| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Mezi námi maminkami

Malé neštěstí v dupačkách

Milí rodičové pomoc! Jestli máte někdo zkušenosti s podobně nespavým a nespokojeným miminkem, poraďte, já už si nevím rady.

Už od narození (snad s výjimkou prvního týdne) spí maximálně 10-12 hodin denně - to není to nejhorší, vytrvale odmítá spát v postýlce a sám od sebe nikdy neusne.
Zhruba do sedmi týdnů usínal jen v kočárku, v autě, doma jen když jsme ho uvozili v lehačce anebo u prsu. Při pokusu jej přenést do postýlky se okamžitě budil a nastal řev.

Před dvěma týdny zničeho nic několikrát během pár dní usnul v postýlce, kam se jej po kojení přes den pokouším na chvíli odložit. Způsobil nám tím šok, ale současně jsme jásali a věřili, že se konečně vše v dobré obrací. Jenomže to vydrželo jen těch pár dnů a od té doby je vše při starém. Vlastně přibylo to, že už nespí ani v kočárku, takže procházky jsou teď velmi krátké - dokud nezačne řvát. V noci už spí dobře, protože usne u kojení a už jsem se přestala snažit přenést ho do postýlky. Spí tedy se mnou, je spokojený a budí se většinou po cca 3 hodinách (ale už vydržel i 7). Přes den kojím po 3 hodinách a usne jen 2-3x po půl hodince. Po jídle chvíli vydrží sledovat kolotoč nad postýlkou nebo si se mnou broukat, ale zbytek dne skoro propláče. Utichá jen když ho vozím v lehačce nebo když jej vezmu na ruce (svisle), to je spokojený, že může pozorovat okolí. Při jakémkoli pokusu dostat jej do vodorovné polohy (i v náruči) propuká v pláč. Zajímavé je, že dříve se nerad nosil a houpal v náruči, takže zvyk to není. Přitom se mi zdá, že se snad vleže i trochu nudí, že kdyby mohl, tak už by nejraději seděl a sledoval okolí - líbí se mu pohyb okolo.

Mnohdy mám pocit, že pláče únavou, že by "spal, až by brečel" a ne a ne se uklidnit. Občas si začne sát ručičku, ale soustředění trvá jen chvíli. Dudlík z neznámých důvodů už od narození vytrvale odmítá a nepustí jej do pusinky, i když jsme zkoušeli víc typů. Nejsem zastáncem drastických metod typu nechat dítě vyřvat a pokud se chce nosit na rukou, tak asi potřebuje tělesný kontakt. Nedokážu přijít na to, co mu může chybět. Co vy na to?
Odpovědět
Průběh diskuze (5 názorů)
Malé neštěstí v dupačkách Iva 27 let + Péťa 10 týdnů 4.5.2000 23:21
*Re: Malé neštěstí v dupačkách Bara 24 + Dan 6 mesicu 5.5.2000 0:0
*Re: Malé neštěstí v dupačkách Jitka, 29, dcera1,5 r. 8.5.2000 13:44
**Re: Malé neštěstí v dupačkách Iva 27 let + Péťa 11 týdnů 19.5.2000 16:18
***Re: Malé neštěstí v dupačkách Jitka -dcera 9 let.,syn 4měs. 19.5.2000 22:42

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.