| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Nohy do X nebo do O? Ploché nohy?

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 43 [Dalších 23 >>]
29.9.2005 20:02:41
Nezkoušela, my jezdíme na Černý Most. Prosek je trochu z ruky, ale jestli je tam pohotovost lepší, můžeme to někdy zkusit.
Já se zatím s nejlepším přístupem pediatrů setkala na dětské klinice na Hagiboru (pod Želivského), ale tam tě z pohotovosti pošlou, jen když je nějaký větší "průšvih"..
Jaga10, syn, 3 roky
  • 
29.9.2005 17:58:08
Ano, nakonec jsem něco podobného našla na netu. Ale stejně se ještě na tříleté prohlídce zeptám.
Petra, Dominik (3/04)
  • 
29.9.2005 14:06:27
Když jsi z Prahy 9, zkoušela jsi pohotovost na Proseku? My tam s prckem byli 3x a vždycky to bylo super. Skvělý přístup doktorů i sester a odbornost taky myslím dobrá. A nikdy jsme nečekali
29.9.2005 12:23:04
Díky Lízo!!

My jsem z Prahy 9, a ještě z úplného kraje Prahy, takže na P-6 bychom to měli pravděpodobně přes řeku a navíc přes půl Prahy (což s nemocným dítětem není ideální), ale stejně díky za tip.
To, že se Dr. podívá na dítě i o víkendu, ti moc závidím. Když mýmu dítěti něco je, tak zásadně o víkendu :(. A pohotovosti ve mě důveru nikdy nebudily (ostatně nám tam nikdy neporadili a já osobně jsem jednou po takovém lékařském ošetření na pohotovosti skončila v nemocnici asi na 4 dny :(.

Naše Dr. teda studený čumák není, ale holka u ní stejně řve, jen co tam vlezem :). Odborně mě zatím nezklamala, ale třeba na názor rodičů (jak zmiňuješ ty) teda nedá. Navíc mě úplně nesedí její některé názory (hlavně na prevenci, otužování dítěte apod.). A samozřejmě třeba hodinové čekání v čekárně. Tak se tak různě poptávám a sháním, kde by v okolí mohl být někdo, kdo by mi "sednul" lépe.

Já se vlastně taky léčím sama, ale vzhledem k tomu, že jsem asi 10 let nechytla nic jiného než běžnou "sezóní" virózu, tak se to dá. A protože se zaměstnávám sama, tak nepotřebuju ani tu neschopenku. V bývalém zaměstnání jsem si brala na pár dnů vždycky dovču, páč jsme měli dovolené 6 týdnů a jednou do roka se to obětovat dalo.
Ale shodnu se s tebou, že o dobré praktické lékaře je bída. když na někoho vhodného narazím, dám vědět :).
29.9.2005 12:23:03
Díky Lízo!!

My jsem z Prahy 9, a ještě z úplného kraje Prahy, takže na P-6 bychom to měli pravděpodobně přes řeku a navíc přes půl Prahy (což s nemocným dítětem není ideální), ale stejně díky za tip.
To, že se Dr. podívá na dítě i o víkendu, ti moc závidím. Když mýmu dítěti něco je, tak zásadně o víkendu :(. A pohotovosti ve mě důveru nikdy nebudily (ostatně nám tam nikdy neporadili a já osobně jsem jednou po takovém lékařském ošetření na pohotovosti skončila v nemocnici asi na 4 dny :(.

Naše Dr. teda studený čumák není, ale holka u ní stejně řve, jen co tam vlezem :). Odborně mě zatím nezklamala, ale třeba na názor rodičů (jak zmiňuješ ty) teda nedá. Navíc mě úplně nesedí její některé názory (hlavně na prevenci, otužování dítěte apod.). A samozřejmě třeba hodinové čekání v čekárně. Tak se tak různě poptávám a sháním, kde by v okolí mohl být někdo, kdo by mi "sednul" lépe.

Já se vlastně taky léčím sama, ale vzhledem k tomu, že jsem asi 10 let nechytla nic jiného než běžnou "sezóní" virózu, tak se to dá. A protože se zaměstnávám sama, tak nepotřebuju ani tu neschopenku. V bývalém zaměstnání jsem si brala na pár dnů vždycky dovču, páč jsme měli dovolené 6 týdnů a jednou do roka se to obětovat dalo.
Ale shodnu se s tebou, že o dobré praktické lékaře je bída. když na někoho vhodného narazím, dám vědět :).
dulca
  • 
29.9.2005 10:09:29
Kamaradky holcina taky v noci brecela ze ji boli nozicky, nemela je ani ploche ci jinou vyvojovou vadu. Doktorky rikala ze je to zpusobeno rychlym rustem kosti.
dulca
  • 
29.9.2005 10:07:15
Co si pamatuju je to prece jenom uz skoro cca 30 let, tak jsem mela vlozky v botach co jsem chodila ven. A na doma jsem mela ortopedicke pantofle a do skoly a na krouzky na prezuti nejake kvalitni sandale ktere meli dobre tvarovany vnitrek a meli pevnou patou. Jo a jeste jsem kazdy den tak 10 - 20 min. cvicila.
Líza
29.9.2005 8:28:13
Milado, Jocka nemá zas kdovíjak velký problém, takže prostě má ve venkovních botách vložky a hotovo. Musím říct, že se to jen tak baj oko zlepšilo za toho půl roku, co je má, už bych se měla objednat a dojít pro další.

Ivule, naše dr. je taková, že sice v čekárně sedíš, ale nikdy ne přes dvacet minut - alespoň co jsem já zažila. Mám na ni mobil, na který je mimo ordinační hodiny možné volat denně včetně víkendů od 7 do 22. O víkendech je možné přivézt dítě k ní domů, aby se na něj koukla, když nechci, aby ho vyšetřoval bůhvíkdo na pohotovosti. Nechce za to nic. Na požádání (ale nikomu to necpe) dělá i alternativu - např. homeopatii. Je odborně velmi na výši. Nekašle na názor rodičů.
Co by na ní někomu mohlo vadit, že na děti nedělá budliky a působí trochu jako studenej čumák (což ovšem roztaje ve chvíli, kdy se něco děje a vídáš ji kvůli nějakému problému častěji).
Jsme z Prahy 6, tak jestli chceš, ti dám na ni kontakt - jako moc má plno, ale nevím.

No a s tím praktickým lékařem - já se léčím sama, léky si píšu sama a když je zle a potřebuju neschopenku, jdu za naší závodní doktorkou. Není to optimální a ráda bych si nějakýho praktika našla, ale co znám v okolí, ve mně důvěru nebudí. Tak zůstávám na ocet :-)
28.9.2005 23:44:05
Nepřečetla jsem celou diskuzi ohledně vložek, tak snad něco neřeknu špatně. :-) Podle mně taky hodně záleží na tom, jaké vložky se pro dítě dělají. My třeba máme nějaké s názven giga....stojí cca 2000 a letos máme předepsané už druhé.. a plně je hradila pojištovna. Pravda je, že naše situace je poněkud složitější, protože dcera musí nosit i ortopedickou obuv, tam pojištovna přispívá 3x ročně 1000 korun a musí to schválit revizní lékař.
Milada.
28.9.2005 22:39:26
Lizo,

nebo nekdo jiny, mam jeste dotaz: Kolik tech vlozek nechavate detem delat? Maji to Vase deti v backurkach ve skole, nebo maji nejake ortopedicke sandaly do skoly? A doma chodej deti v cem?

Dr. mi rekla, ze ZP plati jen jedny, ze by to mozna chtelo jedny do bot na ven a pak jedny do backor ve skole a tyhle vlozky aby si dite v patek vyndalo a melo na vikend a v pondei zase nandalo. Ovsem to uz vidim syna, jak to v patek zapomene vyndat a kdyz nezapomene, tak si to v pondeli nanda nejak blbe...a pres tyden tedy v cem ma chodit doma ci na krouzkach, v ZUS ? Nebo to nevadi, nemusi to mit cely den?

A jeste prosim, jak je to s cenou vlozek pri hrazeni ZP a v pripade, ze mu necham udelat dalsi vlozky, ktere ZP neplati? Vubec nevim, kolik penez si mam predem pripravit. Nebo to se plati az pri vyzvednuti si vlozek?
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 43 [Dalších 23 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.