| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Co dělat, když se dítě v noci budí

[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 293 [Dalších 263 >>]
Karin, jedno mimi půl roční
  • 
27.12.2007 15:19:46
Ahoj já s váma naprosto souhlasím. Moje malïnká má otočený režim, moc dobře spinká dopoledne, odpoledne už trošku hůř a nejhůře v noci, ale myslím si, že mateřskou dovolenoou mám proto abych se věnovala dítku a né sobě. Taky bch se chtěla vyspat celou noc, ale určitě nepodstoupím nic takového co jsem četla. Vím, že jednou to skončí a už se na to ze srdce těším, ale určitě maličkou nenchám plakat celou noc..navíc třikrát jsem jí zkoušela nechat plakat, plakala hodinu v kuse a stejně nepřestala a navíc pak byla úplně hotová.
misa2x + děti
17.12.2007 10:42:04
Vasto,
díky za tvůj názor, podporu článku. Hodlám se do toho taky pustit.
M.
misa2x + děti
17.12.2007 10:39:33
Míšo 1, tak unavená jsem byla stejně asi jako ty, přestože nejsem těhotná. Zatím stále bojuji s nočním vstáváním našeho dítěte, ale začínají být první úspěchy a je to lepší. V noci už nekojím. Ani moc nebrečela (je jí 11měsíců), jen chvíli se dožadovala prsa první dvě noci. Pak už stačil dudlík. Dudlík ale podávám ve 12, ve 3 a v 5. S tím chci taky něco dělat. Článek se mi líbí. Je potřeba ale vše zařídit dle miminka, které máme doma. Žádné mimi není stroj. Tak hodně úspěchů!
M.

6.12.2007 13:11:23
Zdravím, mám také malé trápení s ročním chlapečkem a hledám radu. Tento článek mi taky přišel trochu drastický. Clapečka stále kojím i když už čekám druhé miminko cca za sedm měsíců a bylo mi doporučeno abych s kojením přestala (prý abych neubírala živiny miminku). máme jen dvě místnosti (ložnici a obývák). Chlapečka uspávám houpavou chůzí a až usne tak ho pokládám do postýlky (sám v postýlce neusne). V postýlce stejně nespí celou noc, okolo půlnoci, když se vzbudí si ho beru do postele na krmení a už si ho tam necháváme. ještě se budí jednou nebo dvakrát. Vstává tak v sedm. Jsem unavená a trpím silnými ranními nevolnostmi. Ty jsou ale spojeny jen s těhotenstvím. Opravdu už nevím co mám dělat.
4.12.2007 10:08:35
Zdravím, mám také malé trápení s ročním chlapečkem a hledám radu. Tento článek mi taky přišel trochu drastický. Clapečka stále kojím i když už čekám druhé miminko cca za sedm měsíců a bylo mi doporučeno abych s kojením přestala (prý abych neubírala živiny miminku). máme jen dvě místnosti (ložnici a obývák). Chlapečka uspávám houpavou chůzí a až usne tak ho pokládám do postýlky (sám v postýlce neusne). V postýlce stejně nespí celou noc, okolo půlnoci, když se vzbudí si ho beru do postele na krmení a už si ho tam necháváme. ještě se budí jednou nebo dvakrát. Vstává tak v sedm. Jsem unavená a trpím silnými ranními nevolnostmi. Ty jsou ale spojeny jen s těhotenstvím. Opravdu už nevím co mám dělat.
Jiřina+Honzík 4 roky
  • 
15.11.2007 9:02:39
Ahoj všem, po přečtení článku, si tak říkám, že ta, co jej psala, asi nikdy nerodila. Můj, dnes už 4letý syn s námi spal do svých 3 let v posteli, paradoxně to já měla větší problém si od něj odvyknout, když začal spát sám:-D. Jelikož jsem do roku kojila, dostala jsem se do fáze naprostého vyčerpání a neměla jsem v noci sílu k němu vstávat, tak jsem si ho šoupla do postele. Navíc jsem o něj měla obrovský strach, jestli dýchá a neudusí se přikrývkou, takže pro mě to, že spal se mnou, bylo z psychického hlediska, vysvobození. Dneska spí ve své posteli, ale pokud ho v noci probudí zlý sen, tak i s plyšákem doleze za námi do ložnice. Každá matka cítí, co jeho dítě potřebuje, jsou děti, které s tím nemají problém a jsou děti, které musí mít celou noc rozsvícenou lampičku, protože mají noční můry.Takže každá z nás si to udělá dle potřeb svého dítěte a myslím, že nikdo z nás nechce mít doma vystresované dítě. Vždyť do postele se všichni moc těšíme a proč to dětem kazit podle nějakých vědeckých měřítek.
pjetro
  • 
14.11.2007 20:07:39
jseš přecitlivělá žena
Magda, dcera 9 měs.
  • 
26.10.2007 11:19:58
Ano, máte pravdu, není tak zlé podat dítěti dudlíka. Ale né 10x za noc. Nevyspalá a unavená máma neni pro dítě velkým přínosem...
20.9.2007 15:13:45
U nás to byla bohužel nutnost. Máme malinkou ložnici a narodila se nám dvojčátka. Takže jejich postýlky jsme umístili do dětského pokoje. V prvních třech měsících jsme nechávali otevřené dveře, stejně jsem spávala jen na půl oka a hlavně každé mimčo chtělo kojit v jinou dobu, takže jsem je slyšela, když mě potřebovali a bylo to mockrát:-) A ve třech měsících se to zlomilo, začali spinkat lépe, budili se 2 x za noc..začali jsme dokonce dveře zavírat a děláme to doteď. Asi od 4 měsíců se budí jen jednou, tedy aspoň co já vím, možná je to víckrát, ale to neslyším a zbytečně za klukama nechodím, už dokážu vycítit, kdy jsou vzhůru kvůli kojení. Kdoví, třeba bych je právě po každém jejich zakňourání svým utěšováním budila..
Mich
  • 
3.4.2007 13:41:41
Ahoj maminky,
do článků o spaní a nespaní jsem se začetla jelikož s naší 11 měsíční holčičkou máme stejný "problém" jako většina z vás. Naše mimi jsme naučili usínat po večerním krmení u televize a pak ji odnést do postýlky. Od dvou měs. začala spinkat celou noc a od třech měsíců spí ve svém pokojíku. Změna nastala až po zánětu průdušek v 8 měsících, kdy v noci spinkala špatně. Před nemocí jsme asi týden zkoušeli usínat v postýlce, kdy už usnula po 5 min. kňourání, tak začala být nemocná a navíc se naučila sama postavit. Takže po překonání první větší nemoci, jsme chtěli pokračovat v usínání v postýlce, ale kombinace pláče, řevu a jekotu ve stoje a s výrazem "vy mě nemáte rádi" se dala vydržet tři dny. Od té doby usínáme opět s mámou přičumáčkovaný u televize. Horší je, že se budí v noci kolem třetí a tady děláme asi další velkou chybu a to že malá pokud neusne po pohlazení a dudu, tak si ji bereme k sobě. Zkoušela jsem vytrvat, ale s manželem oba pracujeme a musíme fungovat, tak jsem to vydržela dva dny od tří k ní asi tak 50x vstávat. Vím, že je to asi špatně, ale dívat se na vystresovaný mimi bohužel nemám :-)).
[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 293 [Dalších 263 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.