejmladší syn (2 roky 8 měsíců) je očkován proti žloutence typu B. Obě starší děti by měly být očkovány proti žloutence B ve dvanácti letech v rámci povinného očkování. Uvažuju o naočkování všech tří i proti žloutence typu A, i když to bude finančně náročné.
JJJana
7.9.2006 22:34:33
Tak za milion bych na túru šla :-).
POZOR,koho baví kempy, tak je v pohodě tam,hlavně ať jsme šťastné, ne ?
[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 98 [Dalších 68 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.