| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Mezi námi maminkami

2.8.2000 23:14:57 Jana, Týnka 12 měsíců

Re: Usínání

Milá Andreo,
asi to nelze zevšeobecnit, ale třeba Ti to pomůže:
naše Týnka až do cca 8 měsíců usínala v mé posteli se mnou. Vždycky po kojení usla u mně, za tlumeného světla. Pak jsem ji přendala do postýlky. Nijak se tím nerozmazlila. Dokonce si myslím, že je to opačně. Nedala jsem jí žádný důvod ke strachu z mého odchodu, takže usínala klidně a bez obav. A asi kolem osmého měsíce (když se začla stavět) si sama začala vyžadovat přímo postýlku, už nechtěla do mé postele. Sice v postýlce neležela, ale řádila a chvíli to trvalo, než se jí skutečně podařilo usnout, ale vesele si tam skotačila třeba půl hodiny a pak spokojeně padla a usla. Žádný pláč, i když jsem ji po uložení nechávala v pokoji samotnou. Bylo to fantastické a jsem jí za to vděčná.
Myslím, že by člověk měl miminku vyhovět v jeho potřebách, pokud Tě potřebuje, asi má důvod. A pak vrácenou péči mnohonásobně vrátí (aspoň dokud není v pubertě...). A možná že Vašíkových 6 měsíců je přece jen ještě brzo na přísný režim. Je to těžké, odhadnout, jak se zachovat, aby námi děti nemávaly, ale ani abychom je "neodstrkovali"...
Držím palce.
Jana
Odpovědět
Průběh diskuze (5 názorů)
Usínání Andrea, Vašík 1.8.2000 20:8
*Re: Usínání Mirka (28), holčička 6.měsíců 2.8.2000 0:43
**Re: Usínání Lenka, 7 mesicni Eliska 2.8.2000 21:37
***Re: Usínání Andrea, Vašík 3.8.2000 20:59
*Re: Usínání Jana, Týnka 12 měsíců 2.8.2000 23:14

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.