| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Rodina a jak v ní přežít

9.7.2001 10:06:24 Jana, bezdětná

Re: Sama mezi lidmi

Ahoj, znám ten pocit, kdy si člověk vytvoří závislost na manželovi a distancuje se od okolního světa. Zpočátku mu to vyhovuje, ale všechno zevšední a okouká se. Pak si člověk s hrůzou uvědomí, že je závislý na tom druhém a nemá nikoho, s kým by si vyrazil ven. Zatímco manžel má spousty kolegů v práci, se kterými zajdou po práci na pivko, ženy jsou zaměstnány i po práci dětmi a domácností a málokdy mají chuť si vyrazit s kolegyní, která se potřebuje vypovídat.
Předem bych Ti poradila, co se týče tvého problému s manželem a jeho tajnostmi, udělej si menší odstup a dělej, že Tě to vlastně nezajímá. Místo "výslechu" si zahrej na mlčenlivější - vím, že to bude těžké, a tajnou ženu a zkus hrát, že máš taky nějaké tajemství. Prostě buď tajuplná a uvidíš, jak ho to překvapí a možná začne i vyzvídat. A docela podstatné je taky, když příjde z práce, ho nechat si vydechnout a hodinu v klidu a pak začít si s ním vykládat o zážitcích. A já osobně, když ztrácím pocit zájmu ze strany mého manžela, mám tendenci na sobě pracovat a zdokonalovat se, takže hurá ke kadeřnici, na kosmetiku, ven si zaběhat anebo zacvičit si s pocitem, že dělám něco pro své tělo. Doufám, že Ti to, co jsem tady napsala, alespoň trochu pomůže.
Odpovědět
Průběh diskuze (9 názorů)
Sama mezi lidmi Jitka, 35 let, dcera 4 roky 9.7.2001 9:50
*Re: Sama mezi lidmi Jana, bezdětná 9.7.2001 10:6
**Re: Sama mezi lidmi Jana 30,syn 10 16.7.2001 14:12
***Re: Sama mezi lidmi Jitka 19.7.2001 8:6
****Re: Sama mezi lidmi Jana 30,syn 10 20.7.2001 10:16
*Re: Sama mezi lidmi Mirka 9.7.2001 15:31
*Re: Sama mezi lidmi Jana, 27 let, 7měsíční syn 9.7.2001 19:44
**Re: Sama mezi lidmi Jitka 10.7.2001 7:43
***Re: Sama mezi lidmi Julie, 17. tyden 11.7.2001 0:36

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.