| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Nepustím tě, dokud se nesmíříme

 Příspěvky 110 z 65 [Dalších 55 >>]
  • 
4.4.2012 6:39:13
MOC VÁS PROSÍM, NEDĚLEJTE TO SVÝM DĚTEM!!! pokud už vyrostly z miminkovského věku! Některým to může vyhovovat, ale pro některé je to hrůzný zážitek, který je negativně poznamená na celý život. A vy nemůžete vědět, do jaké skupiny vaše dítě bude patřit. Já bohužel do té druhé, asi proto, že mám ráda svobodu. Moje maminka se o této metodě doslechla v devadesátých letech a začala ji na mě zkoušet, asi od mých osmi do třinácti let. Objímala mě asi 20-30 minut, ze začátku na mě laskavě mluvila a pak začala říkat: Řekni, že jsem tvoje máma. Doteď si pamatuju ten šílený pocit nesvobody a nenávisti, kopala jsem a ječela a škrábala a hryzala a hlavně - nechápala jsem, proč moje jindy tak hodná maminka nevnímá, co jí chci říct - že chci PRYYYYČ!!! Připadala jsem si hrozně zlá a arogantní, že ji musím nutit, aby mě vnímala, kopáním, škrábáním a křikem. Protože co maminka chtěla, to jsem nikdy neřekla, i kdybych se tím měla osvobodit. Myslím, že jsem jako dítě přirozeně chápala to, na co moje maminka zapomněla: že vztah se nedá vynutit. A už vůbec ne zážitkem, jehož hrůza se nedá popsat slovy. S maminkou máme výborný vztah, ale jakmile si vzpomenu na tuhle její "metodu", znovu se mně vrátí pocit šílené hrůzy a nenávisti. Je to asi jako vztah oběti ke svému mučiteli, který je navíc komplikovaný tím, že mučitelem je člověk, kterého by oběť měla mít ráda. Intimní fyzický kontakt pro mě dlouho byl spojený s pocitem vzteku a nesvobody. Jakkoliv chci, tohle je jediná věc, co jsem kdy komu nedokázala odpustit. Takže asi chápete, že slova "láska" a "smíření" ve spojení s touto metodou mně zní jako hloupý vtip.
Monika
  • 
25.9.2011 0:22:12
Já stouhle metodou sice žádnou skušenost nemám a ani bych nechtěla jelikož jsem schlédla soukromá dramata kde tuto metodu neboli terapii jak tomu říkají a můžu říct,protože mám doma autistické dítě že je to týrání a podle mého názoru se to akorát tim zhorší!!!!
Martina, 6+13
  • 
1.7.2009 21:11:40
melo tam byt na praskach na nervy...
Martina, 6+13
  • 
1.7.2009 21:09:51
Zhruba od 2 let dostavala ma mladsi dcera hystericke zachvaty,kdy sedela oprena o skrinku a vriskala, rudla,sotva popadala dech, nevnimala,pak nahle ztichla,ale aby jen po par vterinach nabrala silu na dalsi vriskot... nereagovala na vubec nic co se okolo ni odehravalo, neslo to s ni ani po dobrem (uklidnovani,promlouvani...) ani po zlem (nasilim zvednout,placnout...) v obou pripadech to bylo jeste horsi a intenzivnejsi...takovehle stavy na ni padaly nekolikrat denne a trvali nekdy i hodinu..kazdy me uklidnoval,ze to prejde..skoncili jsme u psycholozky,ktera poradila "terapii obetim" zkusila jsem to jen jednou, vydrzela jsem 45 minut, vic jsem opravdu nezvladla...skoncilo to tak,ze jsem ji nechala vyrvat, delala jsem,ze dcerku nevidim (pritom jsem ji bedlive sledovala zda je v poradku)... po roce a pul opravdu vse zmizelo, po zachvatech ani stopy... jen ja skoncila na prasky na nervy...
Jerry
  • 
15.2.2008 11:30:10
Naprosto souhlasím s Jitkou. Můj syn byl od nějakých 2-5 let hyperaktivní a to jak v dobrých věcech, tak i v jeho návalech zuřivosti. V návalech zlosti ničil věci kolem sebe a téměř modral vzteky. Stačilo pouze 2x jej v takové situaci postavit tak jak byl, oblečeného, do vany a jenom ho v pár vteřinách pokropit vlažnou, ani ne úplně studenou sprchou. Dochází k úžasnému efektu, protože když začněte přes vlasy, obličej dolů, dítě začne najednou naprosto spontánně řešit novou situaci (minimálně lapá po dechu) a do 60 vteřin je jako vyměněné. Není to trest, je to řešení situace. Pak jsem ho již já, nebo manželka vzlykajícího a v klidu převléknul do suchého oblečení a v úplné pohodě jsme si pak
povídali.
Myslím, že je to mnohem lepší a humánnější, než takové dítě v amoku (dítěte anebo pak i rodiče) bít nebo se ho snažit tisknout k sobě.
Lenka
  • 
4.7.2007 15:56:49
Ahojky Heleno,
prosim Te, zda se ze mam podobnou situaci, se kterou si ale vubec nevim rady.
O vztekani toho ctu pozehnani, jeden radi nasekat na holou, druhy pevne obejmout,
zkusila jsem obe varianty, o mnoho dalsiho ale vubec si ve chvili kdy se zacne
vztekat nevim rady, jak nejlepe situaci zvladnout pro nas pro obe.
Michelle ma 19 mesicu a vztekani probiha uz asi mesic. Vetsinou kdyz se
ji neco zakaze nebo neni po jejim. Rada bych ji nejakym zpusobem vychovala,
dost neposloucha, i kdyz vim ze je to ma chyba, myslim ze je jeste cas ji naucit poslouchat
vetsina radi ze do 3 let veku ditete, ale s tim vztekanim si nevim rady.
Chtela jsem se podelit o Tve rady...

Lenka
Pipipoi
  • 
1.7.2007 9:50:17
Ano, mám zkušenosti - byla jsem i v Rakousku na přednášce Dr. Prekop. Zajímavá, v teorii dobře znějící metoda, určitě platí na spoustu dětí, ale ne na to naše. Naopak vždy nabylo pocitu - něco provedu a nic se mi nestane, ještě mě hezky obejmou. Obejmutí samotné funguje super, ale chování potom je ještě horší - tzn. zkouší ještě víc, kam až může zajít.
Pipipoi
  • 
1.7.2007 9:50:17
Ano, mám zkušenosti - byla jsem i v Rakousku na přednášce Dr. Prekop. Zajímavá, v teorii dobře znějící metoda, určitě platí na spoustu dětí, ale ne na to naše. Naopak vždy nabylo pocitu - něco provedu a nic se mi nestane, ještě mě hezky obejmou. Obejmutí samotné funguje super, ale chování potom je ještě horší - tzn. zkouší ještě víc, kam až může zajít.
Pipipoi
  • 
1.7.2007 9:50:03
Ano, mám zkušenosti - byla jsem i v Rakousku na přednášce Dr. Prekop. Zajímavá, v teorii dobře znějící metoda, určitě platí na spoustu dětí, ale ne na to naše. Naopak vždy nabylo pocitu - něco provedu a nic se mi nestane, ještě mě hezky obejmou. Obejmutí samotné funguje super, ale chování potom je ještě horší - tzn. zkouší ještě víc, kam až může zajít.
Pipipoi
  • 
1.7.2007 9:49:52
Ano, mám zkušenosti - byla jsem i v Rakousku na přednášce Dr. Prekop. Zajímavá, v teorii dobře znějící metoda, určitě platí na spoustu dětí, ale ne na to naše. Naopak vždy nabylo pocitu - něco provedu a nic se mi nestane, ještě mě hezky obejmou. Obejmutí samotné funguje super, ale chování potom je ještě horší - tzn. zkouší ještě víc, kam až může zajít.
 Příspěvky 110 z 65 [Dalších 55 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.