| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Nepustím tě, dokud se nesmíříme

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 65 [Dalších 45 >>]
Pipipoi
  • 
1.7.2007 9:49:52
Ano, mám zkušenosti - byla jsem i v Rakousku na přednášce Dr. Prekop. Zajímavá, v teorii dobře znějící metoda, určitě platí na spoustu dětí, ale ne na to naše. Naopak vždy nabylo pocitu - něco provedu a nic se mi nestane, ještě mě hezky obejmou. Obejmutí samotné funguje super, ale chování potom je ještě horší - tzn. zkouší ještě víc, kam až může zajít.
Pipipoi
  • 
1.7.2007 9:49:44
Ano, mám zkušenosti - byla jsem i v Rakousku na přednášce Dr. Prekop. Zajímavá, v teorii dobře znějící metoda, určitě platí na spoustu dětí, ale ne na to naše. Naopak vždy nabylo pocitu - něco provedu a nic se mi nestane, ještě mě hezky obejmou. Obejmutí samotné funguje super, ale chování potom je ještě horší - tzn. zkouší ještě víc, kam až může zajít.
Pipipoi
  • 
1.7.2007 9:49:44
Ano, mám zkušenosti - byla jsem i v Rakousku na přednášce Dr. Prekop. Zajímavá, v teorii dobře znějící metoda, určitě platí na spoustu dětí, ale ne na to naše. Naopak vždy nabylo pocitu - něco provedu a nic se mi nestane, ještě mě hezky obejmou. Obejmutí samotné funguje super, ale chování potom je ještě horší - tzn. zkouší ještě víc, kam až může zajít.
Pipipoi
  • 
1.7.2007 9:49:32
Ano, mám zkušenosti - byla jsem i v Rakousku na přednášce Dr. Prekop. Zajímavá, v teorii dobře znějící metoda, určitě platí na spoustu dětí, ale ne na to naše. Naopak vždy nabylo pocitu - něco provedu a nic se mi nestane, ještě mě hezky obejmou. Obejmutí samotné funguje super, ale chování potom je ještě horší - tzn. zkouší ještě víc, kam až může zajít.
  • 
12.4.2007 11:48:23
Mám s metodou pevného objetí výborné zkušenosti. Nastudovala jsem si nejdřív knížky Dr. Prekopové, které mě moc daly. Taky jsem byla na půldenní přednášce paní doktorky, zhruba jednou za rok se objevuje v Brně (v Praze určitě taky). Svoje děcka objímám při nočním nebo konečném odstavování kojení a při některých záchvatech vzteku (těch, které trvají příliš dlouho, nebo když dítě vypadá, že už to fakt nezvládá). Jednou ze zásad, které někteří rodiče nedodrží, je to, že když už do toho jdeme, musíme vydržet. Pevné objetí není o tom, že dítě obejmu a ono se okamžitě uklidní - právě naopak, vždycky se vztekne ještě víc. Ale potom přijde něco, co zvenku není vidět a co je třeba zažít - to je to závěrečné uvolnění, to čemu Dr. P. říká obnovení lásky. Je to úžasné, láskyplné a opravdové - kam se hrabou plácance a studené sprchy!! Při nich emoce nezmizí, jen se zasunou někam hluboko do dětské dušičky. Jo a dobré je, že nejdelší je většinou to první. Později, při dalších objetích, už se to radikálně zkracuje, třeba jen na pár vteřin. Tak hodně štěstí, a doporučuju jít k pramenům - ne se řídit neúplnými informacemi z rychlíku. V.M.
Klára
  • 
25.3.2007 13:15:25
Tak já právě když se na to podívám z pohledu dítěte, tak pocit, že mě máma má ráda i když se vztekám sebevíc a máma ten můj vztek ustojí a nesmete jí, tak to je něco po čem já vnitřně toužím jak blázen a v dětsví mi to chybělo. To obětí ve vzteku podle mě může vybudovat u dítěte pocit bezpečí a jistoty, že je přijímaný se vším všudy takový jaký je...Ale aby to fungovalo musí to ten rodič v sobě vnitřně opravdu cítit, není to podle mě jen technika, musí tam být i to vnitřní a k tomu je hodně obtížný se dopracovat...
Lenka
  • 
30.6.2006 16:09:15
Ahoj! Momentálně to zkouším na dcerce (5let). Nechali jsme se instruovat od dr. Vávrové, která se touto metodou zabývá. Myslím, že pomůže odb. péče a vytrvalost..:) Lenka
Jaroslav
  • 
20.3.2005 12:48:39
Doporučuji podívat se na www.pevneobjeti.cz.
Jaroslav
  • 
20.3.2005 12:48:37
Doporučuji podívat se na www.pevneobjeti.cz.
Barbora
  • 
4.1.2005 12:55:36
No teda!!!to se mi snad zda..placani pres zadek,studena sprcha..co bude dal ?zavirani do komor?!..to si rikate "rodice"?
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 65 [Dalších 45 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.