| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Kde rodit

28.9.2000 22:12:58 Eva, dvě dcerky

Re: Obilní trh, Brno

Milá Leono,
pro Tvoje rozhodování Ti snad pomohou mé čerstvé zkušenosti z porodu v Bohunicích (v srpnu 2000). Nejdříve bych chtěla podotknout, že objektivně asi nelze obě dvě porodnice srovnat, protože určitě strašně záleží na jednotlivých lidech na které člověk zrovna narazí a to se nedá ovlivnit. V Bohunicích co se týče samotného porodu bylo všechno dá se říci jak by mělo být. Porodní asistentky i paní dokotorka vlídní, ochotní, snažící se nám poradit jak co nejdřívě a nejlépe "přijít" k miminku. Moji pohodu skalilo jen to, že až byl můj porod naprosot bezproblémový a dcera měla po porodu vždy Apgar skóre (tedy zdravotní stav novorozence) 10, ihned mi ji odebrali a jali se ji ošetřovat aniž mi ji položili alespoň na pár sekund na břicho, což v předporodním kursu bylo řečeno, , že v případě bezproblémovém dělají. Když jsem se snažila (přiznávám, že v té chvíli jenom chabě, víc sil mi nezbývalo) protestovat a chtěla jsem ji alespoň na chvíli paní dětská doktorka a sestra opáčili, že si ji za celý život užiju dost. Trošku drsné, že. Mám pocit, že mi dones chybí ten první pocit nahého tělíčka mého miminka (u první dcerky jsem to zažila).
Pak následoval pobyt na šestinedělí, protože jsem rodila v noci, odvedli mě na pokoj, kam mi po chvíli dceru dovezli a setra prohlásila, že vše mi řeknou ráno a odešla. Jelikož je to moje druhé dítě, nebyl to až takový problém, ale hodit takto do vody prvorodičku, nevím nevím. Ráno mi nesdělili takřka nic. Nezaznamenala jsem naprosto žádný zájem o to jak kojíme, jestli to děláme správně, když dcerka druhý den po porodu nepříbírala (což je naprosto normální), prohlásili, ať si kdyžtak příjdu pro dokrm (nepochopila jsem naprosto proč, když neplakala, takže jsem nešla). Nemohu mít k sestřičkám nějaké velké výtky, ale ani pochvaly. My dvě jsme se s tím vším porvali, ale myslím, že kdo má první miminko, potřebuje daleko víc rad, vysvětlit i úplné základy (moc dobře si na to vzpomínám), ale to personál asi nenapadne. Měla jsem trošku pocit, že dělají jen to, co musí, ale ani o trošku víc (i když byli i vyjímky).
I přesto, dle toho, co jsem si poskládala z informací z porodnice Obilňák, bych stále volila Bohunice. Myslím si, že se co se týče "alternativních porodů" opravdu snaží. Kromě jiného je také příjemné mít WC na pokoji, dvojlůzkový pokoj a vcelku ucházející sprchy, hezké dětské vozíčky a možnost návštěv na pokoji.
Určitě je ale do této (a i do jiných prodonic) nutné být vybavena dostatečnými informacemi a také být rozhodnuta pevně co chci a nechci a hlavně zi za tím pak stát a nenechat se zvyklat. Av případě nutnosti se ptát a otravovat a i pře otrávené obličeje si říci, že tam přece od toho jsou.

Přeji krásné miminko a správné rozhodnutí a tedy i perfektní porod.

Eva
Odpovědět
Průběh diskuze (9 názorů)
Re: Obilní trh, Brno Janatris, 4měs. Jakub 3.8.2000 0:17
*Re: Obilní trh, Brno Táňa , 2 děti, nyní 27.týden 11.8.2000 11:1
**Re: Obilní trh, Brno Leona, 28 tyden 14.8.2000 14:1
***Re: Obilní trh, Brno Pavla, 2 děti 17.8.2000 12:20
****Re: Obilní trh, Brno Leona, 29 tyden 17.8.2000 13:39
***Re: Obilní trh, Brno Eva, dvě dcerky 28.9.2000 22:12
****Re: Obilní trh, Brno Jana s Týnkou 14m. 28.9.2000 22:25
**Re: Obilní trh, Brno Pavla, bezdětná 2.2.2001 8:17
***Re: Obilní trh, Brno Helena Havelková,2 děti 2.2.2001 11:3

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.