| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Už jí „úplně samo“

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 53 [Dalších 33 >>]
Mirka + Kubík (skoro 9 měs.)
  • 
4.6.2006 0:03:52
Já měla s Kubíčkem taky celkem problém s jídlem - je velice, velice živý a to samozřejmě i u jídla. Jak konstatovala paní doktorka, on prostě nemá čas. Ze začátku to bylo celkem příšerné - co jídlo, to poté komplet převlečené a umyté dítě i já. U jídla se kroutil jak žížala, kousal lžičku, sahal ručkama do misky i do pusinky, pak si jídlo komplet rozmydlil po obličeji a ve vlasech. Absolutně nezabrala druhá lžička v jeho ručičce, to bylo ještě horší, okamžitě si ji strčil do pusinky, vyšťoural si s ní jídlo a rozpatlal ho všude kolem - děs běs! Jenže Kubíček měl bohužel smůlu, protože já nejsem na nějaké rozptylování a kašpárky u jídla moc stavěná. Prostě když se papá, tak se papá. Takže:
- jsem vytáhla velký plastikový bryndák s korýtkem od Sassy (který Kubíček dostal od tety Simčy), ne žádné malé froté bryndáčky pod bradičku
- na jídlo mu vyhrnula rukávy, nebo oblékla bodíčko s krátkými - protože ručičky mu šmejdily úplně všude a mně se ne vždy podařilo zabránit tomu, aby je strčil do misky, nebo do pusinky - a je pořád pohodlnější ručičky umýt, než ho převléci
- pořídili jsme krmící židličku, u které jde přisunout tác až těsně k miminku a je vypolstrovaná a polohovací - je sice dražší, ale jelikož jsem, jako asi skoro každá mamina, na to krmení sama, a nervy mám taky jenom jedny, tak pro mne investice, která se na 1000% vyplatí, v klasické dřevěné by se mi totiž dítko umlátilo - navíc v půl roce ještě sám neseděl, začal až 14 dní po té, co jsme začali s příkrmy
- pak jsem mu levým předloktím bránila v tom, aby mi ručičkama neustále sahal do misky a pravou rukou ho krmila
- při tom jsem mu dokolečka přeříkávala básničku Kuřátko a obilí - zjistla jsem, že když se na něj mluví, poslouchá a přestane s sebou tak mrskat:) - to v podstatě dělám dodnes, obzvláště u večeře - ta je u nás mockrát s pláčem, ale "kuřátko" vždycky zabere:).
- uklidila z dosahu a z dohledu veškeré hračky a cokoli, co by ho mohlo rozptylovat
-jakmile přestal otvírat pusinku - "nechceš, mamka nenutí" a dokojila jsem ho - to bylo asi tak celý 6-tý měsíc - tedy první měsíc příkrmů.

Stejně jsem to zavedla i s pitím - protože do půl roku byl výlučně kojený, měl problém se naučit pít z lahvičky - ze savičky to neumí dodnes, pítko po pár dnech akceptoval. Koupila jsem si trénovací lahvičku od Aventu se savičkou i pítkem. Zpočátku jsem mu zkoušla dávat na lahvičku savičku, ale kousal do ní a pak za ní chytal ručičkama, voda stříkala všude, dítě mokré ale vypito nic - už jsem byla nešťastná. Pak mě napadlo, dát mu savičku na tácek u židličky na hraní... po pár dnech si ho vzal do pusinky a začal sát sám. Takže jsem ho jen nasadila na lahvičku a bylo. Ovšem z počátku, když neměl žízen, tak ho jen kousal a měl spíš tendence si s ním hrát. To jsem mu ho hned vzala s tím, že s "bumbáním si Kubíček nehraje", sice se chvilku vztekal, ale dneska už ví, že když mu lahvičku dám, napije se, pokud má žízeň a pokud ne, tak ji mamka zase schová a obejde se to bez křiku.

V podstatě jsme už tak daleko, že dnes jsme nouzově jedli svačinku u kamarádky POPRVÉ v dřevěné židličce, kovovou lžičkou a bez bryndáku a bylo to úplně bez problémů - kámoška koukala, protože před třemi měsíci byla svědkem papání oběda, kdy manžel držel svíjejícího se Kubíska na klíně, držel mu ručičky a já se mu snažila trefit do pusinky lžičkou, když se mi to podařilo, pak jsem zase čekala, až ji pustí (měl už 4 zoubky).
Ona má totiž o měsíc staršího chlapečka, který u jídla od počátku sedí jak hříbek, otvírá pusinku a mezi sousty se na ní krásně usmívá...

A pak že to nepůjde:)!

Zas na druhou stranu ale musím říct, že mi Kubíček nedělal problémy s tím, že by něco vyloženě nejedl, to zas ne. Spíš ho to jídlo a sezení v židličce zdržovalo od lezení, stavění se, vytahování všeho odevšad a lumpačení vůbec. Moje dítě se totiž od 5-tého měsíce plazilo a od cca 6,5 měs. lezlo... Jeho největší utrpení bylo a trošku pořád je vydržet v bdělém stavu v klidu sedět - autosedačka pro něj znamenala utrpení nejvyššího stupně!

Takže tak...přeji všem hodně trpělivosti a pevné nervy!!! Ono to půjde, uvidíte!:))




Mirka + Kubík (skoro 9 měs.)
  • 
4.6.2006 0:03:32
Já měla s Kubíčkem taky celkem problém s jídlem - je velice, velice živý a to samozřejmě i u jídla. Jak konstatovala paní doktorka, on prostě nemá čas. Ze začátku to bylo celkem příšerné - co jídlo, to poté komplet převlečené a umyté dítě i já. U jídla se kroutil jak žížala, kousal lžičku, sahal ručkama do misky i do pusinky, pak si jídlo komplet rozmydlil po obličeji a ve vlasech. Absolutně nezabrala druhá lžička v jeho ručičce, to bylo ještě horší, okamžitě si ji strčil do pusinky, vyšťoural si s ní jídlo a rozpatlal ho všude kolem - děs běs! Jenže Kubíček měl bohužel smůlu, protože já nejsem na nějaké rozptylování a kašpárky u jídla moc stavěná. Prostě když se papá, tak se papá. Takže:
- jsem vytáhla velký plastikový bryndák s korýtkem od Sassy (který Kubíček dostal od tety Simčy), ne žádné malé froté bryndáčky pod bradičku
- na jídlo mu vyhrnula rukávy, nebo oblékla bodíčko s krátkými - protože ručičky mu šmejdily úplně všude a mně se ne vždy podařilo zabránit tomu, aby je strčil do misky, nebo do pusinky - a je pořád pohodlnější ručičky umýt, než ho převléci
- pořídili jsme krmící židličku, u které jde přisunout tác až těsně k miminku a je vypolstrovaná a polohovací - je sice dražší, ale jelikož jsem, jako asi skoro každá mamina, na to krmení sama, a nervy mám taky jenom jedny, tak pro mne investice, která se na 1000% vyplatí, v klasické dřevěné by se mi totiž dítko umlátilo - navíc v půl roce ještě sám neseděl, začal až 14 dní po té, co jsme začali s příkrmy
- pak jsem mu levým předloktím bránila v tom, aby mi ručičkama neustále sahal do misky a pravou rukou ho krmila
- při tom jsem mu dokolečka přeříkávala básničku Kuřátko a obilí - zjistla jsem, že když se na něj mluví, poslouchá a přestane s sebou tak mrskat:) - to v podstatě dělám dodnes, obzvláště u večeře - ta je u nás mockrát s pláčem, ale "kuřátko" vždycky zabere:).
- uklidila z dosahu a z dohledu veškeré hračky a cokoli, co by ho mohlo rozptylovat
-jakmile přestal otvírat pusinku - "nechceš, mamka nenutí" a dokojila jsem ho - to bylo asi tak celý 6-tý měsíc - tedy první měsíc příkrmů.

Stejně jsem to zavedla i s pitím - protože do půl roku byl výlučně kojený, měl problém se naučit pít z lahvičky - ze savičky to neumí dodnes, pítko po pár dnech akceptoval. Koupila jsem si trénovací lahvičku od Aventu se savičkou i pítkem. Zpočátku jsem mu zkoušla dávat na lahvičku savičku, ale kousal do ní a pak za ní chytal ručičkama, voda stříkala všude, dítě mokré ale vypito nic - už jsem byla nešťastná. Pak mě napadlo, dát mu savičku na tácek u židličky na hraní... po pár dnech si ho vzal do pusinky a začal sát sám. Takže jsem ho jen nasadila na lahvičku a bylo. Ovšem z počátku, když neměl žízen, tak ho jen kousal a měl spíš tendence si s ním hrát. To jsem mu ho hned vzala s tím, že s "bumbáním si Kubíček nehraje", sice se chvilku vztekal, ale dneska už ví, že když mu lahvičku dám, napije se, pokud má žízeň a pokud ne, tak ji mamka zase schová a obejde se to bez křiku.

V podstatě jsme už tak daleko, že dnes jsme nouzově jedli svačinku u kamarádky POPRVÉ v dřevěné židličce, kovovou lžičkou a bez bryndáku a bylo to úplně bez problémů - kámoška koukala, protože před třemi měsíci byla svědkem papání oběda, kdy manžel držel svíjejícího se Kubíska na klíně, držel mu ručičky a já se mu snažila trefit do pusinky lžičkou, když se mi to podařilo, pak jsem zase čekala, až ji pustí (měl už 4 zoubky).
Ona má totiž o měsíc staršího chlapečka, který u jídla od počátku sedí jak hříbek, otvírá pusinku a mezi sousty se na ní krásně usmívá...

A pak že to nepůjde:)!

Zas na druhou stranu ale musím říct, že mi Kubíček nedělal problémy s tím, že by něco vyloženě nejedl, to zas ne. Spíš ho to jídlo a sezení v židličce zdržovalo od lezení, stavění se, vytahování všeho odevšad a lumpačení vůbec. Moje dítě se totiž od 5-tého měsíce plazilo a od cca 6,5 měs. lezlo... Jeho největší utrpení bylo a trošku pořád je vydržet v bdělém stavu v klidu sedět - autosedačka pro něj znamenala utrpení nejvyššího stupně!

Takže tak...přeji všem hodně trpělivosti a pevné nervy!!! Ono to půjde, uvidíte!:))




Mirka + Kubík (skoro 9 měs.)
  • 
4.6.2006 0:01:17
Já měla s Kubíčkem taky celkem problém s jídlem - je velice, velice živý a to samozřejmě i u jídla. Jak konstatovala paní doktorka, on prostě nemá čas. Ze začátku to bylo celkem příšerné - co jídlo, to poté komplet převlečené a umyté dítě i já. U jídla se kroutil jak žížala, kousal lžičku, sahal ručkama do misky i do pusinky, pak si jídlo komplet rozmydlil po obličeji a ve vlasech. Absolutně nezabrala druhá lžička v jeho ručičce, to bylo ještě horší, okamžitě si ji strčil do pusinky, vyšťoural si s ní jídlo a rozpatlal ho všude kolem - děs běs! Jenže Kubíček měl bohužel smůlu, protože já nejsem na nějaké rozptylování a kašpárky u jídla moc stavěná. Prostě když se papá, tak se papá. Takže:
- jsem vytáhla velký plastikový bryndák s korýtkem od Sassy (který Kubíček dostal od tety Simčy), ne žádné malé froté bryndáčky pod bradičku
- na jídlo mu vyhrnula rukávy, nebo oblékla bodíčko s krátkými - protože ručičky mu šmejdily úplně všude a mně se ne vždy podařilo zabránit tomu, aby je strčil do misky, nebo do pusinky - a je pořád pohodlnější ručičky umýt, než ho převléci
- pořídili jsme krmící židličku, u které jde přisunout tác až těsně k miminku a je vypolstrovaná a polohovací - je sice dražší, ale jelikož jsem, jako asi skoro každá mamina, na to krmení sama, a nervy mám taky jenom jedny, tak pro mne investice, která se na 1000% vyplatí, v klasické dřevěné by se mi totiž dítko umlátilo - navíc v půl roce ještě sám neseděl, začal až 14 dní po té, co jsme začali s příkrmy
- pak jsem mu levým předloktím bránila v tom, aby mi ručičkama neustále sahal do misky a pravou rukou ho krmila
- při tom jsem mu dokolečka přeříkávala básničku Kuřátko a obilí - zjistla jsem, že když se na něj mluví, poslouchá a přestane s sebou tak mrskat:) - to v podstatě dělám dodnes, obzvláště u večeře - ta je u nás mockrát s pláčem, ale "kuřátko" vždycky zabere:).
- uklidila z dosahu a z dohledu veškeré hračky a cokoli, co by ho mohlo rozptylovat
-jakmile přestal otvírat pusinku - "nechceš, mamka nenutí" a dokojila jsem ho - to bylo asi tak celý 6-tý měsíc - tedy první měsíc příkrmů.

Stejně jsem to zavedla i s pitím - protože do půl roku byl výlučně kojený, měl problém se naučit pít z lahvičky - ze savičky to neumí dodnes, pítko po pár dnech akceptoval. Koupila jsem si trénovací lahvičku od Aventu se savičkou i pítkem. Zpočátku jsem mu zkoušla dávat na lahvičku savičku, ale kousal do ní a pak za ní chytal ručičkama, voda stříkala všude, dítě mokré ale vypito nic - už jsem byla nešťastná. Pak mě napadlo, dát mu savičku na tácek u židličky na hraní... po pár dnech si ho vzal do pusinky a začal sát sám. Takže jsem ho jen nasadila na lahvičku a bylo. Ovšem z počátku, když neměl žízen, tak ho jen kousal a měl spíš tendence si s ním hrát. To jsem mu ho hned vzala s tím, že s "bumbáním si Kubíček nehraje", sice se chvilku vztekal, ale dneska už ví, že když mu lahvičku dám, napije se, pokud má žízeň a pokud ne, tak ji mamka zase schová a obejde se to bez křiku.

V podstatě jsme už tak daleko, že dnes jsme nouzově jedli svačinku u kamarádky POPRVÉ v dřevěné židličce, kovovou lžičkou a bez bryndáku a bylo to úplně bez problémů - kámoška koukala, protože před třemi měsíci byla svědkem papání oběda, kdy manžel držel svíjejícího se Kubíska na klíně, držel mu ručičky a já se mu snažila trefit do pusinky lžičkou, když se mi to podařilo, pak jsem zase čekala, až ji pustí (měl už 4 zoubky).
Ona má totiž o měsíc staršího chlapečka, který u jídla od počátku sedí jak hříbek, otvírá pusinku a mezi sousty se na ní krásně usmívá...

A pak že to nepůjde:)!

Zas na druhou stranu ale musím říct, že mi Kubíček nedělal problémy s tím, že by něco vyloženě nejedl, to zas ne. Spíš ho to jídlo a sezení v židličce zdržovalo od lezení, stavění se, vytahování všeho odevšad a lumpačení vůbec. Moje dítě se totiž od 5-tého měsíce plazilo a od cca 6,5 měs. lezlo... Jeho největší utrpení bylo a trošku pořád je vydržet v bdělém stavu v klidu sedět - autosedačka pro něj znamenala utrpení nejvyššího stupně!

Takže tak...přeji všem hodně trpělivosti a pevné nervy!!! Ono to půjde, uvidíte!:))




eva a kata 20 mesicu
  • 
9.10.2005 22:36:12
kate je sice teprve 20 mesicu a porad si rikam, ze do dvou leta casu dost, ale uz ted me jima hruza jak ji odstavim. je to presne tak jak pisete. pres den kojime nekolikrat, nekdy se mi podari odpoutat pozornost a kata zapomene, ze chtela mlicko, ale v noci si to neumim predstavit. stoji v postylce a vola bumbat bumbat, dokud nedostane. pokud si ji vezmu do postele, je konec, po zbytek noci slouzim jako dudlik. maminka moji peruanske kamaradky vychovala 8 deti, kojila dlouho a problemy s odstavenim resila sverazne. natrela si prsa lehce pikantnim ci horkym korenim a detatku mlicko prestalo chutnat. je to drsne, ale jako posledni reseni?...
  • 
9.10.2005 22:18:26
no, to jsem moc rada, ze nejsme sami. kacenka odmita kousat vse, krome detskych susenek. je ochotna snist presnidavku, jogurt a za velky uspech povazujeme to, ze ji prikrmy od Hippu. Ukusovat chleba, rohlik, ovoce, zeleninu, zkratka neco v cem jsou kousky, zasadne odmita. Ale jak jsme toho dosahli? Ridila jsem se radou - nic nenutit, kdyz nechce tak nechce. Dopadlo to tak, ze jsme tak kolem 15 mesice zase presli pouze na kojeni a kata ubyvala na vaze. Pak jsem ji zacala jidlo nutit a zjistila jsem, ze pokud ji jednu ci dve lzicky jidla (samozrejme bez kousku)nacpu nasilim, zbytek sni velmi ochotne a bez problemu. Nechce zkratka zacit jist. Nema asi cas. Mam sice vycitky, ze se to nema, ale nevim co jineho delat. S kojenim jeste pokracujeme, ale predstava, ze ji jednou budu chtit odstavit, me desi, vubec si to neumim predstavit. Jak se odstavuji zavislacci?
eva
  • 
9.10.2005 22:17:54
no, to jsem moc rada, ze nejsme sami. kacenka odmita kousat vse, krome detskych susenek. je ochotna snist presnidavku, jogurt a za velky uspech povazujeme to, ze ji prikrmy od Hippu. Ukusovat chleba, rohlik, ovoce, zeleninu, zkratka neco v cem jsou kousky, zasadne odmita. Ale jak jsme toho dosahli? Ridila jsem se radou - nic nenutit, kdyz nechce tak nechce. Dopadlo to tak, ze jsme tak kolem 15 mesice zase presli pouze na kojeni a kata ubyvala na vaze. Pak jsem ji zacala jidlo nutit a zjistila jsem, ze pokud ji jednu ci dve lzicky jidla (samozrejme bez kousku)nacpu nasilim, zbytek sni velmi ochotne a bez problemu. Nechce zkratka zacit jist. Nema asi cas. Mam sice vycitky, ze se to nema, ale nevim co jineho delat. S kojenim jeste pokracujeme, ale predstava, ze ji jednou budu chtit odstavit, me desi, vubec si to neumim predstavit. Jak se odstavuji zavislacci?
eva
  • 
4.6.2005 21:54:53
Tak je našemu Dádovi 10 měsíců a mě také začali zajímat články o odstavení. Zatím kojím tak 5x za den, tedy 3x v noci a 2x za den. ráda bych snížila především počet nočních kojení, jenže David právě prožívá odbdobí, kdy se mu nemohu ztratit z dohledu ani na pár minut, natož mu uzmout prs! A tak mě napadá, že to ZASE odložím na příhodnější dobu.
Marta+Adélka17M
10.3.2005 9:44:59
Mám úplně stejný problém s 9M dcerou. Kojím 5x za den + příkrmy a 2 až 3x v noci. Ráda bych omezila denní kojení a "odbourala" kojení v noci. Mám pocit, že přes den to nebude takový problém, ale zatím mám obavu z nedostatku tekutin, protože dcera neumí pít z flašky. Dudlík i savičku tvrdě odmítá. Zkouším už asi 3 dny pítko a zdá se, že už konečně pochopila. Cucne si, ale jinak nic moc nevypije. Slabý černý čaj (lehce přislazený hroznovým cukrem) má jinak docela ráda. Budeme to zkoušet pořád dokola, dokud se to nenaučí a pak vypustíme jedno kojení ve dne, a tak dál. Nevím, zda je to správný postup. Přeji Vám i sobě i ostatním maminkám hodně trpělivosti a zdravé šikovné dětičky.
19.2.2005 22:48:28
Také jsme měli probém s příjmem tekutin. Můj chlapeček má teď 10 měsíců a už je to docela dobré. S kojením to bylo u nás stejné. Do 6m. plně kojen, pak jídlo,které ale moc nechtěl. Až přišla nemoc - zánět močových cest a ledvin a tekutiny i jídlo jsem do něj prostě musela nějak dostat. Nejdřív jsem to dělala tak, že jsem mu dávala z láhve, to co měl rád - kaše - ale protože láhev nechtěl, tak jsem to praktikovala tak, že jsem mačkala savičku a vždy mu trochu toho oblíbeného jídla stříkla do pusinky, někdy i přes jeho počáteční odpor k umělé savičce.Po jednom až dvou dnech pochopil, že se mu nesnažím vnutit nic hnusného a sem tam neco zbaštil.(Se lžičkou byla katastrofa!) Dokojovala jsem ho jen někdy, občas jsem ho zkusila nechat vyhladovět, nikdy ale nestrádal - mám buclínka - na 8m. měl 9,5 kg. S umělím mlíkem jsem to udělala stejně. Jednou večer jsem mu nedala prso, ale stříkla jsem mu do pusinky mlíko z láhve, chvíli řval, asi minutu, a pak mi tak 100 ml vypil. Za 2 h. jsem nakojila a druhý den jsem to zkusila znova. Asi 14 dní mi pil jen po 100ml, pak jsem postupně přidávala. A z jiných tekutin mi nakonec pije jen vodu. Měl by rád i ředěné ovoc. štávy, ale je ekzematik,tak se mi po nich osypával,tak jsem je nemohla dávat. A vodu se mi naučil pít tak, že jsem mu dala normálně napít ze skleničky pro dospělé. Viděl to u mě a chtěl to taky zkusit, parkrát se zakuckal, ale přesto se mu to pití libilo. Za chvili se naučil ji pít normálně a teď ji pije i z hrnečku s hubičkou. Taky jsem to zkoušela po lžičkách a vpašovala jsem mu jich vždy pár mezi jídlem. Chce to ale trpělivost a někdy pevné nervy. Tak držím palce.
Jana + Klárka + Lucinka (16měs.)
  • 
17.2.2005 23:12:57
Pokud kojíte a mimčo nechce jiné pití, nenuťte mu je. Když bude mít žízeň, napije se. Já jsem holky "omylem" odstavila. Do minulého týdne jsem obě kojila 1x denně - ráno. Každé ráno se na kojení moc těšily, ale začala jsem jim do postýlky v noci (když jsem šla spát já) hrníčky s čajem, protože manžel vstává do práce v 5hod. a zatápí, takže po 7.hodině, když se holky probouzí, je v pokojíku docela velké teplo. Ráno se "nažbrundaly" čaje a postupně zkracovaly dobu kojení a minulý týden mi už obě daly jen tak pusinku a šly si hrát. Po kojení už ani nevzdechnou, což je mi docela líto, kojení jsem si užívala. Holky začaly pít čaj (nebo šťávičky) kolem 8. - 9. měsíce a to hlavně proto, že bylo léto a dost velké vedro. Kamarádka má 9.měs. chlapečka a řeší totéž co Vy a někde vyčetla, že pokud je dítě kojené, čaj nepotřebuje (samozřejmě záleží na frekvenci kojení). Doufám, že jsem trošku pomohla :-)
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 53 [Dalších 33 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.