| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Já ještě spát nepůjdu!

[<<Předchozích 30] Příspěvky 3136 z 36 
11.2.2004 14:27:20
Sosane, ty znáš nějaké předškolní dítě, které spí ráno do devíti, i když jde spát pozdě?
Sosan
  • 
11.2.2004 14:25:31
Zajímalo by mne, jak je to s tím srovnáním, kdy se pozdní usínání srovnává s hrou s krabičkou zápalek. Je to opravdu tak nebezpečné? Mě se zdá, že jde spíš o to, že časné ukládání k spánku je v zájmu rodičů, "aby už od toho dítěte měli alespoň večer pokoj" a ne až tolik v zájmu toho dítěte, které v době, když se rodina konečně sejde (kdo se dostane ze zaměstání domů před sedmou?) si chce s rodiči hrát. Zdá se mi, že brzké ukládání k spánku dětem naopak ubližuje tím, že je omezuje v kontaktu s otcem. Zejména, když opravdu jde o předškolní děti, které nebudou mít v důsledku svého ponocování problémy ve škole, protože to klidně dospí ráno do devíti.
11.2.2004 13:31:45
...náš 13ti měsíční syn bohužel opravdu neusne, dokud se mu nechce. Venku v kočárku spí dobře, usíná rychle, ale večer doma to nejde jinak, než že ho necháme unavit - poznám to podle toho, že si mne očička; jakmile si začne mnout oči, strčím ho do postele s lahví mlíka a do pěti, deseti minut tvrdě spí. Jinak to prostě nejde. Zhasneme všechny světla, vypneme všechny "hlučné" přístroje, oba si s manželem vlezeme do postele (spí s námi) a ležíme. Jenže mládeneček když NECHCE, tak si ani nelehne. Stojí, žvatlá, tleská si, popřípadě leze z postele dolů, utíká nám. Při pokusu o položení na záda se vzteká a ve vteřině je zase na nožičkách. Takže rituál nerituál, musíme ho prostě nechat, aby si usnul kdy chce on sám. Na jedné straně je to hrůza, když pobíhá skoro do půlnoci po bytě, na druhé straně spí ráno do devíti, deseti, někdy i do půl jedenácté. :o)
11.2.2004 11:54:35
to dělají snad všechny děti, naše to dělala do šesti let, kdy se jí narodila sestřička, pak pochopila, že už se tam nevejde :-) a ještě ve dvou letech usínala o půlnoci a nedalo se s tím nic dělat, ale časem se to posunulo na osm hodin a tak to i zůstalo, když nemůe usnout, hraje si v pokoji, jak je popsáno výše
  • 
11.2.2004 10:59:51
Moje dite ma problemy s usinanim od narozeni. Zrejme je to projev nejistoty. Kdyz se nam podari je uspat pred pul desatou, povazujeme to za vyhru. Jsme si naprosto vedomi, ze je to z nejvetsi casti nase chyba. Popisovany ritual zkousime a zatim bez uspechu. Kazdou noc totiz Ada prijde do nasi postele v dobe, kdy uz spime a mnohdy nas vubec nevzbudi a rano se probouzime ve trech. Zatim se utesujeme tim, ze to casem prejde, ale je to neprijemne.

Dorothy
  • 
11.2.2004 10:59:46
Moje dite ma problemy s usinanim od narozeni. Zrejme je to projev nejistoty. Kdyz se nam podari je uspat pred pul desatou, povazujeme to za vyhru. Jsme si naprosto vedomi, ze je to z nejvetsi casti nase chyba. Popisovany ritual zkousime a zatim bez uspechu. Kazdou noc totiz Ada prijde do nasi postele v dobe, kdy uz spime a mnohdy nas vubec nevzbudi a rano se probouzime ve trech. Zatim se utesujeme tim, ze to casem prejde, ale je to neprijemne.

Dorothy
[<<Předchozích 30] Příspěvky 3136 z 36 

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.