| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku S miminkem pod stan? Do toho!

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 98 [Dalších 78 >>]
opustena matka, tri prtata 5, 3 a 1rok
  • 
12.9.2006 10:10:16
Poprve jsem vyjela s lidma co nic netusej o detech. Je to tak vic v klidu, pac nestresujou. To bylo memu nejmensimu pul roku. Byl duben a tak jsme cestou pekne promokli. Planovane misto na prespani bylo pod vodou, no jarni Sumava klasika. Tak jsme uz potme museli vylezt kus do hor, abychom nasli alespon kousek sucheho placku. Tu noc jsem spala na nejakejh vetvickach a kaminkach a jeste z kopce, ale detem to moc nevadilo. Dalsi noc jsme uz nasli lepsi mistecko na nejake louce. Rano jsme se probudili zasypani snehem. Malej nesl docela statecne i prebalovani na snehu :)
Myslim, ze deti jsou mnohem otuzilejsi, nez si myslime. Vylety a vandry se jim moc libi a jsou pak otuzilejsi a mene nemocni.(Tesne nez jsme vyjeli mela pani doktorka podezreni na spalu, tak jim vzala vytery. Prijeli jsme uplne zdravi, ale na vyterech se potvrdilo, ze jsme vsichni se spalou vyjizdeli...)
Hana
  • 
11.9.2006 16:56:40
No ty jsi nějaká chytrá!
Tereza Petříková, jedna dcera(3 roky)
  • 
10.9.2006 22:33:16
Ráda bych se připojila k pisatelce Stanování s dětmi.Letos jsme se konečně dostali na vytouženou dovolenou k moři.Tak nějak jsem byla trochu nervozní,mám totiž ráda jistotu, což náš plán tak docela nezahrnoval. Vyrazili jsme autem až na Sardinii.Samozřejmě jsme chtěli,aby "mořátko" viděla i naše tříletá dcera a měli na sebe konečně všichni "moře" času. Trajekt byl samozřejmě zajištěný již pár měsíců předem, ale to ostatní bylo jen na nás až na místě.Jenom abych předeslala, dceři jsou sice už skoro tři roky a máme zatím jen jedno, ale i tak si člověk říká, co si počne když...Mé obavy o bydlení podstanem(ono jenom najít volný kemp) se skoro začli naplňovat, ale nakonec se vše v dobré obrátilo a už jsme stavěli...Bylo vidět, že naše dítě je naprostý pohodář..stan jsme měli pod přístřeškem v hebkém písku, takže stavět stan byla radost.Stačilo totiž vyndat velký pytel s hračkami na písek a o zábavu na několik hodin bylo postaráno.Pořád jí vidím jak měla písek všude, běhala nahatá a hlavně nadšená.No a o spaní ve stanu ani nemluvě.Pro ní prima dobrodružství a spala jako špalek.Vzhledem k jejímu věku jí už stejná jídla jako my,takže žádné strachy,moře a pláž už byla jen třešinka na dortu. Ani si jí nedokážu představit někde v navoněném hotelu nebo penzionu, protože být celá od písku, nahatá a mít takový prostor bylo naprosto dostačující!
Takže jen závěrem s dětmi pod stan...Jednoznačně ANO.
Spoustu hezkých zážitků s vašimi ratolestmi pod stanem,přeje Tereza.
Tereza Petříková, jedna dcera(3 roky)
  • 
10.9.2006 22:31:06
Ráda bych se připojila k pisatelce Stanování s dětmi.Letos jsme se konečně dostali na vytouženou dovolenou k moři.Tak nějak jsem byla trochu nervozní,mám totiž ráda jistotu, což náš plán tak docela nezahrnoval. Vyrazili jsme autem až na Sardinii.Samozřejmě jsme chtěli,aby "mořátko" viděla i naše tříletá dcera a měli na sebe konečně všichni "moře" času. Trajekt byl samozřejmě zajištěný již pár měsíců předem, ale to ostatní bylo jen na nás až na místě.Jenom abych předeslala, dceři jsou sice už skoro tři roky a máme zatím jen jedno, ale i tak si člověk říká, co si počne když...Mé obavy o bydlení podstanem(ono jenom najít volný kemp) se skoro začli naplňovat, ale nakonec se vše v dobré obrátilo a už jsme stavěli...Bylo vidět, že naše dítě je naprostý pohodář..stan jsme měli pod přístřeškem v hebkém písku, takže stavět stan byla radost.Stačilo totiž vyndat velký pytel s hračkami na písek a o zábavu na několik hodin bylo postaráno.Pořád jí vidím jak měla písek všude, běhala nahatá a hlavně nadšená.No a o spaní ve stanu ani nemluvě.Pro ní prima dobrodružství a spala jako špalek.Vzhledem k jejímu věku jí už stejná jídla jako my,takže žádné strachy,moře a pláž už byla jen třešinka na dortu. Ani si jí nedokážu představit někde v navoněném hotelu nebo penzionu, protože být celá od písku, nahatá a mít takový prostor bylo naprosto dostačující!
Takže jen závěrem s dětmi pod stan...Jednoznačně ANO.
Spoustu hezkých zážitků s vašimi ratolestmi pod stanem,přeje Tereza.
10.9.2006 22:19:13
...a bylo to super. Dítě nadšené (osmiměsíční). Navíc jsme byli na tábořišti, kde byla jen studená pitná voda, suché hajzlíky a taková nic moc sprcha. Koupali jsme taky ve škopku a vodu jsme trošku ohřívali v PETkách na sluníčku. Johanka spala v dospělém spacáku, který jsme zahrnuli pod ní. Spala dobře, jedla dobře a vůbec nezlobila. Navíc se trochu rozlezla a naučila sedět. Podnikali jsme pěší tůry s kočárkem všude kde to aspoň trochu šlo. Bylo to skvělé....
Katka
  • 
10.9.2006 19:37:27
Právě jsem si přečetla příspšvky o dovolené s miminky a musím reagovat. Koncem června jsme naložily a manželem auto, přibalily naši tříměsíční dcerku a vyrazili směr chorvatsko. Protože jme se přispůsobovali Kamilce vyrazili jsme na noc. Dcerku jsme dali do korby od kočárku,která je vybavená speciálními pásy a schválená jako autosedačka, takže milí krásně spinkala celou noc a až k ránu se vzbudila v Chorvatsku na jídlo. I přesto že tou dobou tam byli vedra zvládla to naproto perfektně i v moři se koupala. Vyplatilo se nám dodržovat její rytmus na jaký byla zvyklá už z domu. včera jme přiletěli z Bulharska a až na malý křik při přistávání letadla kdy trošku bojovala s tlakem v ušičkách se situace opakovala. Celou dovču zvládla perfektně. S miminkem na dovolenou jen doporučuji. Stači jen v rámci možností dodržovat rytmus miminka a pokud možno je osvědčené a to nejen námi, cestovat v noci.Mnoho zdarů na vašich dovolenkách. Katka
10.9.2006 17:24:45
Amalko,
ano. A stejně tak si nepochybně vymýšlejí všichni, kdo tady o stanování s malými dětmi píší totéž co já.

Čím byl pro tuhle debatu přínosný tvůj příspěvek?

A co jsem o autorce řekl "ponižujícícho"?
10.9.2006 16:36:59
Kiri hezky napsáno. Naštěstí spíme většinou v divočině a ne v kempech. Když už mezi lidmi, tak jsou děti hodně unavené a usnou takřka okamžitě.

A k tomu křiku, to by mně pak muselo vadit, když hulákají dospělí, nahlas se chechtají atd. Kolikrát dělají větší hluk než děti. Obzvlášť takový ti zastydlí puberťáci. Nedávno jsme potkali partu dvojic tak kolem 35 -40 let. Lehce ovíněni a děsně vysmátí. Vlezli na dětské hřiště a paní, která měla tak kolem devadesáti kilo, tak se vesele houpala na dětské houpačce. A hulákala u toho a děsně se bavila. Co na tom, že vedle v kočárku spalo dítě...
10.9.2006 1:11:53
Našemu Matýskovi bylo 7 měsíců a kousek, jeli jsme na Šumavu, pod stan, moc se mu to líbilo. Cesta trvala asi 4 hodiny, jednou jsme zastavovali na papání. Přes den jsme jezdili na výlety - autem na parkoviště a pak po svých na hrad, na jezera... kam to šlo, tam s kočárem (vždycky jsme se zeptali na parkovišti), kde byla horší cesta, tam jsme ho strčili do krosny na záda, to se mu líbilo moc, vydržel i 10 km pochod. Přestože už měsíc papal zeleninku apod., na dovolené nebylo kde ohřívat příkrmy a tak byl jen na mlíčku ode mě a vydržel to v pohodě. Spal ve svém spacáku, pod sebou dvě deky a spinkal stejně krásně jako doma. V kempu byl nejnmladší a všichni ho chodili obdivovat :-)Dovolenou s prckem doporučuju!!!
Kristain
9.9.2006 12:59:01
Kiri, to bylo vtipně napsané:)))
máš samozřejmě pravdu. Ale jak tui psal někdo přede mnou, kdybch věděla, že malý bude brečet furt, tak bychom si to rozmysleli. Ovšem je pravda, že nějakému zaplakání neujdeme. Do hotelu jedem až nyní za 2 týdny do Chorvatska, ale ten se specializuje na rodiny s dětmi. Tudíž se nebojím, tam bude křiklounů víc:)
a co se týče kempů-jezdíme do různých často. a v kempech musíš počítat s tím, že prostě tam naprostý klid nikdy nebude. Když nebude plakat zrovna nějaké dítě, zajisté tam bude někdoo, kdo si pustí rádio na plné pecky, popř. tam bude banda mlaďochů, co do noci budou chlastat a hulákat u ohně. Ne, samo, že to tak vždy není, ale stát se může a s tím se musí počítat. prostě ve stanu není komfort, ale pro děti i pro nás jde o pěkné zážitky.
K.
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 98 [Dalších 78 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.