| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

POZOR na podvodniky

 Celkem 8 názorů.
 Jana, dcera Valerka, 7.měsíců 
  • 

POZOR na podvodniky 

(9.4.2001 20:05:42)
Milí rodiče,

chci se s vámi podělit o nepříjemnou zkušenost. Před třemi týdny jsem v annonci objevila inzerát jisté paní z Jáchymova, že prodá a na dobírku pošle málo nošené a někdy i zcela nové oblečení z dovozu - v tomto případě z Německa. Působila na mě velice solidním dojmem, zaslala mi podrobný ručně psaný seznam / mimochodem ceny byly poměrně vysoké, někde i napsaná pořizovací cena v DM, ale předpokládala jsem, že se to vyplatí/ inu abych to zkrátila, objednala jsem si cca 13 věcí v celkové hodnotě 2300 Kč. Nakonec mi přišel balík.Byl na dobírku, cena 1980 Kč. Jaké bylo moje moje překvapení, když jsem zjistila, že věci jsou hrozně oprané / ne tak luxusní, jak tvrdila dotyčná bývalá majitelka/ a hlavně že vše " smrdí" secondhandem. Byla jsem velmi rozčílená, ale uklidnila jsem se a ihned té paní volala. Dotyčná paní mi ujistila, že se nic neděje - řekla jsem jí totiž, že jsem nevystihla velikost - a že jí tedy balík posílám zpátky. Ujišťovala mě, že jej musím poslat nevyplaceně, jelikož se jí už stalo, že přijmula balík na dobírku a nakonec jí tam odesílatel naházel jen nějaké hadry. Inu balík jsem odeslala,samozřejmě kompletní. Pojistila jsem jej na hodnotu 2000Kč a čekala co se bude dít. Za čtyři dny na to mi přišla sms, v jak hrozném stavu balík došel a že tam chybí z 11 věcí 6. A že bych se měla stydět atd ... samozřejmě to už moje asertivní chování vzalo za své a já klepajíce vzteky jsem dotyčné dámě volala. Po výměně názorů mi ona dáma ujistila, že mi pošle jen 900 Kč za věci, které přišli a že balík byl poškozený. Když jsem se ptala, jestli sepsala řádný protokol, tak mi odvětila, že nikoliv, protože balík přebírala nic nevědoucí švagrová. Atd. nebudu vás unavovat dalšími podrobnostmi, ale slíbila, že ten obnos pošle celý. Zatím čekám do konce tohoto týdne a pak se začnu prát asi jinými způsoby, které ještě promýšlím :-). Jen jsem vám chtěla dát k dispozici jednu lekci o české povaze a mojí blbosti. Od teď si pamatuji, že přes inzerát a na dobírku, pokud si tu věc neprohlédnu, bych nekoupila už vůbec nic. Tím, že jsem chtěla kvalitu za málo peněz - ha, to zní jako slogan z reklami - jsem se o peníze připravila a nevěřím, že se mi vrátí. Ale dám vám vědět. Pokud nepřijdou, zveřejním tady kompletní adresu té paní i se spojením, aby už nikdo další nenaletěl.
Hezký večer. Jana
 Jitka 
  • 

Výbavička pro miminko 

(9.4.2001 23:17:57)
Ahoj Jani,

je mi Tě fakt líto. Mě sice nepotkalo nic takového jako Tebe, ale momentálně počítám každou korunu, protože čekám jestli je v tomhle státě ještě nějaká
spravedlnost. Mám vyčerpané nemocenské dávky, musela jsem žádat o prodloužení a zatím nevím jak to vlastně dopadne. Možná budu 3 měsíce před porodem úplně bez peněz. Jsem sice zaměstnanec, ale ukončit neschopenku a vrátit se do práce nemůžu kvůli rizikovému těhotenství. Snažím se sehnat alespoň základní výbavu na miminko. Sehnala jsem krásné oblečky, některé maminky jsou fakt hodné a nechají Ti něco i zdarma. Postýlku jsem sehnala na inzerát za 500,- krásnou bílou se stahovací bočnicí, 3 polohovou, stejnou jsem viděla za 3000,-Kočárek mám Chicco jako nový za 1500,- jinak PC je 10.500,- a přebalovací pult, nejhezčí co je na trhu Brevi Olympia-prádelníček s vysouvací vaničkou za 2000,-Musela jsem se zadlužit u kamarádky, ale výsledek stál za to. Bohužel, nikdo z rodiny by mi nepomohl. Zkus inzeráty z Annonce on line.

Ahoj Jitka
 Petra 
  • 

Re: nemocenské dávky 

(10.4.2001 11:31:23)
Ahoj Jitko,
je to trochu od tématu, ale napiš mi prosím Tě, co znamená, že máš vyčerpané nemocenské dávky. To ti nevyplácí žádné peníze? Nikdy jsem se s tím nesetkala a nevím jestli si to špatně nevykládám, ale pokud je to tak, jak si myslím dost mě zaráží, že člověk který si řádně platí sociální pojištění může mít "vyčerpané" nemocenské dávky, k čemu pak tu "sociálku" platí?

Díky za odpověď a hlavně Ti přeji, aby to dobře dopadlo a nezůstala jsi bez prostředků odkázaná milost byrokracii.

Petra
 Zuzana 
  • 

Re: Výbavička pro miminko 

(10.4.2001 14:08:41)
Jituš, pokud jsi na nemocenské, tak přece nemůžeš mít vyčerpané sociální dávky. To je nesmysl.Zeptej se na obvodním úřadě, jak to je. Ale určitě máš na peníze nárok. Držím ti palce.
 Jitka 
  • 

Re: Re: Podpůrčí doba 

(12.4.2001 1:07:21)
Ahoj Zuzko a Petro,
vyčerpané nemocenské dávky mám z důvodů podpůrčí doby, která je 1 rok. Mně se bohužel stalo, že jsem před rokem a půl potratila, byla jsem půl roku na neschopence. Potom jsem chodila půl rok ( bez 14-ti dnů do práce). V září jsem měla těžkou havárii a z důvodu, že to bylo na začátku těhotenství a následek nehody bylo poškození páteře, lékař mi doporučil klid.
Do toho jsem ještě 3 x dostala chřipku, zánět močových cest, musela jsem zůstat prakticky od září na neschopence. Podpůrčí doba je jeden rok. Pokud je mezi tím půl roku nesčítá se to, ale mně chybí právě těch 14 dní, takže mám smůlu. Teď čekám na výsledek Lékařské posudkové komise, pokud mě uzná práce neschopnou, prodlouží mi podpůrčí dobu. Pokud nikoli, měla bych jít do práce, i když je to nesmysl a ještě k tomu jsem v 28. týdnu těhotenství ležela v nemocnici s krvácením. Do práce prostě nepůjdu, protože moje miminko je pro mne důležitější.

Ahoj Jitka
 Zuzana 
  • 

Re: Re: Re: Podpůrčí doba 

(12.4.2001 13:56:02)
Jituš, koukám, že to máš pěkně zamotaný. Moc ti přeju, aby ti všechno dobře dopadlo a mohla sis v klidu užívat svého miminka, které se ti brzy narodí. Sesypalo se toho na tebe opravdu hodně, tak snad už máš, jak se říká, vybráno. Hodně štěstí a krásné zdravé miminko.Zuzana
 Jana, dcera Valerka, 7.měsíců 
  • 

Re: Výbavička pro miminko 

(12.4.2001 20:21:21)
Milá Jíťo,

z toho, co tady čtu, si říkám, proč jsem nespokojená a na něco si stěžuji, když mi vlastně nic nechybí. Děkuji za typ, ale právě v annonci on line jsem tu paní na inzerát objevila.
Budu Ti držet palce, aby Ti vše dobře dopadlo. Ráda bych Ti nějak pomohla, ale bohužel moje sestra má teď před porodem a veškeré oblečení po malé jsem postoupila jí.
Snad se Ti finanční situace vylepší, hlavně nebuď smutná, aby nebylo smutné i Tvoje miminko.
Moc tomu prenatálnímu vývoji věřím, protože já jsem měla úžasné těhotenství - měla jsem také rizikové, ale důvod byla moje dřívější neplodnost - a proto jsem skončila ve škole /jsem učitelka/ a od 5.týdne těhotenství jsem byla v neschopnosti a strašně jsem si to malé vychutnala. Naše holčinka je smíšek a strašná pohodářka a máme z ní jen radost. Přeji Ti, abys to měla obdobné ba lepší.

Jana
 Marie 
  • 

Re: Výbavička pro miminko 

(16.4.2001 23:19:42)
Ahoj, Jitko.
Jestli už víš, "co to bude", a jestli je to holčička, ráda bych Ti poslala nějaké oblečení ve velmi slušném stavu po naší holčičce (jsou tam vel. 56 - 62). Taky mám doma v balících dost plínek nejmenší velikosti (Fixies a Huggies), ze kterých jsme vyrostli snad ze dne na den (pokud by Ti nevadilo, že balíky jsou otevřené...). Všechno bych Ti samozřejmě poskytla zdarma. Jestli máš tedy zájem, nech mi na sebe kontakt na marie.sumberova@seznam.cz.
Drž se!
Marie

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.