| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze :Diskuze : podle měsíce narození : srpen 2005

Popovídejte si s ostatními, kteří mají stejně staré děti nebo stejný měsíc porodu!
  (?)
 Názory 110 z 2804  [Dalších 2794 >>]
Kičína, Sona Richard Hanka 28473
15.7.2015 10:24:00
Ahoj holky, koukám sem po hodně dlouhe době, je pravda, že s nástupem facebooku je tahle diskuze méně využívána a taky nám už ta srpnatka dost vyrostla, co? Jdu se sem pochlubit, mám krásnou dcerku Hanku, narodila se nám v květnu a třetí mateřskou si konecne uzivam. Sice jsou to občas honky,pořád podnikam, ale psychicky to zvládám lépe, než když jsem byla doma s prvním miminkem. Člověk je v tomhle věku tak nějak klidnější.
krupice. 33843
13.4.2013 14:17:09
Ahoj holky,

Šárko, to je docela horor, co popisuješ. Dnešní doba je celkově uspěchaná, připadá mi, že pořád něco "řešíme", někde kvůli něčemu lítáme a když se k tomu ještě přidá starost o rodiče, je toho až až.

Já mám konečně lepší období. V březnu jsem nastoupila do práce na 6 hodin, což se oproti těm 9 hodinám (včetně pauzy na oběd), který jsem tam strávila mezi mateřskýma, zdá jako sranda. Můžu pracovat vkuse bez oběda, dokonce už i pracovní doba je víc pružná. Kdy přijdu, podle toho odejdu, nebo si můžu napracovat a vybrat jindy. Před nástupem do práce mě konečně po 3 měsících přestaly bolet klouby. Už jsem nevěřila, že se někdy ještě vyspím bez toho, abych se bála otočit. Na reumatologii jsem byla, podle doktora se o žádnou reumatoidní artritidu nejedná a udělal mi podrobnější krevní testy. Prý si myslí, že to má souvislost s těmi mými opakujícími se záněty dutin a virózami. Testy nic neukázaly, takže mi doporučil na ještě podrobnější vyšetření na imunologii -což mi už předtím doporučili na ORL, ale obvodní doktorka mě naposlala....Mno, jelikož jsem celou zimu lítala po doktorech, už se mi fakt nikam nechce a tak jsem se na to prozatím vykašlala. Omezila jsem to na prevence - gynda, zubař a tak, což jsem zase pro jiný problémy nestíhala.

Taky mi trochu dělá starost mamka. Jak na podzim umřel táta, připadá mi, že nějak zestárla. Ona má ještě problém s parkinsovým třesem - zatím se jí tedy jenom klepe ruka. Chodí po doktorech, ale nic moc jí nepomáhá. Taky pořád vyřizujeme její prodej a koupi bytu. Je to na dlouho. Prodej už je na katastru a čeká se na vyřízení. Mezitím zase domlouváme smlouvu na koupi, každý víkend něco u mamky vyklízíme a pod. Stěhovat se bude zřejmě v květnu, takže letos se asi na chalupu dostaneme až v létě.

Mno a samozřejmě řeším prázdniny. Já mám jenom 4 týdny dovolené a i tak to bude trochu problém se s ostatními v práci domluvit. Děti mají 9 týdnů volna. Do Rumunska holt letos nepojedu, pojede s nimi jenom Dan, ale to je zase jenom týden. Přemýšleli jsem, že bychom je tam 1-2 týdny nechali s babičkou, ale moc se mi do toho nechce...Dandu bych tam klidně nechala, ale Patrik je ještě malej a ani jeden se nedomluví. I tak se bojím, jak bude snášet, až pojedou jenom s tátou. Nakonec možná přiveze Dan tchýni na týden až dva k nám. Do jeslí se mi Patrika dávat nechci. To bude zase prázdninový provoz s jinýma tetama a už takhle míváme ráno problém ho tam dostat. Mno a ještě se nabídla ségra, která bydlí kousek od naší chalupy, že by mi je týden až dva pohlídala...Jenomže ségra má 5 dětí (3 manželovy děti v péči) a už takhle toho má plný kecky. Mno, tak babo raď ~d~

Aspoň, že už to počasí je konečně lepší! Zítra se chystáme na Matějskou~:-D No a teď pojedu k mamce vyklidit sklípek, tak pošlu děti s Danem. Jdu ho vzbudit~;)
Šárka, Anička 30.8.05 39525
7.4.2013 10:21:07
Hani,
teda máš toho hodně :-( Revmatoidní artritida ti musí dávat hodně zabrat. A vůbec všechno kolem... Starost s maminkou a tak..
Já teď taky úplně hotovson... Změnila jsem místo- ordinace po 80ti letém doktorovi, je to děs. Týden jsme se setřičkou vyklízely bordel, pak jsme musely 2 měsíce vydržet v trochu menším bordelu a o Velikonocích nám ordinaci kompletně zrekonstruoval stolař. Po doktorovi tam zbyla jenom váha- taková ta klasická bílá se závažíčkama a mírou, ta se mi líbí :-)
Do toho nemohoucí tcháni, kteří bydlí 25 km daleko a v úplně hnusném baráku. Už si neumí ani zatopit, uvařit... Děda všude čurá a nechce plíny. Volá nám kdykoli, třeba v noci, tohle je k nevydržení. Chtěli jsme je přestěhovat do našeho starého bytu, tam to mám kousek, ale nechtějí... Takže jezdíme každý den Ostrava-Orlová, vozíme je k doktorům, já vařím, peru. Už jsem zhubla 6 kg a vůbec nejím.
Jak dlouho tohle může člověk vydržet??

Pavlýsek+ Ríša 28138
4.3.2013 13:38:18
se mi to odkliklo dřív než jsem chtěla... Hani, s zánětem dutin jsem na tom úplně stejně, každá rýma takhle u mě skončí. Jen už do sebe nechci cpát ATB, tak se samoléčím a smrkám jak o život. Z ATB mi je blbě a rozhodí mi to organismus. Peti- myslím na Tebe a posílám ~6~..
Pavlýsek+ Ríša 28138
4.3.2013 13:34:09
Ahoj holky, tak co prvňáčkové, jak válčíte?
Riškovi to jde, mám velkou radost a jsem pyšná maminka~x~
krupice. 33843
28.2.2013 22:28:49
Ahoj všem, kdo sem ještě občas nakoukne.

Petinko, dodatečně upřímnou soustrast~6~.

U nás fofr, nic nestíhám. Tedy stíhám, co musím, ale nestíháme žít. Připadá mi ta doba strašně uspěchaná. Mamce pomáháme s prodejem bytu, protože jak táta na podzim umřel, sama čtyřpokoják neutáhne. Dan k ní jezdil na každou prohlídku, někdy i víckrát do týdne. V lednu jsme našli kupce a pak jsem zase jezdili po prohlídách bytu, který bude kupovat. Ještě nás toho čeká dost a pak stěhování, už teď z toho mám nervy. Mamce je 74, bude to náročný.

Do toho mám neustále nějaký zdravotní problémy. Opakující se záněty dutin a hlavně problémy s kloubama. Už na podzim jsem chodila na rehabilitace s prstama na pravé ruce, docela to pomohlo. A pak den před Vánocema mě začalo bolet koleno a ramena. Bylo to čím dál horší, k tomu se přidal prst na levé ruce, kyčle a tak mi to jezdí po těle. Nejhorší je, že se vnoci pořádně nevyspím, nemůžu se zvednout na rukách a otočit, jak mě vždycky bodne v rameni. Od ledna chodím na ortopedii, rehabilitace jsem měla rozepsané na celý měsíc. Vystřídala jsem troje léky, nic moc. Diagnóza revmatoidní artritida...Příští týden jdu na reumatologii, tak uvidím, co dál. Mezitím běhám po ORL a rentgenech dutin, připadá mi, že už to mám skoro chronický.

Patrik začal chodit v únoru na zvykačku do jeslí. Jsou mu čerstvě 3 roky, ale ve školce zatím není místo. Myslela jsem si, jak si konečně "něco" udělám, když nebudu mít dopoledne děti doma a houby... Ráno na 8 s Dandou, domů, na 9 hodinu s Patrikem (prý abych ho nevodila moc brzy...v jeslích mají hodně opatrný přístup), potom na rehabilitaci, nakoupit, domů rychle vyložit nákup a v půl 12 už zase pro Patrika. Ve 2 potom pro Danču, a později třeba na kroužek. No fakt jsem jenom lítala jak hadr na holi sem tam.

Danda je ve škole úplně vpohodě, učení jí jde, nemá žádné problémy a neustále prohání kluky ve vedlejší třídě. Každý den dostává pusy a pod., nevím, po kom je taková koketa.

No a zítra nastupuju do práce. Strašně rychle to uteklo! Teď už práce až do důchodu~n~ Ale vyšli mi vstříc, budu pracovat 6 hodin a pokud nebudu pořád na hromadě a běhat po doktorech, tak se to dá zvládnout.
Šárka, Anička 30.8.05 39525
17.1.2013 20:46:42
Peti,
upřímnou soustrast :-(
Dnes a denně se setkávám se smutnými osudy a konci a stejně si vůbec nedovedu představit, jak bych se vyrovnávala s něčím podobným u svých nejbližších .....
Petinka24, Tomík02/Vojtíšek05 22725
2.1.2013 11:35:48
Ahoj holky,
přeji Vám všem úspěšný rok 2013, ať se daří Vám a dětem, Vašim rodinám...
Štěstíčko a zdravíčko

...a nezapomínejte na své blízké, a snažte se je navštívit vždy když si vzpomenete a máte chvilku čas, stačí chvilenka...
Já pořád odkládala návštěvu u taťky a umřel dřív než jsem mu stačila dát fotečky kluků, má je tady zabalené a už je nikdy neuvidí
Omlouvám se, ale je mi moc smutno
Mějte se moc hezky ~;((
Janes+Ondra08/05+Matěj 10/07 25813
20.12.2012 21:03:28
Ahoj holky,

tak já se taky přidávám s přáním krásných vánoc a doku 2013 jen to NEJ.

Šárka, Anička 30.8.05 39525
20.12.2012 15:01:35
Ratu, to je krásaaaa! Moc vám to obrovské štěstí přeji!

Jinak holky, krásné Vánoce!

 Názory 110 z 2804  [Dalších 2794 >>]
Historický archiv této diskuse najdete zde.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.