| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Šátky, klokanky a ostatní nosítka

19.8.2000 9:16:04 Tereza Šmídová

Můj porod v CAPu

Letos v lednu se mně v porodnici na Bulovce narodil syn Adam. Velmi jsem si přála rodit v CAPu, proto jsme se sem s manželem koncem minulého roku vypravili pro podrobnější informace. I když jsme přišli v dobu, která nebyla podávání informací rodičům určena, nikdo nás neposlal pryč. Naopak. Usměvavá PA se nám věnovala skoro hodinu a na stole jí mezitím stydla polévka. Hned jsme se přihlásili do předporodních kurzů, kterými jsme později prošli. Seznámili jsme tady i s ostatními PA z CAPu. Připravily nás nejen na porod v CAPu, ale i na klasickém porodním sále.

Můj porod začal brzy ráno tím, že mně odtekla plodová voda. Věděla jsem, že musím do klasické porodnice, přesto jsem ale zavolala PA z CAPu. Ten den měla službu Věra. Uklidnila mě, že nic není ztraceno, že při příjmu v porodnici mám nahlásit, že bych ráda rodila v CAPu. A tak jsme jeli. Ne do Krče , ne do Podolí (bydlíme ne Novodvorské v Praze 4), ale až na Bulovku. Tady lékaři zjistili, že miminko je koncem pánevním, takže porod v CAPu nepřipadal v úvahu. Nakonec se přidaly komplikace a Adam se narodil císařským řezem.

Když mě odváželi z porodního sálu , na chodbě čekal manžel a, představte si, Věra. Pohladila mě po tváři a slíbila, že se za mnou druhý den zastaví, až mě převezou z JIP na pokoj. Následující den opravdu přišla. Jen tak, podívat se, jak se mě a miminku daří. A to přece nemusela, vždyť jsem nebyla ,,capová“.

Proč to všechno píšu? Protože CAP není o tom útulném pokojíčku, CAP je o lidech, kteří v něm pracují. Je o těch PA, které sem vnášejí tu pohodovou a uklidňující atmosféru, kde nemáte pocit, že někoho obtěžujete, které jsou ochotné udělat mnohem víc, než mají v popisu práce, která nesou obrovskou zodpovědnost proto, abychom my, maminky, mohly rodit přirozeným a ničím nerušeným způsobem. Co vlastně tyto PA provedly?

Přiznám se, že se ve sporu mezi PA z CAPu a vedením GPO přestávám orientovat. Kdo co řekl, udělal nebo neudělal… Nechci se PA z CAPu zastávat za každou cenu, ale mám neodbytný pocit, že bez nich zůstanou z CAPu právě jen ty hezky zařízené místnosti.

Doufám, že se spor mezi oběma stranami vyřeší co nejdříve ku prospěchu maminek a že vedení GPO, ale i celé nemocnice, začne být hrdé na to, že mají něco, co nikde jinde nemají.


Tereza Šmídová
Praha 4
Odpovědět
Průběh diskuze (1 názorů)
Můj porod v CAPu Tereza Šmídová 19.8.2000 9:16

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.