| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Interrupce

3.8.2000 9:55:50 Vendula, tři děti

Re: Potrat - ano či ne

Vím, že jsem toho do této diskuze napsala už víc, než je zdrávo, ale opět mi to nedá, tak se předem omlouvám...
Andrea má pravdu, že naše společnost má tendence před problémy zavírat oči. Nejsou to ale jen problémy žen, které řeší dilema zda potrat ano či ne a co jim nabídnout jako alternativu. Těch problémů je spousta. Co společnost nabídne ženě, (rodině), která se rozhodla, že děti mít bude? Eva to ve svém příspěvku vyjádřila docela výstižně. Žena s dětmi je opravdu svým způsobem handicapovaná a je jen a jen na ní, jak se se vším vypořádá - musí si pomoci sama. Plošné přídavky na děti mohou být dobrá věc, ale rozhodně neřeší problém, jak získat zaměstnání, když ho náhodou získá, jak zvládnout zaměstnání i domácnost plus zvládnout výchovu dětí - školu, jejich volný čas...
Další problém je, co může naše společnost nabídnout dětem samotným. Postiženými dětmi počínaje - jaké možnosti naše společnost nabízí rodičům, kterým se narodilo ne zcela zdravé dítě? Ústav? Nejjednodušší, že. A co ti, kteří toto řešení nepřijmou. Jak těm vychází vstříc? Nárokem na delší placenou mateřskou dovolenou - do šesti let. Jenže matka, která se o takové dítě stará, těžko může i po šesti letech nechat dítě dítětem a jít do zaměstnání. Pak nastane doprošování na úřadech, žádosti s x razítky a dobrozdáními pro různé příspěvky a úlevy. Jen malá možnost zařadit nějakým způsobem postižené dítě do "normální" školy. Nesmírná oběť ze strany rodičů, která se na žebříčku hodnocení těch, koho si lidé nejvíce váží, jen těžko objeví. Nevím, možná nemám pravdu, ale myslím si, že naše společnost je postiženým dětem i jejich blízkým dost dlužna. Stát má peníze na spoustu výhod pro vyvolené, ale rodiče nemocného dítěte, které nejde vyléčit silami našeho zdravotnictví pořádají sbírky na léčbu v zahraničí - tady naštěstí funguje ohromná solidarita.
Všechny děti jednou vyrostou a co pro ně má společnost připraveno? Jaké vzdělání jim nabídne, jaké možnosti využití volného času? Jak je připraví na to, že jednou přestanou být dětmi a sami vstoupí do života?
Já vím, že tímto odbočuji od problému potratů a jak se s nimi vypořádat, spíš jen opět omílám to, že existují i děti narozené...A ty se jenou budou rozhodovat, zda mít dítě, či jít na potrat.
Odpovědět
Průběh diskuze (11 názorů)
Re: Metoda neplodných dnů Petra 18.7.2000 14:22
*Re: Metoda neplodných dnů Dana 18.7.2000 22:6
**Potrat - ano či ne Andrea 2.8.2000 15:29
***Re: Potrat - ano či ne Vendula, tři děti 3.8.2000 9:55
****Re: Potrat - ano či ne Maminka, půlroční dcera 3.8.2000 21:15
*****Mamince půlročního dítěte Michaela, 1 dítě, druhé na cestě 7.8.2000 8:5
*****Taky mamince půlročního dítěte Jana 7.8.2000 8:50
*****Re: Potrat - ano či ne Vendula, tři děti 7.8.2000 10:46
******Re: Potrat - ano či ne Marketa 7.8.2000 14:38
*Potrat ano či ne? Petra, dcera 3 měsíce 17.8.2000 22:20
**Re: Potrat ano či ne? Petr-NYC(USA) 21.8.2000 3:56

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.