| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jak jsem rodila nerodila

 Příspěvky 110 z 288 [Dalších 278 >>]
Blanka
  • 
15.1.2006 22:29:29
Ahoj Anko,
tak z toho mám také strach,že to příště dopadne stejně. A nebo taky ne?
Druhé dítě také v budoucnu plánujeme,ale teď už vím,že tu možnost,že se může narodit jinak,než jsem chtěla a představovala si,už nehodím ani za hlavu,ani nikam daleko za sebe, teď už si jí prostě připustím.Zkus to taky :o)) Snad by to po druhé nebylo takové zklamání, pro obě a možná pro víc mamin. I když nikdo nemůže předem odhadnout,jak se bude jednou cítit a jak to všechno dopadne.To jsou jen úvahy a plány...
Blanka
Blanka
  • 
15.1.2006 22:28:17
Ahoj Anko,
tak z toho mám také strach,že to příště dopadne stejně. A nebo taky ne?
Druhé dítě také v budoucnu plánujeme,ale teď už vím,že tu možnost,že se může narodit jinak,než jsem chtěla a představovala si,už nehodím ani za hlavu,ani nikam daleko za sebe, teď už si jí prostě připustím.Zkus to taky :o)) Snad by to po druhé nebylo takové zklamání, pro obě a možná pro víc mamin. I když nikdo nemůže předem odhadnout,jak se bude jednou cítit a jak to všechno dopadne.To jsou jen úvahy a plány...
Blanka
Ivana
  • 
13.1.2006 22:32:51
Milé maminky, doufám, že některé z vás můj příspěvek malinko povzbudí.
Já jsem rodila poprvé a skončilo to císařským řezem. Byla jsem teoreticky připravená a velmi jsem si přála přirozený porod. Měla jsem bolestivé poslíčky a po 6 hodinách jsem nerozeznala prodlevu mezi kontrakcemi. Syn se špatně natáčel a porod nepostupoval. Dali mi epidurál (ač před porodem jsem ho zásadně odmítala), ale za čas bolesti zesílily. Už jsem byla na dně svých sil, 30 hodin jsem nespala a tolik jsem se těšila na miminko. Věřte mi, já si přála císaře! Máme báječného chlapečka a moje vzpomínky na porod nejsou nijak stresující - ba naopak. Často na porod vzpomínám jako na nejkrásnější zážitek mého života. Nikdy nezapomenu na jeho první křik a když mi synka poprvé ukázali. V tu chvíli nebylo vůbec důležité, jak přišel na svět. Uvědomila jsem si, že v dané situaci byl právě císař přirozený.
Ze srdce přeji všem maminkám, kterým osud překazil plány přirozeného porodu, aby měly dost síly vyrovnat se s tím.
Ivana
Anka
  • 
13.1.2006 21:50:45
Dobrý den, zabrousila jsem na vaše stránky, pročítám zážitky z porodů a porodnic a cítím s vámi všechny pocity, které máte spojené s vaším porodem. I já jsem se po bezproblémovém těhotenství nakonec nevyhnula porodu císařským řezem. Holčičce je už rok a půl, ale při vzpomínce na to, jak vše probíhalo, se nikdy neubráním slzám. Lékař, který mě měl v péči, mi řekl větu, za kterou jsem mu dodnes vděčná: "není to vaše chyba." Přesto se dodnes nemůžu s touto situací vyrovnat. Dítě velmi miluji, ráda bych měla ještě další děti. Ale kde vzít víru ve vlastní tělo, že to zvládne?
Anka
  • 
13.1.2006 21:50:25
Dobrý den, zabrousila jsem na vaše stránky, pročítám zážitky z porodů a porodnic a cítím s vámi všechny pocity, které máte spojené s vaším porodem. I já jsem se po bezproblémovém těhotenství nakonec nevyhnula porodu císařským řezem. Holčičce je už rok a půl, ale při vzpomínce na to, jak vše probíhalo, se nikdy neubráním slzám. Lékař, který mě měl v péči, mi řekl větu, za kterou jsem mu dodnes vděčná: "není to vaše chyba." Přesto se dodnes nemůžu s touto situací vyrovnat. Dítě velmi miluji, ráda bych měla ještě další děti. Ale kde vzít víru ve vlastní tělo, že to zvládne?
Anka
  • 
13.1.2006 21:49:55
Dobrý den, zabrousila jsem na vaše stránky, pročítám zážitky z porodů a porodnic a cítím s vámi všechny pocity, které máte spojené s vaším porodem. I já jsem se po bezproblémovém těhotenství nakonec nevyhnula porodu císařským řezem. Holčičce je už rok a půl, ale při vzpomínce na to, jak vše probíhalo, se nikdy neubráním slzám. Lékař, který mě měl v péči, mi řekl větu, za kterou jsem mu dodnes vděčná: "není to vaše chyba." Přesto se dodnes nemůžu s touto situací vyrovnat. Dítě velmi miluji, ráda bych měla ještě další děti. Ale kde vzít víru ve vlastní tělo, že to zvládne?
Anka
  • 
13.1.2006 21:48:32
Dobrý den, zabrousila jsem na vaše stránky, pročítám zážitky z porodů a porodnic a cítím s vámi všechny pocity, které máte spojené s vaším porodem. I já jsem se po bezproblémovém těhotenství nakonec nevyhnula porodu císařským řezem. Holčičce je už rok a půl, ale při vzpomínce na to, jak vše probíhalo, se nikdy neubráním slzám. Lékař, který mě měl v péči, mi řekl větu, za kterou jsem mu dodnes vděčná: "není to vaše chyba." Přesto se dodnes nemůžu s touto situací vyrovnat. Dítě velmi miluji, ráda bych měla ještě další děti. Ale kde vzít víru ve vlastní tělo, že to zvládne?
Eva K
  • 
13.1.2006 16:05:41
A co zavolat přímo do té porodnice, nebo se třeba objednat do poradny? Když jsme si byli prohlédnout naši porodnici, odpověděli nám na všechny otázky. Mají tam i dny otevřených dveří. Bohužel jsem pražská.

Já vím, že na změnu polohy dítěte se zkouší cviky, např. kočíčí hřbety. Některé děti se otočí i týden před porodem. V některých nemocnicích zkouší miminko otočit, ale smysl to má nejvíce až těsně před porodem. Když se to udělá dříve, miminko se často zase otočí do "osvědčené" polohy prdelkou napřed. A porodník, který tuto manipulaci provádí, musím mít zkušenosti s podobnými akcemi. Hlavu vzhůru, žádné strachy, každý problém má své řešení, jen je třeba hledat.

Eva, 29tt
Petra
  • 
12.1.2006 23:34:42
Jano Jano, porodníci jsou odpovědní za život dítěte a matky a císař zachránil již mnoha dětem život. Nebo je uchránil před postižením.
Nejchytřejší jsou zde vždy ty co o dané věci prd ví.
Jana Ohanková
12.1.2006 23:32:10
Blanko,

diky za krasny prispevek a je moc fain, ze jsi to ze sebe dostala. Diskusi jsem jeste necetla. Nemam ted na ni cas.

Usla si velky kus cesty k tomu, aby se tve miminko narodilo normalne a porod je velka zkouska hlavne pro neho.Cisar je neprirozena cesta, to je jasne. Bohuzel, kdo dnes zjisti, ze to bylo nezbytne nutne zrovna v tvem pripade...Tuto kapitolu ale nechci rozebirat, nema to smysl. Mam na ni mozna dost vyhraneny nazor. Chci polemizovat jen s tvou posledni vetou: "Ale příroda to asi chtěla jinak. Holt člověk míní a příroda mění." Blanko, nebyla to priroda, ale clovek a predevsim technika, kdo urcil, jak se tvoje miminko narodi a technika i clovek neni neomylny. Proc je dnes tolik cisaraku a proc se ozvy v tolika pripadech ztraceji.
Mimi musi pri porodu bojovat a je preci jasne, ze se mu nevede zase tak bajecne, ale dokrori jsou proste jen lidi a je to bohuzel pro ne pohodlnejsi a mene riskantnejsi. To je jen fakt, nemyslim to ani spatne ani dobre. Rozhodnuti o cisaraku je nakonec vzdy na rodicce. Ale to by clovek musel byt jako robot, aby to vse zvladl a vzdoroval. Porodniky uz prece nezajima, ze mate poporodni komplikace. To leci gynekolove nebo psychiatri...
 Příspěvky 110 z 288 [Dalších 278 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.