| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Rodina a jak v ní přežít

25.7.2000 7:51:13 Iveta, 30, 1 dítě, vdaná

Re: O komunikaci

Promiňte, Radko, ale já si také myslím, že má pravdu spíš Markéta, i když není vdaná a zatím bezdětná. Jistě, ty děti ten vztah hodně naruší. Člověk je i při běžném režimu dost na konci dne vysílený a často nemá nejen sílu, ale i chuť něco vysvětlovat, prostě komunikovat. Ale dost tady jde i o to, jak se ti dva partneři k problémům staví. U nás třeba zatím nebyly problémy se ztrátou zaměstnání, ale obě naše maminky (vdovy, celkem už dost staré), se skoro v jeden čas "zbláznily" a začaly nám každá po svém pěkně oslazovat život. Přiznám, že kvůli tomu bylo dost pláče a vzteku a i nějaká ta hádka (člověk na sebe nemůže s druhým cukrovat celý život), ale ani jednou jsem neměla pocit, že mě manžel ignoruje, nebo nevyslechne mé stěžování na život. A to je ta komunikace, o které, myslím, hovořila Markéta. Samozřejmě, až budou děti a hormada starostí kolem rodinky, asi už jejímu miláčkovi nezbyde chuť na to, aby jí přes půl města vozil ovoce, ale myslím že jestli je to u nich tak jak Markéta píše, nemuseli by do toho nudného šedivého manželského stereotypu sklouznout.
Všechno záleží na tom, jak se člověk k věci postaví: co je pro mě důležitější? Ztratím práci a doma budeme mít hezky dusno? Nebo varianta ztratím práci, ale pořád se navzájem budeme se ženou podporovat?
Markéto, držím palce, ono to jde, když se opravdu ze všech sil chce.
Odpovědět
Průběh diskuze (5 názorů)
O komunikaci Marketa, 29 19.7.2000 13:52
*Re: O komunikaci Radka 33 let 24.7.2000 22:30
**Re: O komunikaci Iveta, 30, 1 dítě, vdaná 25.7.2000 7:51
***Re: O komunikaci Marketa 25.7.2000 16:37
****Re: O komunikaci Dana , 29 let , dvojčata 18 měsíců 25.7.2000 22:6

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.