| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Zkušenosti s různými výrobky

POZOR na podvodniky

Milí rodiče,

chci se s vámi podělit o nepříjemnou zkušenost. Před třemi týdny jsem v annonci objevila inzerát jisté paní z Jáchymova, že prodá a na dobírku pošle málo nošené a někdy i zcela nové oblečení z dovozu - v tomto případě z Německa. Působila na mě velice solidním dojmem, zaslala mi podrobný ručně psaný seznam / mimochodem ceny byly poměrně vysoké, někde i napsaná pořizovací cena v DM, ale předpokládala jsem, že se to vyplatí/ inu abych to zkrátila, objednala jsem si cca 13 věcí v celkové hodnotě 2300 Kč. Nakonec mi přišel balík.Byl na dobírku, cena 1980 Kč. Jaké bylo moje moje překvapení, když jsem zjistila, že věci jsou hrozně oprané / ne tak luxusní, jak tvrdila dotyčná bývalá majitelka/ a hlavně že vše " smrdí" secondhandem. Byla jsem velmi rozčílená, ale uklidnila jsem se a ihned té paní volala. Dotyčná paní mi ujistila, že se nic neděje - řekla jsem jí totiž, že jsem nevystihla velikost - a že jí tedy balík posílám zpátky. Ujišťovala mě, že jej musím poslat nevyplaceně, jelikož se jí už stalo, že přijmula balík na dobírku a nakonec jí tam odesílatel naházel jen nějaké hadry. Inu balík jsem odeslala,samozřejmě kompletní. Pojistila jsem jej na hodnotu 2000Kč a čekala co se bude dít. Za čtyři dny na to mi přišla sms, v jak hrozném stavu balík došel a že tam chybí z 11 věcí 6. A že bych se měla stydět atd ... samozřejmě to už moje asertivní chování vzalo za své a já klepajíce vzteky jsem dotyčné dámě volala. Po výměně názorů mi ona dáma ujistila, že mi pošle jen 900 Kč za věci, které přišli a že balík byl poškozený. Když jsem se ptala, jestli sepsala řádný protokol, tak mi odvětila, že nikoliv, protože balík přebírala nic nevědoucí švagrová. Atd. nebudu vás unavovat dalšími podrobnostmi, ale slíbila, že ten obnos pošle celý. Zatím čekám do konce tohoto týdne a pak se začnu prát asi jinými způsoby, které ještě promýšlím :-). Jen jsem vám chtěla dát k dispozici jednu lekci o české povaze a mojí blbosti. Od teď si pamatuji, že přes inzerát a na dobírku, pokud si tu věc neprohlédnu, bych nekoupila už vůbec nic. Tím, že jsem chtěla kvalitu za málo peněz - ha, to zní jako slogan z reklami - jsem se o peníze připravila a nevěřím, že se mi vrátí. Ale dám vám vědět. Pokud nepřijdou, zveřejním tady kompletní adresu té paní i se spojením, aby už nikdo další nenaletěl.
Hezký večer. Jana
Odpovědět
Průběh diskuze (8 názorů)
POZOR na podvodniky Jana, dcera Valerka, 7.měsíců 9.4.2001 20:5
*Výbavička pro miminko Jitka 9.4.2001 23:17
**Re: nemocenské dávky Petra 10.4.2001 11:31
**Re: Výbavička pro miminko Zuzana 10.4.2001 14:8
***Re: Podpůrčí doba Jitka 12.4.2001 1:7
****Re: Podpůrčí doba Zuzana 12.4.2001 13:56
**Re: Výbavička pro miminko Jana, dcera Valerka, 7.měsíců 12.4.2001 20:21
**Re: Výbavička pro miminko Marie 16.4.2001 23:19

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.