| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Rodinné finance

6.4.2001 23:30:04 Iva, syn 1rok

Re: Finance na MD

Ahoj Klaro,
bohuzel Ti asi moc neporadim, jsem v podobne situaci, kterou se mi jeste stale nepodarilo vyresit ke spokojenosti, tedy hlavne moji.
Nebudu se zminovat o tom, co si myslim o prispevku Mariana, chlap to vazne NIKDY nepochopi...(((.
Bohuzel, spadam do kategorie manzelek s manzelem, ktery ma nepravidelny prijem. Takze sice dostavam mesicne urcitou castku, ale vlastne nikdy nevim, kolik penez ma k dispozici jeste on. Temer pravidelne se mi do mesicniho rozpoctu naboura nejaka nenadala zalezitost - naposledy napr.pokousany pes, tedy naklady na veterinare. Kdo tusi, co to obnasi, pochopi, ze to muze docela dobre rozpocet nabourat.
Pak jsem nucena dojit za manzelem a rict, nezlob se, stalo se a penize mi nestacily.
Mam pochopitelne nejakou pevnou financni rezervu, prakticky jeste z dob toho "pekneho prijmu" pred materskou, ale zase se mi v tehle situaci nezda, ze by slo o zivot...))
A manzel, sice s velkym komentarem, ale potrebny ucet uhradi.
Takze snaze resit otazku financni zavislosti nebo nezavislosti jsem se dostala k otazce dalsi - co jsou cca obvykle naklady na domacnost.
Jen pro ilustraci - domacnost obnasi dum, zahradu, auto, psa, pevny a mobilni telefon, dva dospele a rocni dite.
Snad tady nikoho tenhle vycet nepohorsi, vazne bych uvitala orientacni radu nebo zkusenost, jak se asi v tehle sestave hospodarit da.
Taky je mi jasne, ze ten vycet je velmi obecny, ale jiste se tu najde spousta zkusenych mamin - strazkyn domaci pokladny, ktere mi alespon radove budou schopny poradit.
Stale se totiz nejsem schopna s manzelem nejak rozumne dohodnout na vysi nakladu a tak se pidim po zkusenostech ostatnich a potrebnych argumentech.
Za rady predem dik
Iva
Odpovědět
Průběh diskuze (13 názorů)
Finance na MD Klára 31.3.2001 21:18
*Re: Finance na MD marian 2.4.2001 8:33
**Re: Finance na MD Míša, syn 4 roky 2.4.2001 10:35
**Re: Finance na MD Pavla, 2 kluci 2.4.2001 21:25
***Re: Finance na MD Marcela, Viki-13m 3.4.2001 11:36
****Re: Finance na MD Stáňa(40)+Ondra(7) 3.4.2001 14:53
****Re: Finance na MD Mirka , syn - 9 4.4.2001 9:48
****Re: Finance na MD Míša, syn 4 roky 4.4.2001 10:28
*****Re: Finance na MD Marcela, Viki-13m 5.4.2001 6:34
******Re: Finance na MD Míša, syn 4 roky 5.4.2001 10:31
*Re: Finance na MD Iva, syn 1rok 6.4.2001 23:30
**Re: Finance na MD Hanka, 2 holky (4,5 + 1 rok) 7.4.2001 12:8
**Re: Finance na MD Kiara 7.4.2001 13:42

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.