| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Hra o dítě

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 60 [Dalších 40 >>]
Lenka
  • 
30.5.2006 12:52:14
Jak muze clovek, ktery si rika odbornik prohlasit, ze urcite chovani se provuje vyhradne u muzskych jedincu? Pokud nebudeme kazdy z nas dbat na rovnopravnost pohlavi, rasy, mensiny atd., nemuze ji ani nikdo z nas ocekavat a vyzadovat. Vsichni, kteri tu pisete smutne pribehy na to myslete. Tento odbornik diskriminuje muze a jiny zase jinde, diskriminuje zeny a každý z nas na tom nekdy a nekde trati. Pokud to bude pravne postizitelne a vsichni budeme dbat na to, ze jsme lide, rodice atd., takovy odbornici, soudci a socialni pracovnice budou donuceni k rovnemu pristupu.
Bývalá žena pana Kapra
  • 
1.3.2006 21:59:48
Pan Kapr, který radí co je správné a co není, by se měl hlavně zamyslet nad sebou a nad svým přístupem k již skoro dospělé dceři. I k němu měla jeho dcera docházet každý druhý víkend, jak určil soud. I u něj při těchto návštěvách docházelo k tomu, že se jeho žena bavila s dcerou stylem " Ty jsi ale malá svině", "Maminka se o tebe nestará, chodíš špinavá, neumíš se česat, máma tě nic nenaučí apod." Došlo to tak daleko, že dcera brečela před každou návštěvou. Jsem ráda, že jsem se rozhodla a dceru jsem k němu přestala nutit. Prošly jsme mnoha soudy, psychologickým vyšetřením,ale stálo to za to. Nyní záleží pouze na otci, zda si najde k dceři cestu zpátky.
Simona
  • 
19.2.2006 20:15:26
KONECNE nekdo ukazal na druhou stranu problemu. Otcove tryzni rodiny i po rozvodu, nasili pokracuje i po odchodu manzelky s detmi.

Jak je mozne, ze se citi ukrivden "otec" ktery bil manzelku v tehotenstvi a pak bojoval LEta letouci u soudu, aby nebyl uznan za otce. Po te se domaha ulisne a krecovite kontaktu s ditetem. Dite je velice citlive a nestoji o urazky a o kontakt, a to je samozrejme.
Tihle otcove stale nekde publikuji , ze jsou ukrivdeni. Matku klidne urazeji a biji, nasili je na dennim poradku. Nebo vyhrozuji unosem ditete. A kdyz ho unesou do ciziny, nikdo matce neni schopen nikdo pomoci. Moje znama nevidela 5 let dite, je nekde v Madarsku a otec se o dceru nestara, dela to otcovo pribuzenstvo.
Tereza,deti
  • 
18.2.2006 21:06:04
Prectete si prispevky a clanek.
váňa
  • 
4.2.2006 23:27:23
i mě to potkalo je tam popsán přesně můj bejvalí je to přesně o něm a to se stále soudíme komu přijde malinka do péče už aby to bylo za nama nikdo mu nebude bránit ji vídat a scházet se ale on to nechape bohužel tím trpí nejvíc malinka
.
  • 
1.2.2006 20:55:09
.
1.2.2006 16:47:03
Diky nekterym odkazum jsem se docetla o "pravde" o autorovi clanku a k tomu mi nezbyva nez napsat - tezko vim, jaka je skutecnost. Ale at je to jakkoli, jde o JEDEN pripad a to, co se v clanku pise proto neztraci smysl. Porad je pravda, ze je silene, co dospeli lide dokazou udelat vlastnim detem, jen aby dosahli sveho. A jde o matky, stejne jako o otce. Nerozumim tomu, proc se z diskuze o "tyrani" deti stala diskuze o soukromem zivote autora. Meli bychom spis premyslet nad tim, jak ucinne zabranit dospelym zneuzivat sve deti a jak rozsirit osvetu a pomoci detem, jichz se to tyka.
katka 2 deti
  • 
31.1.2006 17:50:49
Nejde mi to neozvat sa k danej teme, bohužial som rrozvedená a s prvého manželstva mám 5 - ročného syna. moje prvé manželstavo vypadalo v skratke asi takto: Manžem chodil pracovat preč a občas sa zjavil doma tak 1x za mesiac, aj ked jeho spolupracovníci chodili domov každý víkend. z jeho výplaty som nevidela ani korumu keď mal syn a2 roky tak som šla do práce, lebo inak by sme neamli ani čo jes´t, manžel totiž kradol aj moju materskú, keď už sa doma zjavil. Mal 30 rokov a začal si farbit hlavu bizardnými farbami. O snyka sa absolutne nezaujímal, celú domácnos=t som finanče ťahala ja. a keď som podala žiadosť o rozvod avyhodila hp z domu, tak sa pol roka ani nuekázal, nedostavoval sa k súdu, až ke´d mu sudca poslal písomne oznámenie, že pokial sa znova nedostaví nechá ho dotaihnut policajtami, až potom sa uráčil. Na súde začal vyjrikovat, že si nepraje, aby bol syn v mojej star. a podobné žvásty - na šťastie bol natolko ,,velký frajer,, že okrikoval sudcu kt. ho upozornil, že ho nechá vyviesť von a o jeho osbe si behom 3 stáni asi urobil dostatočný obrázok. Styk zo synom nnechal napovážení matky - čo moj ex. najskor 5 rokov ignoroval a keď na neho začala tlačiť jeho mama, že by rada vnuka videla, tak začal robit sceny, ako mu upieram styk. Ja som sa medzičasom znova vydala a máme normálnu rodinu. Povedala som mu, aby si o úpravu styku požiadal na súde, čo on nikdy neurobí, lebo by musel zaplatit súdny poplatok 1.000,- kč a to je predsa nepredstavitelné - však kolko by za to bolo cigár a pod., že? čo vám budem hovoriť, výživné neplatil, že som ho muesla hlásit prokurátorovi, keď som mu po rozvode povedala, ay malému kúpila spoň zimné boty, tak ma odporúčal nech mu ich kúpia moji rodičia - však na to majú.úplný kretén. a najviac ma vie pobaviť keď sa štvrt roka neozve a zavolá mi 2 dni pred štedrým dńom, že si chce vziat malého....:)) alebo teraz žije v anglicku a údajne aj pracuje, alebo s anecháva vydržiavat od svojej priatelky..:) tAK OBČAS MALÉMU ZAVOLÁ, CHLAPEC MÁ 8 rokov a on na neho do telefónu šušle a hovorí sním ako s debilom.:) Za celú dobu po rozvode mu navyše neprispel ani kačku - nehovorím už o srandovne vysokom výživnom / 600,.- kč/ mesiac/ aj keď vie, že malý musí držat finančne náročnú bezlepkovú dietu!! Za celý čas mu nneposlal ani hračku a čo mu dal tak mu vzal, že si to domov nnesmie vziať....:) Ohromná logika. Poslal mu 2 listy kt. malý po 4 riadkoch zahodil, lebo také blobosti nemal záujem čítať - písal mu ako pije kafe a dáva si cigáro....hrůůza. a najtragickejšie na tom je, že tento zmetek všade hrá uboleného chudáčka kt. sa nemože stýkať s deckom ..:) Zabuda ale na skutočnosť že jeho skutočný záujem je vlažný a iba občasný a keď si ho raz bral na prázdniny tak 200 km chudák malý sedel v lete v starej škoduli v kt. bolo nasáčkovaných 5 ex manželových kámošov v permanentnom priavane a dyme s cigariet - decko malo samozrejem zápal stredného ucha jak vvyšitý + zápal priedušiek - to mal 5 rokov - Tak tomuto skutočne ja hovorím seriózny záujem o decko.
áJA
  • 
31.1.2006 12:36:03
zUFI
psychol. vyš. nemusí stačit, je někdy potřeba vyš. soudním znalcem . stojí to až 40.000kč. a možnosti odvolání protistrany- otce atd.
Ája
  • 
31.1.2006 12:32:04
Zufi
psychologické vyšetření je sice báječný nápad, ale soud většinou přihlédne pouze k výsledkům soudního znalce z oboru psychologie/ psychiatrie. Takovéto vyš. ale stojí až 40.000kč. O možnosti odvolání obou stran je radno se také zmínit.
hodně záleží na soudci a na osobnosti otce- kverulant atd.
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 60 [Dalších 40 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.