| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Můj táta hrdina

[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 35 [Dalších 5 >>]
Terreza
16.6.2004 15:17:25
I nám se stalo, že jsme na vánoční výstavě přišli o část svačiny!:-) Ačkoliv bylo zcela patrné, že nabízíme nádobí, vrhali se všichni na obsah, a to i na sušenky, které byly v originální krabičce na vzdálenější straně pultu, kam jsme je hodili esteticky ujídat my, abychom před zákazníky nepřežvykovaly bagetu...
Asi slůvko o tom, zda mohou ochutnat, nebo co to vlastně je. Malé kynuté koláčky - šup od každého druhu alespoň dva, a tenhle byl dobrý, pro ten si ještě skočím, až se budeme vracet - kterápak je to ulička ?! ...
Chjo,chjo,chjo...
Jitka
  • 
16.6.2004 12:57:33
Tento článek mi velmi připomněl zážitky z jedné brněnské Salimy, kterou jsem absolvovala v minulém zaměstnání. Naše firma se zúčastnila jako vystavujicí a na mne a mého kolegu připadl poslední den, den kdy se měl "bourat" stánek. Už během dne jsem měla možnost seznámit se s "návštěvníky". Dostali jsme od jedné firmy pozornost, pražené arašídy a na hluboký talířek klasické burské oříšky. S kolegou jsme odnášeli arašídy do zázemí, buráky zůstaly na pultě. Najednou se ozvalo: "Halóóó". Otočili jsme se a paní se nás ptala jestli si může nabídnout (buráky). Souhlasili jsme a jaké bylo naše překvapení, když do tašky obrátila celý talíř. Po poznámce, že jsme je právě taky dostali, vyndala z tašky jeden(!), položila ho na pult a opovržlivě odkráčela.... Poté jsem šla na obhlídku pavilonu. Co se dělo u stánku jedné pekárny zaměřené na perník.... Paní tam stála a jen rezignovaně stále dokola opakovala: "Prosím Vás, neberte nám to, to je výstavní expozice...." A to jsem ještě zaslechla, jak dostala vynadáno, že nemají jiné motivy na obalech. Ach jo, lidi.....

Ovšem "nejlepší" obrázek jsem si udělala večer. Do 18 h byla výstava. Celé odpoledne jsme s kolegou přemýšleli, jak co nejrychleji vše sbalit abychom tam nebyli do noci. Vše jsme si připravili a zbývaly jen pulty a vitriny. Zapomněla jsem napsat, že naše firma se zabývala prodejem droždí a sýry z dovozu (dovedete si představit jak to zboží vypadalo po takové době, když na něj svítily žárovky?). Po sundání skel z vitrin jsme sotva stihli odstřihnout dekorace. Lidi se na to vrhli jako kobylky a vše mizelo v jejich taškách. Zeptala jsem se jednoho mladíka, který ukořistil desetikilovku droždí (bylo francouzské a vydalo za 20 kg českého) co s tím bude dělat. Řekl, že neví, ale je to zadarmo........

Jedno pozitivum to mělo...... z Brna jsme odjížděli v 18.15 h :-)))))))))
Emina
  • 
16.6.2004 11:55:52
Ahoj, kamarad mel pravdu, tak to presne je. Sberaci maji jeste jeden (ale ne tak casto se vyskytujici) podtyp sberacu shanclivych. Ty si letakama doma vystylaji supliky, propisky skladuji na horsi casy, nalepky davaji jako vanocni darky a husi krk poslouzi k nejake spravce na chate.
PS Netes se, az se podivas nekam, kde se za cizi penize JI.
Neni to jenoc cesky fenomen, lidi to delaji snad uplne vsude nezavisle na narodnosti.
16.6.2004 9:22:29
Slovaci su taki istí :-(

u nas sa hovorí: "ked zadarmo, nech aj creva roztrha!..."

neviem, čo to v nás je: tá nenásytnosť, pocit víťazstva že sme niečo dostali zadarmo aj ked to vlastne nepotrebujeme, hlavne ze sme si naskreckovali.

Joh.
Dzerza
  • 
15.6.2004 23:26:58
Na podpalku :)
Olina
  • 
15.6.2004 21:40:37
A viděly jste někdy, co se někdy děje u stojánků s deníkem Metro (který je též zadarmo)? Jak si ho důchodci pakují ve velkém do tašek? Co s ním dělají, ví Bůh...
15.6.2004 20:33:27
Taky jsem casto fungovala jako organizator na brnenskem detskem dni a zazitky mam stejne. A kdyz se kolem jedne odpoledne rozkriklo, ze neco rozdavame, prihrnuli se obcane snedsi pleti a to teprve bylo. Na atrakce pro deti do deseti let najednou chodili sestnactileti dacani a kdyz dostali lizatko, tak odvetili, ze to nechcou, ze chcou neco lepsiho a zacali se v cenach prohrabovat aby si vybrali. Nebo na Vanoce na radnici, kazde dite ma donest ozdobu na stromecek a za to neco dostane. Stromecku je tam pet a deti s pozehnanim rodicu ozdobu na jednom ukradnou a na jiny donesou. Nebo zmuchlaji ubrousek a tvrdi ze to je ozdoba. A na zaver prijde duchodkyne ze ona ma vnoucata a my ji tedy nutne ty omalovnky pro ne musime dat. Nedali :o)
Co z takovych deti vyroste?? Clovek, ktery se v dnesnim svete neztrati. A nase doufam slusne vychovane deti budou zase za blbce jako my :o(
Alca13
15.6.2004 19:49:29
S generací rodičů asi opravdu nic nenaděláme. Ale tahle moje "kafová" kamarádka byla mladá, teď jí bylo třicet. Asi se poučila od rodičů...
15.6.2004 19:15:31
Moji rodicove jsou stejni. A pokud se necham nekde predbehnout davem chrtavych babek nebo si proste nevezmu neco co je zadarmo, tak jeste vyfasuju posmech ze jsem hloupa :o))
Obavam se ze se tahle generace nezmeni. Doba je naucila a je to v nich zazrany jako ctyricetileta spina.
Alca13
15.6.2004 19:01:23
Jak je vidět, tak nepřežilo, spíš naopak.
Hodně je to o tom pocitu, že něco, cokoliv, dostanete zadarmo. A tak spousta lidí bere, i když to nepotřebuje. Jednou jsme takhle cestovaly s jednou mou kamarádkou a daly si v jedné kavárničce v zahraničí kafe. To jsme vyfasovaly černé a hořké a u malinkého stolečku vedle si do něj mohly přidat co jsme chtěly. Koukám na tu kamarádku a ona si do kafe nalila mléko i smetanu a nasypala asi pět cukrů. A přitom doma pije kafe bez cukru, jenom s troškou mléka. Na mou otázku, jestli změnila způsob pití kafe odpověděla, že ne, ale když je to zadarmo...????
[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 35 [Dalších 5 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.