| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Interrupce

7.8.2000 10:46:45 Vendula, tři děti

Re: Potrat - ano či ne

Za komunismu jsem vyrůstala - je mi 34 let. Absolvovala jsem školní docházku, první zaměstnání a narodily se mi dvě děti.
Jako dítě člověk vnímá spoustu věcí jinak a spoustu věcí si neuvědomuje. Že jsou věci, na které rodiče musí stát frontu, že jsou země, které může poznat maximálně v dobrodružných knížkách. A už vůbec si neuvědomuje, že někde žijí děti, které jsou jiné, než jsem já sama a že ty děti nemají vůbec jednoduchý život.
Ani takový, jaký nám poskytla strana-vláda.
Proč berete jako stěžování, když se mi zdá, že se v některých věcech změnilo jen málo? Proč musíme nadále, ať máme zdravé či nemocné děti postupovat byrokratické martyrium, když něco potřebujeme?
Proč jsou zákony o adopcích či anonymních porodech stále spíše horší, než lepší? (V jednom z příspěvků, teď bohužel nevím kde, jsem četla, že čekací doba na azylový dům pro matky v tísni je půl roku.) Myslíte, že v těchto věcech si může člověk pomoci sám?
A to, že se ptám, co společnost nabídne našim dětem do budoucna
proboha snad neznamená, že rodič automaticky počítá, že mu stát pro jeho potomka připraví auto, luxusní vilu či místo na vysoké škole. To jsou věci, kterýchi člověk opravdu musí dosáhnout sám, pokud ovšem o ně stojí. Vila ani auto nejsou ještě zárukou štěstí a spokojeného života. (A ani reklama na Barbie či na Monte od Zotta...) A proč je špatné, že se ptám, proč mají třeba páni poslanci automaticky nárok na různé příplatky a výhody, zatímco spousta zdravotně postižených si své "výhody" musí pracně vyběhat a vyúřadovat, že rodiče, které nemají na drahé operace mají naději jen díky lidské solidaritě?
Myslím, že veškeré aktivity, - ať už mateřská centra, krizová centra, hnutí pro podporu zdravotně postižených...vznikají aktivitou nás všech. Jenže bez podpory společnosti se tyto aktivity neobejdou. Není jen otázka finanční, je otázka prostor, právního statutu... A tady se naráží na spoustu problémů - byrokracií počínaje a finanční otázkou konče.
Je pravda, že dnes máme daleko více šancí, než před revolucí a že záleží jen na nás, jak své šance využijeme. Jenže je tu daleko více úskalí, než bylo za nás. Nevím, jestli mé rodiče varovali na třídních schůzkách zhruba od čtvrtých-pátých tříd před nebezpečím drog. Nás ano a to dcery chodí na vesnickou školu.
Mimoškolní činnost, využití volného času, dobré vzdělání - to vše vyžaduje určité finanční prostředky. Ty vám společnost neposkytne sama od sebe, ale proč se jinak tváří na mámy s dětmi? Proč hůř hledají uplatnění?
Nemůže nás nikdo vodit za ručičku, to ne. Ale jsou oblasti a situace, kdy je potřeba podat pomocnou ruku.
Odpovědět
Průběh diskuze (11 názorů)
Re: Metoda neplodných dnů Petra 18.7.2000 14:22
*Re: Metoda neplodných dnů Dana 18.7.2000 22:6
**Potrat - ano či ne Andrea 2.8.2000 15:29
***Re: Potrat - ano či ne Vendula, tři děti 3.8.2000 9:55
****Re: Potrat - ano či ne Maminka, půlroční dcera 3.8.2000 21:15
*****Mamince půlročního dítěte Michaela, 1 dítě, druhé na cestě 7.8.2000 8:5
*****Taky mamince půlročního dítěte Jana 7.8.2000 8:50
*****Re: Potrat - ano či ne Vendula, tři děti 7.8.2000 10:46
******Re: Potrat - ano či ne Marketa 7.8.2000 14:38
*Potrat ano či ne? Petra, dcera 3 měsíce 17.8.2000 22:20
**Re: Potrat ano či ne? Petr-NYC(USA) 21.8.2000 3:56

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.