| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku O oříšcích, které oříšky nejsou ani náhodou

[<<Předchozích 20] Příspěvky 2129 z 29 
Terreza
12.5.2006 15:39:24
...ba ani vlašák! ;-) Takže klasické oříšky jsou spíše v menšině... :-)
12.5.2006 12:38:14
Skoro nic z toho, čemu říkáme oříšky, oříšky nejsou (z hlediska botanického), ale chutí to tak je ;o))
Nepatří mezi ně kokos, pinie, kešú ani mandle a ještě by se dalo najít víc...
12.5.2006 12:31:46
No, nechtělo se mi to psát, ale na systematické botanice nás učili, že pokud si dá mykolog (pro neznalé: houbolog) na mykologické konferenci jablečný mošt a buráky, tak jeho kariéra mykologa skončila... protože je za blbce.
Ale tedy nevím, jestli se jedná o plísně v burácích, které máme v Evropě (pražené, rozhodně ne ty čerstvé nebo vařené) anebo ty čertsvé. Docela by mě zajímalo, jak chutnají. Ty pražené nic moc. A nepíšu to ani kvůli těm plísním ;o))
12.5.2006 9:47:28
Pokud já vím, obsahují buráky spoustu plísní, a proto jsou velmi alergizující. Malé děti by je neměli jíst vůbec, stejně tak těhotné a kojící mamči.
Alice, Davídek 10m
  • 
12.5.2006 8:47:37
Moc děkuji za zajímavý a poučný článek. Tohle jsem tedy netušila... a to jsem ve Státech víc než rok žila. Ale setkala jsem se tak max. s burákovým máslem (a ještě mi vůbec nechutnalo). To bude tím, že jsem žila na severu :-))
A.
11.5.2006 17:46:35
A tady jeste jeden obrazek...

11.5.2006 17:28:18
S chuti jsem si precetla clanek. Chtela jsem se zeptat jestli jste se nekdy setkali s tim, ze si nekdo sype slane arasidy do Coca Coly nebo jineho podobneho piti?

Ja a manzel zijeme ve Wisconsinu a tady to nikdo nedela. Ale byli jsme na jednom skoleni a tam byli lidi z jihu USA a rikali, ze to je znama pochoutka. Kazdemu nam dali flasku Coca-Coly a sacek slanych arasidu a ti nejodvaznejsi to vyzkouseli :o) Myslela jsem, ze to bude desne, ale nebylo to vubec spatne... :)
Martina, 2 kluci
11.5.2006 9:59:25
...jsou zrádná věc - už tady slintám, to musí být chuťovka!
Dáša,
  • 
11.5.2006 9:57:39
ať jsou jací chtějí, když už něco slaví, tak to stojí za to. My děláme dětem oslavy v "americkém" stylu - tematické (jako Spiderman, apod) s balonky, bannery,vlaječkami,frkačkami a prostě vším možným. Když jsme to udělali poprvé (nevlastní dceři bylo 10), byla úplně paf. Je pravda, že ta atmosféra je prostě jiná,než rozkrojit dort v naklizeném obýváku. Jestli bych od američanů něco převzala tak právě (a zřejmě pouze)tohle - tu schopnost slavit cokoliv naplno a užít si to - a když je součástí nějaká charitativní akce - jako tady podpora popáleninového centra,tím líp.Článek je fajn, člověk na chvilu "vypadne" z domu.
[<<Předchozích 20] Příspěvky 2129 z 29 

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.