| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jak jsem rodila nerodila

[<<Předchozích 40] Příspěvky 4150 z 288 [Dalších 238 >>]
Eva K
  • 
29.12.2005 14:36:09
Jojo, taky jsem plánovala přirozený porod, naštěstí jsem si včas uvědomila, že všechno může být jinak, že nemusím zvládnout bolesti bez léků, že můžeme skončit pod kudlou, že manžel nemusí stihnout dorazit za náma.. Pevně doufám, že mi dnešní zdravá logika umožní si nevyčítat, kdybych třeba něco při porodu nezvládla. Myslím, že tlak na ženy je veliký, rodit, kojit, vychovávat, trpělivost, domácnost jako klícka, spokojený manžílek.. Že by výsledek feminismu? Nevím.
Eva
Anka
  • 
29.12.2005 14:04:20
Také souhlasím a zdravím Vrani !
Anka
  • 
29.12.2005 14:03:27
Také souhlasím a zdravím Vrani !
29.12.2005 9:12:59
Joko, krásně napsané a naprosto s tebou souhlasím. Držím Ti palečky, ať ti vše dobře dopadne a Ty máš brzy zdravé miminko.
Eva, 2 adolescenti
  • 
28.12.2005 23:40:53
Milá Joko, krásněji to ani nešlo napsat! Snad se alespoň z tohoto příspěvku dotyčná poučí. Souhlasím s vámi na 100%, že je strašně šťastná a neví o tom. Já jsem už poněkud obstarožní matka (děti 22 a 19) a nad některými příspěvky v této diskusi si můžu hlavu ukroutit. Děti se mi narodily bez problémů(i když první porod byl opravdu "maso"), ale bylo mi od prvních chvil jasné, jaké štěstí mám, že jsou zdravé. Joko, moc vám držím palce, ať vše dobře dopadne!!
28.12.2005 23:30:12
Stejné, jako by ti slepý tvrdil, že máš příliš mnoho štěstí, protože vidíš a jemu ochrnutý, že má příliš mnoho štěstí, protože se může hýbat a tak donekonečna.
Navíc autorka popsala trpký pocit z porodu, nepíše, že se jde oběsit a že to dítě nepřijala, že není šťastná z mateřství.
Ale já už jsem to do tý diskuse vlastně asi psala.
Tak at ti to tentokrát určitě vyjde.
Joko
  • 
28.12.2005 21:12:19
Jseš až příliš šťastná.
Nezlob se na mě, ale po přečtení tvého článku jsem snad minutu nevěřícně
kroutila hlavou. Po dvou dnech jsem si
řekla, že ti musím odpovědět.
Jsem po druhém IVF a snad konečně po
letech snažení budeme úspěšní.
Někdy to holt nevyjde tak, jak si člověk představuje.
Zajdi se podívat na diskusi na Umělé
oplodnění, IVF atd.
Uvidíš tam tolik lidského neštěstí, že snad pochopíš můj názor. Nepatřím mezi
přispěvovatelky, ale občas tam zajdu
abych si srovnala hodnoty, abych se moc nelitovala, protože vlastně nemám proč.
Nám to vyšlo (snad)už na podruhé,
a chtěli po transféru tři dny ležení
a pak být na neschopence doma.¨
(stejně mi bylo blbě)
Kdyby mi řekli, že mám viset za nohy,
tak visím.
A ty jsi nechtěla zůstat v nemocnici, protože jsi věděla, co je pro tebe dobré.
Z mého pohledu jsi riskovala víc,
než je zdrávo.
Máš svou hlavu, dobře, tvoje MOUDROST.
Ale promiń, jestli chceš vědět, co je porod-neporod
tak si přečti asi měsíc staré noviny.
Fotbalistovi Svěrkošovi a jeho ženě
čtrnáct dní před temínem porodu řekli,
že miminko je mrtvé. Ale stejně ho
museli porodit. V nemocnici na normálním porodním sále. Okolo se rodily děti a jí vyvolali porodní bolesti, ale bez šťastného konce.
"TO" je hrůza a když mladý chlap řekne,
že prostě nemohl přestat brečet a že se vzchopil jen kvůli své ženě, protože ona na tom byla hůř, tak jsem brečela také a manžel k tomu neměl daleko.
Něco tak hrozného si člověk nedokáže ani představit a s manželem jsme byli oba
úplně hotoví - zjistili jsme, že nervy
nekončí až do porodu (a pak začnou jiné)
Věřím, že kdyby jí řekli, že jí udělají
císařský řez a dítě bude v pořádku,
tak nechají na oslavu udělat ohňostroj.

A co kdyby ses na to podívala z ještě jiného pohledu:
- že jsi měla štěstí jako hrom.
také jsi mohla zažít příšerný porod
a ještě teď se zdravotně vzpamatovát.
Moje sestra neměla štěstí jako ty a
porod jejího prvního dítěte skončil
kleštěma na poslední chvíli.
Natrhli jí až ke konečníku a z porodnice se vrátila jako troska po 17
dnech, Doma ležela ještě dlouho.
Na rozdíl od tebe se jí jizva nehojila
a ještě po letech jí to zlobilo, aby se jí po šesti letech při porodu druhého znovu obnovila.
Zatím holky které rodily císařem byly
moc rády, protože tím skončilo zbytečné
utrpení. Nebo ,když vidím ohromnou hlavičku jednoho chlapečka, kterého známá měla také císařem, věřím, že je
ještě teď šťastná, že na to doktoři přišli dřív než tam vypustila duši.
.
Než jsme zjistili, že nám k tomu
"budou muset svítit" tak jsem měla také plno představ o aktivním těhotenství. Jsem sportovně založená
a teď mám utrum. Po IVF je to rizikové až do mateřské.
Nevím proč, nemám nic moc potíže, ale
netroufám si dělat něco co by se neslučovalo s představou rizikového
těhotenství.
A když mám roupy, zajdu na diskusi
Umělé oplodnění a mám hned jasno.
Najednou jsem ráda, že je mi dobře,
a že jsem doma ,ani nevím proč.

Takže, buď ráda za to, jak to dopadlo.
Pokud máš pocit, že jsi ochuzená o
přirozený porod, tak jestli budete mít
druhé dítě, snad se ti tvé přání splní.

Já vím, že to co jsem ti napsala je krapet nefér, protože nemůžeš na ramenou nést tíhu celého světa.
Také, že každý člověk má nárok na své
starosti, ale když ty jseš strašně
šťastná a ani o tom nevíš.


Eva K
  • 
28.12.2005 14:47:27
Mám za sebou knihy o přirozených porodech i o kojení a všude psali, že jsou případy, kdy je lékařský zásah do porodu či medikament nutný a prospěšný a jsou maminky, které prostě nemohou kojit a nic jim nepomůže.
Takže po přečtení těchto knih (4 o porodu, 2 brožury o kojení, jsem velká čtenářka:-)) rozhodně neplánuji být super žena a tyto knihy mě k tomu ani nevedly. Myslím, že trend super ženy se netýká jen kojení a porodu, ale i vztahů, výchovy, zaměstnání a domácnosti.
Taky chodím na cvičení do mateřské centra, které je značně alternativní a tam taky vždy padá, že někdy to být takhle prostě nemůže a nepřináší to do života nenapravitelné škody. Z těch knih mi vyplynulo, že bývá zbytečně moc zásahů do porodu a některé maminky třeba kojení vzdají předčasně, i když mohou.
Asi se na to dívám jinak, když má tyhle věci ještě před sebou (miminko za 3 měsíce), než když jsem maminka po císaři nebo co nekojí. Doufám, že se mi tento nadhled podaří udržet a ani nemám žádného vyhroceného alternativistu v okolí, takže tlak snad nikdo vyvíjet nebude:-). Eva
Lionka
26.12.2005 15:01:35
Jano,absolvovala jsem 3x CS(plánované,chtěné)-2 v celkové a poslední ve spin. A-bez problému-vše OK
PajaMM
23.12.2005 10:57:05
Zuzano,

mate pravdu, ale nekdo se z toho proste potrebuje vypsat a to mu pomuze.
To vsechno, co pisete, ona prece vi!!!
Neni to stezovani si, je to vypsani svych pocitu, ktere proste nejak ven musi...

Nic proti vam, mate ve spouste veci pravdu, ale nechte ostatni, at prozivaji sve pocity, jak chteji a möhou. Kazdy jsme jine povahy a kazdy zvlada veci jinak...
[<<Předchozích 40] Příspěvky 4150 z 288 [Dalších 238 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.