| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Domácí škola - tolikrát vychvalovaná a tolikrát zatracovaná

 Příspěvky 110 z 24 [Dalších 14 >>]
Barbora Žitná
  • 
11.1.2014 12:13:18
Chtěla bych Vás poprosit o vyplnění krátkého dotazníku na téma domácí vzdělávání: http://www.survio.com/survey/d/C8N2N9X2R9Z8F4I1R
Bára Žitná
  • 
2.11.2013 20:51:49
Dobrý den,
píšu SOČ o domácím vzdělávání a chtěla bych Vás poprosit, abyste vyplnili tento krátký dotazník. Děkuji
http://www.survio.com/survey/d/R9F0A0A3I3O6M7C6U
Renata
  • 
11.9.2011 14:47:14
Domácí škola v USA je východisko z nouze, v posledních 10 letech tam zájem stoupl kvůli povinnému očkování proti chřipce, které mají školní děti každý kalendářní rok dvakrát. Před lety byly v USA medializovány studie o možné škodlivosti očkování, jmenovitě přídatných látek - thiomersal, hlinité soli, rodiče tam nemají jinou možnost, jak dítě neočkovat, než ho neposílat do školy. Pokud by nezřídili domácí školu, byli by trestáni za neposílání dítěte k zákonem povinné školní docházce ... Proto počet dětí v domácím vyučování v USA stoupl o 3/4
Olina dcera 12
11.9.2011 10:17:41
docela by mě zajímalo, proč je domácí vzdělávání hodně rozšířené např. v USA a u nás to není vůbec obvyklé.. pustili byste se do toho jako rodiče? sama jsem o tom přemýšlela, ale nechtěla jsem dceru připravit o školní zkušenosti, kamarády a podobně:-)
31.1.2010 20:49:54
Na tábor s námi jezdí klučina, kterého učili doma. Do kolektivu dětí se příliš nedostal a zaostával téměř ve všech činnostech. Nebyl zvyklý na běžné tempo ostatních dětí - nestíhal se včas obléci, nezvládal si (ani po 3 letech, co s námi jezdil) uklidit stan, ohlídat si svoje věci. Když byly přídavky jídla, tak nestihl ani to - tak dlouho vybíral očima, co by si vzal, až mu to prostě někdo rychlejší "vyfoukl" před nosem. Neuměl reagovat na poznámky vrstevníků, nechápal jejich vtipy, o čem se baví... Vědomosti měl, ale byl z domova zvyklý, že na plnění zadané úlohy má dost času, takže neobstál ani ve vědomostních aktivitách. Asi s ním moc nesportovali, takže se nezapojoval ani do pohybových her.Dost jsme se obávali o jeho další osud, až ho konečně rodiče dají do školy (šel do páté třídy), jak ho "opožděného" (tak se napohled opravdu jevil) přijme kolektiv. Naštěstí to zvládl a MOC MOC mu to prospělo. Teď už je mu 15 a naprosto odpovídá svému věku.

Je důležité dodat, že rodiče toho chlapce si vůbec nevšimli, že je pomalý, koukali jen na to, že se dobře učí. Cítili se dotčení (a nevěřili), když jim hlavní vedoucí na konci tábora sdělil, že má problém stačit svým vrstevníkům!!!

Po zkušenosti s tímto chlapcem bych určitě nezvolila výuku doma.
Netvrdím, že to nemůže nikomu fungovat, ale já bych to tak nechtěla. Prostě nemám pocit, že bych byla kompetentnější než učitelé a ráda bych dala dítku šanci naučit se "rvát" v kolektivu, což samozřejmě neznamená, že nebude mít podporu v rodině a že veškerou péči o znalosti a dovednosti nechám jen škole.

Pak je tu další věc, je to finančně náročné. Jednomu z páru to omezí (nebo i zruší) příjem... v zemích, kde je běžné, že žena zůstává doma, je to jiné než tady, kde si to (podle mne) může dovolit celkem málo rodin.

Takže nápad je to dobrý, ale jistě ne pro každého rodiče a každé dítě.
Marketa
  • 
31.10.2007 14:14:09
Neumím si představit, že bych syna do školy neposílala a učila ho doma. Určitě vím, že by ho rozptylovaly hračky, počítač, televize a mladší sestřička. Ve škole se mu líbí, z paní učitelky je nadšený, zatím... Chodí do 1. třídy teprve od září. Dokonce přišel s tím, že jednou chce také učit malé děti ve škole.
Ve škole má kamarády svého věku, chodí i do druhžiny, kde s nimi navíc malují, zpívají, paní družinářka hraje na flétnu a na kytaru, chodí ven když je slušné počasí, kde si kluci můžou zahrát fotbal a nebo i s holkama vybijenou proti druhákům. Prostě bezva. Prostě syn je kolektivní dítě, vše mu jde rychleji když má vedle sebe vrstevníky, s kterými může soutěžit, kdo úkol udělá lépe a rychleji. Už mi i párkrát řekl,ať ho v družině nechám déle, aby si trochu pohrál.
Marketa
  • 
31.10.2007 14:14:09
Neumím si představit, že bych syna do školy neposílala a učila ho doma. Určitě vím, že by ho rozptylovaly hračky, počítač, televize a mladší sestřička. Ve škole se mu líbí, z paní učitelky je nadšený, zatím... Chodí do 1. třídy teprve od září. Dokonce přišel s tím, že jednou chce také učit malé děti ve škole.
Ve škole má kamarády svého věku, chodí i do druhžiny, kde s nimi navíc malují, zpívají, paní družinářka hraje na flétnu a na kytaru, chodí ven když je slušné počasí, kde si kluci můžou zahrát fotbal a nebo i s holkama vybijenou proti druhákům. Prostě bezva. Prostě syn je kolektivní dítě, vše mu jde rychleji když má vedle sebe vrstevníky, s kterými může soutěžit, kdo úkol udělá lépe a rychleji. Už mi i párkrát řekl,ať ho v družině nechám déle, aby si trochu pohrál.
Marketa
  • 
31.10.2007 14:14:00
Neumím si představit, že bych syna do školy neposílala a učila ho doma. Určitě vím, že by ho rozptylovaly hračky, počítač, televize a mladší sestřička. Ve škole se mu líbí, z paní učitelky je nadšený, zatím... Chodí do 1. třídy teprve od září. Dokonce přišel s tím, že jednou chce také učit malé děti ve škole.
Ve škole má kamarády svého věku, chodí i do druhžiny, kde s nimi navíc malují, zpívají, paní družinářka hraje na flétnu a na kytaru, chodí ven když je slušné počasí, kde si kluci můžou zahrát fotbal a nebo i s holkama vybijenou proti druhákům. Prostě bezva. Prostě syn je kolektivní dítě, vše mu jde rychleji když má vedle sebe vrstevníky, s kterými může soutěžit, kdo úkol udělá lépe a rychleji. Už mi i párkrát řekl,ať ho v družině nechám déle, aby si trochu pohrál.
Blanka, syn
16.1.2004 9:07:11
No, to mě rozesmálo!!! Moc dobře to znám, dítko úkol co nejvíc zkrátí, aby mělo pokoj a výsledek...hrůza...Připadám si pak jak sociál, který nedokáže v rodině udržet ani základní návyky a zvyky.(Viz dřív, co jsem psala - samec od prasnice - PRASÁK - prvouka našeho synka - tuším taky 2.třída) a podobné nesmysly.)
JaninaH
16.1.2004 7:57:52
Ahoj,
taky se přidám s veselou příhodou. Jednou se mě paní učitelka ze školky zeptala, jak zvládáme tolik psů v paneláku. Nechápavě jsem na ni zírala. Ukázalo se, že synek ve školce vypráví, že máme v bytě chov dalmatinů. Dodnes si ho kvůli tomu dobíráme.
Loni jsem zase potkala synovu učitelku ze ZŠ, on už byl v té době v primě na gymnáziu. A ona se mě zeptala, jestli už jsme přestěhovaní. Prý jí syn říkal, že stavíme řadový domek ve Zdiměřicích (nemám tušení, kde to je!), ovšem není to jednoduché, protože máme velikou hypotéku. Něco jsem zamumlala a kvapně se rozloučila. Tentokrát jsem se ale na kluka dost zlobila, ve dvanácti letech si takhle vymýšlet! Slíbil mi, že už to dělat nebude, snad z toho vyrostl...
J.
 Příspěvky 110 z 24 [Dalších 14 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.