| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Domácí škola - tolikrát vychvalovaná a tolikrát zatracovaná

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 24 [Dalších 4 >>]
15.1.2004 20:41:02
ahoj,my zase máme podle dcery doma zvěřinec.Máme králíčky,slepičky,.........a to všechno v paneláku :-)))A prý těch zvířátek budeme mít doma ještě víc.Je zajímavé,že se takové věci dozvím jako poslední :-))
Ovečka a jehňátka
15.1.2004 15:29:52
Prvouku bych označila za velice choulostivý předmět, jehož osnovy mi připadají, že jsou do výuky zařazeny záměrně, aby paní učitelka mohla dokonale prozkoumat prostředí ve kterém děti vyrůstají. Byla jsem svědkem toho jak chlapeček v první třídě (při dni otevřených dveří), tvrdil paní učitelce, že mají doma obrovského robota, který za ně dělá úplně všechno. Další spolužák mé mladší dcery má zase doma metrového papöuška, který jim pokyne křídlem, když se vracejí odpoledne domů. Jen doufám, že si paní učitelky dokážou tyto informace roztřídit a berou je s rezervou. :-)
Šárka, syn skoro 13 let
  • 
15.1.2004 15:02:31
Ovečko,
připomněla jsi mi mé skoro zděšení, když můj syn ve druhé třídě (též při prvouce) ve škole popisoval, jak tráví Štědrý den. A já si přečetla: „Ráno se nasnídáme. K obědu máme vepřo knedlo zelo. Odpoledne strojíme stromeček. Pak se navečeříme a jdeme spát.“ Co k tomu dodat? Žádné dárky asi nikdy nedostal., chudáček! Nejzajímavější na tom je, že jídlo považuje můj syn za cosi, co jej jen zdržuje od zajímavých činností a co by klidně mohlo být v denním rozvrhu škrtnuto. A když má popsat Štědrý den, tak se soustředí na snídani, oběd a večeři a ještě mne nařkne, že zrovna v tento den dělám vepřo, knedlo -:).
Ovečka a jehňátka
15.1.2004 14:12:27
zavítala jsem do vaší diskuze poprvé a moc mě těší, že jsou všechny děti stejné. Moje osmiletá dcera měla napsat při prvouce co umí nejlépe, když jsem doma otevřela sešit hanba mě fackovala. Dcerka umí nejlépe dojít koupit večeři do večerky! - byla tam asi třikrát v životě a to ještě pro nananuka nebo lízátko. Ani bych se nedivila, kdyby u nás doma zazvonila sociální pracovnice. Všechny vás zdravím, Ovečka
citoyen
  • 
15.1.2004 13:54:58
Moc vám děkuji za váš článek. Je skvělé, když rodiče najdou dostatek odvahy a odhodlání dát dětem to nejlepší možné vzdělání; tady v Čechách se krom toho musí ještě prát s úředníky a zákony. Rád bych tu všem zájemcům připomněl, že také v Čechách bývalo domácí vzdělávání bez omezení možné, na základní škole, na střední škole (kde se tomu říkalo isté - zapsali se a dvakrát ročně je vyzkoušeli), zkrátka od 1. třídy až do maturity. Zakázal to až Hitler, resp. Emanuel Moravec, a po něm znovu komunistický školský zákon roku 1948.
Ta "povinná školní docházka" Marie Terezie znamenala tohle: do veřejné školy musí chodit povinně ty děti, kterým se nedostává přiměřeného vzdělávání jinde - v soukromé škole nebo domácím vzděláváním.
Jak je vidět, měli bychom vyvinout velmi tvrdý nátlak, aby byly tyhle staré, docela přirozené svobody (dnes pozapomenuté) jako domácí vzdělávání, obnovené. Přemlouvejme poslance a senátory, pišme jim maily, pišme články do novin






  • 
7.11.2002 22:20:30
Domácí školu znám docela zblízka, protože staršího syna učím čtvrtým rokem a mladšího druhým. Je to opravdu moc fajn. Není to jenom o učení, ale o životním stylu. Za mnohem kratší dobu se naučíme to podle osnov nutné a zbytek zkoumáme a bádáme a jezdíme, a tak. A nejem my, obvykle spolu bereme nebo se naopak pridame k dalsim "spoluzakum". Mame se proste moc fajn.
Dalsi informace a zkusenosti, záznamy z akcí doplněné fotografiemi si můžete najít na stránce domvzd@volny.cz.
Katka


Mirka, 1 dítě
8.8.2002 17:21:18
Domácí škola je u nás jen do páté třídy - a tam žádně takové předměty nejsou...zbytek, pokud dítě nemůže absolvovat běžnou docházku, je na řediteli školy - některé předměty mohou být jako povinné...jinde se "osvobozuje" úplně. nicméně by mě také zajímalo - máte někdo dítě s osvobozením ze školní docházky? Tedy ve vyšším ročníku?
Lida a 2holky
8.8.2002 13:06:54
Jenom jsem se chtela zeptat,

jak to delate s pomuckmi. Treba Chemie a Fyzika. Jsou urcite veci, ktere se bez "zkousky" spatne uci, a zalozit si doma takovou "chemickou" laborator nebo fyzikalni laborator, je asi dost tezke. Vim, ze existuji muzea, ale tam take neni vsechno to co bychom zrovna potrebovali? Jak to tedy delate?
  • 
28.6.2002 7:13:25
Milá Katko,

jsem Ti velice vděčná za myšlenku domácí školy. Moc se mi líbí a ráda bych o takovém systému uvažovala i pro naše děti. Protože ale žijeme v Austrálii, dostávám se před dvě otázky. První, s kterou mi asi neporadíš, a na kterou se budu tady muset poptat - tedy, zda je v Austrálii domácí škola možná. Díky obrovským vzdálenostem předpokládám, že ano. A druhá, moje angličtina. Píšeš, že i Ty jsi se zamýšlela, zda je správné učit své děti v jazyce, který není Tvým rodným. Mohla bych se Tě zeptat, na jaké úrovni jsi měla angličtinu, když jsi se školou začínala? Já se učila angličtinu více než deset let, strávila jsem půl roku v Anglii na škole a dva roky už žiji v Melbourne. Domluvím se tedy slušně, dokonce jsem tady pracovala jako p.r. manager, ale přeci jen ještě občas zakopávám, občas hledám nějaké to slovíčko, občas se mi povede postavit větu hezky špatně. Naopak s češtinou pracuji. Píši články do českých magazínů a na českém jazyce jsem si vždycky zakládala. Ráda bych tedy učila naše děti v angličtině i v češtině. Myslíš, že by to bylo možné? Našemu Daníkovi jsou čtyři měsíce a plánujeme určitě nejméně jedno mimčo. Mám tedy na nashromáždění informací dostatek času.

V každém případě se přidávám k hlasům, které Tě za Tvé články velice chválí. U mě známých témat, jako je pochvala mužům, musím říct, že jsou jako bys mi četla z duše.

Měj se moc krásně, a nejen Ty, celá Tvá rodina.

Ahoj Gábina (Melbourne)
  • 
28.6.2002 7:10:55
Milá Katko,

jsem Ti velice vděčná za myšlenku domácí školy. Moc se mi líbí a ráda bych o takovém systému uvažovala i pro naše děti. Protože ale žijeme v Austrálii, dostávám se před dvě otázky. První, s kterou mi asi neporadíš, a na kterou se budu tady muset poptat - tedy, zda je v Austrálii domácí škola možná. Díky obrovským vzdálenostem předpokládám, že ano. A druhá, moje angličtina. Píšeš, že i Ty jsi se zamýšlela, zda je správné učit své děti v jazyce, který není Tvým rodným. Mohla bych se Tě zeptat, na jaké úrovni jsi měla angličtinu, když jsi se školou začínala? Já se učila angličtinu více než deset let, strávila jsem půl roku v Anglii na škole a dva roky už žiji v Melbourne. Domluvím se tedy slušně, dokonce jsem tady pracovala jako p.r. manager, ale přeci jen ještě občas zakopávám, občas hledám nějaké to slovíčko, občas se mi povede postavit větu hezky špatně. Naopak s češtinou pracuji. Píši články do českých magazínů a na českém jazyce jsem si vždycky zakládala. Ráda bych tedy učila naše děti v angličtině i v češtině. Myslíš, že by to bylo možné? Našemu Daníkovi jsou čtyři měsíce a plánujeme určitě nejméně jedno mimčo. Mám tedy na nashromáždění informací dostatek času.

V každém případě se přidávám k hlasům, které Tě za Tvé články velice chválí. U mě známých témat, jako je pochvala mužům, musím říct, že jsou jako bys mi četla z duše.

Měj se moc krásně, a nejen Ty, celá Tvá rodina.

Ahoj Gábina (Melbourne)
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 24 [Dalších 4 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.