| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Jíme zdravě

Re: Strava pro kojence

Milá Lenko!
Téma kojenecké stravy je velmi obsáhlé, nedá se shrnout do několika vět, proto bych Vám poradila spíše si přečíst odbornou literaturu – např. kapitoly o krmení ve Velké knize o matce a dítěti. Možná také dostanete informační letáky od dětské lékařky a existuje i bezplatná infolinka dětské výživy Nutricia 0800 - 110 000 (Po-Pá 8,30-16 hod.), tu jsem ale nezkoušela. Své dcery jsem také plně kojila do 6 měsíců a z příkrmů jsem jim nejprve dávala zeleninu – brambor, mrkev, rajče, pórek apod. Není ale třeba nijak spěchat, zejména v podávání jiného mléka než mateřského. Pro mou mladší dcerku je kojení i v 8 měsících stále hlavní potravou a dostává denně jen 3 malé porce příkrmu – v poledne zeleninu, odpoledne ovoce a večer kaši. Jídlo ničím nepřislazuji, brzy si na to zvykla a myslím, že je to tak lepší. Co se týče denní doby zkoušení nových jídel – lékaři doporučují ráno, aby se do večera projevily případné alergické reakce.
Zdraví Daniela
P.S. Na první krmení obrňte sebe trpělivostí a dcerku velkým bryndákem :-)
Odpovědět
Průběh diskuze (5 názorů)
Strava pro kojence Lenka, pětiměsíční dcerka 10.3.2000 22:23
*Re: Strava pro kojence Lenka+Ondra (1rok) 11.3.2000 11:57
*Re: Strava pro kojence Daniela, 2 dcery (2roky, 8 měs.) 23.3.2000 6:22
*Re: Strava pro kojence Petra,Milánek 7m 27.7.2000 22:2
**Re: Strava pro kojence Stáňa(40)+Ondra(6,5) 31.7.2000 10:45

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.