| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Otcovské fejetony: Až do večera

[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 38 [Dalších 8 >>]
29.11.2003 12:20:56
Boadiceo, ja jsem znama mezi svymi prately svym smyslem pro humor zvlast na svuj vlastni vrub, delam si legraci ze sve nemoci z vysladku ucinku leku i omezeneho casu ktery mam. Po operaci jsem jedne kamaradce napsala ze pisu z mraziciho boxu kde me zapomneli zvit mobil. kamaradka ktera me mimochodem dlouho zna vahala, jestli jsem se A) vlivem narkozy zbleznila, B) jestli je to pravda) v nasem zdravotnictvi clovek nikdy nevi c) jestli si z ni zase delam legraci. Takze zavolala na JIP a prisla na to ze pravdivy je bod c. Ale nebudu se nikdy smat lidem kteri jsou na to z jakychkoli duvodu spatne, lidem kteri jakkoliv trpi a lidem kteri jsou pro ostatni smesni jen proto ze maji smulu a ziji na druhe strane ulice. Jako nekdo kdo chodi o dvou berlich mi ani nepripada smasne povidka jak se Jirka karbanu chlubi, ze on nikdy nikoho v metru sednout nepousti, totiz i ja poustim sednout lidi kteru jsou na tom jeste hur nez ja. Jak jsem uz psala, bohuzel se to tu neobjevilo, vadi mi az desive jeho nedostatek souditu lidske solidarity a empatie. Totiz stane se ze ji jednou bude potrebovat sam a je mozne, ze nikdo z jeho okoli mu ji neposkatne, jednoduse proto ze je takovy jaky je. Co s tim ? radila bych nekolik zakladnich sezeni s pyschoterapeutem ktery by mu poradil, co v jeho zivote je spatne ze nedokaze citit k nikomu soucit, takze beru vice smyslu pro humor a Jirkovi preji vice soucitu vuci druhym, jak vidim tak ani jemu samotnemu se nelibi tvrdost venovana jemu a to je zdravi, pracujici a spokojeny clovek ...a co Ti cruzi, kteri to stesti nemaji, rekl si nekdy Jirka, jak se asi citi oni? Mohu ho po 9 letech nemoci ujisti, ze vesele zrovna moc ne.
Boadicea
29.11.2003 11:26:41
Miso, Ty sa asi nedokazes zasmiat nad vaznymi vecami? Ani sama nad sebou? Mne ked byvalo najhorsie, vzdy mi pomohlo zasmiat sa nad svojou situaciou, napr. ked som bola v nemocnici po uraze a hrozila mi slepota (chvalabohu vsetko dobre dopadlo), s vedla leziacim panom sme sa smiali sami na sebe ako vyzerame - obidvaja sme mali obviazane obe oci a nic sme nevideli takmer tyzden - dost sme sa na tom zabavali, nazyvali sme sa "krtkovia" a to nam pomohlo nejako sa cez to vsetko dostat.
Vazim si ludi, ktori dokazu aj na najvaznejsie veci pozriet humornym pohladom. Ved aj o tom su stare grotesky, ludia sa smeju ako ini padaju, a casto su to sceny, ktore by v realite boli "ohrozenim zivota".
Vrele Tebe osobne odporucam film od Monty Python Zivot Bryana, je to humorny pohlad na zivot Jezisa, v poslednej scene visi ukrizovany na krizi aj s ostatnymi a ako tam tak visia, klince v rukach a nohach, vyspevuju s usmevom na tvari "always look on the bright side of life" :D
Moja stara mama bola posledne dva roky kompletne priputana na lozko (po mrtvici) a tolko humoru ako v tych poslednych rokoch pred smrtou som od nej nezazila za cely zivot. Velmi si ju za to vazim, dokazuje to teda poriadnu dusevnu silu.
Jirkove clanky sa mi pacia, maju sviezost a su skvele napisane. Je jedno, ci su pravda alebo nie!
Miso, trosku usmevu a nadhladu :)!
Pekny vikend.
29.11.2003 11:14:46
Nejak mi neni jasne propojeni mezi mou praci a schopnosti porozumet Jirkovym clankum. Jinak jsem pracovala coby biolog a patrne pro skryte sklony k masocxhismu jsem pracovala rada, no casne z rana zrovna moc ne, ale vecer, neb jsem vecerni typ jsem paracovala temer s nadsenim. Nekdy jsem pracovala i v noci a to jak v praci tak doma. Ono to totiz patrilo k praci vyzkumniku, pracovat a vzdelavat se. Pokud Jirka pracuje nerad a s udivem se diva na devu, ktera je treba vecerni typ a pracuje navecer chapu, ze ji nechape on. Ale vse ostatni jsou jen jeho spekulace. A pokud nekdo zije v nahradni realite je to Jirka, pise o neexistujicich lidech, neexistujici prihody. No proc na jeho clanky reaguji drobet agresivne, asi to bude tim, ze pise vymysly o nicem a posmiva se lidem, ktere lici jako ubozaky. Zacinam pochybovat, jestli byla nejaka kamaradka telocvikarka, ktera se mu sverila s milostnym stradanim, ( o tom, ze v metru sedi jak pribity, i kdyz se kolem kupi zeny vsech veku a stavu zato nepochybuji vubec, ani o tom, ze pohrda lidmi "na druhe strane" /bezdomovci atd./) zato pochybuji o existenci pani, ktera povida smyslene historky celemu mestu. Proste mam za to ze pise, jen aby psal a to ne zrovna veci zajimavae nebo poutave, ale pohrdave a snizujici at lidi kolem, nebo ty, kterym se maji jeho fiktivni postavicky podobat. Takze pokud i nadale bude prispivat svymi glosami, nebo co to je, uklidnilo by me kdyby napsal o nekom ze sveho okoli neco pekneho. No ale to bude asi nad jeho sily,ze...
28.11.2003 19:51:33
Miso 2 a co takhe "nechat zit" Jirku? Jestli jsi delala ve vyzkumu (dovolim si predpokladat, ze ve statnim sektoru), tak chapu, ze Jirkove clanku asi tezko porozumis. T.
28.11.2003 18:02:45
A jeje, zas dalsi z podivnych postavicek pana Karbana, nevim, kam na ne chidi, tedy ja nikoho, kdo by umyslne travil vecery v praci neznam.

Pracovala jsem ve vyzkumu a tam jsme se delili na skrivanky, a sovy, proste jedna cast se objevovala v praci za kuropeni a pracovala do odpoledne , druzi, v 10 ci 11 hodin a pracovali do vecera. Pracovni doba byla volna ( s povinnosti odpracovat urcity pocet hodin v mesici, ktery vetsina lidi stejne prekracovala) protoze kazdy pracoval na nejakem projektu a nekdy skutecne musel pracovat i v noci, nekdy kdyz treba fixujete tkanove kultury po 6 hodinach nekoli dni, moc se nevyspite a berete si pauzy mezi praci a v ustavu se objevujete v hodiny znacne nekonvencni, (pokud jste se hodlali zdrzet pres 22 museli jste dat zadost rediteli a napsat mu v ni coze tam hodlate delat...)

Jinak bych rada pripomela, ze nekdo radeji pracuje zrana a jiny v pozdni vecer, a nevidim proc, pokud si to treba ve vyzkumu muze dovolit, by mel na svych zvycich neco menit a tim mene se jimi chlubit.

Proste Jirkova "glosa" nezklamala, zas kritika nejake nepodstatne drobnosti u nektere podivne postavicky, se kterou se Jirka nemuze za zadnou cenu ztotoznit...Co takhle zit a nechat zit, docela bych se k tomu priklanela, protoze Jiriho "clanky"jsou ja psane pres kopirak...
petr
  • 
28.11.2003 16:42:47
Tohle je, myslím si, optimální přístup. Tady máš práci na dnešek a dělej ať je hotová. Po 15:30 se zavírá budova, ochranka zapne čidla , vypne se topení a zhasnou světla. Pokud opakovaně nestíháš, požádej nadřízeného o poradu s organizací práce.

Pokud ani pak nestíháš, je otázkou zdali bys svých schopností nevyužil/a lépe na jiném postu

Hergot já jsem ale tak děsně chytrej :-)
28.11.2003 9:08:51
Cauky Ivco, takovou praci bych potrebovala po matersky :-))) Mejte se a napis do prosincat, jak jste na tom s prujmikem. Pa T.
28.11.2003 9:06:26
Jeee, Pettino, tohle delal jednou jedem muj sefik. Ten posilal mailiky, ze dotycny nevedel, jestli je v praci uz nebo jeste. T.
Valkýra
28.11.2003 8:56:44
Ivo,
to je fakt přesný. Ještě další dobrý trik je celý den shromažďovat e-maily a pak je odeslat v ve 23.59
Ivča + 3 kluci
28.11.2003 8:19:15
To u nás v práci zase vůbec vedení nestálo o to,abychom tam zůstávaly dýl,po skončení pracovní doby.A je to tak,myslím,dobře.Prostě: "Neflákej se,makej,ať to do těch 15:00 stihneš!"
Nazdárek Trinity!
[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 38 [Dalších 8 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.