| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Rodinné finance

4.4.2001 10:28:50 Míša, syn 4 roky

Re: Finance na MD

Ahoj Marcelo,
opakuji, co jsem napsala už Tvému muži - bez vlastní zkušennosti nepochopíš, co jsme měly Klára, Pavla a já na mysli tou finanční závislostí na manželovi (respektive závislostí celé rodiny na jednom platu)a říkáním si o peníze. Mě to potíže až tak moc nedělalo, protože jsem ze stadia "kapesné od rodičů" přešla rovnou na "kapesné od manžela", ale chápu, že pro holky, které měly vlastní velmi slušný příjem, to najednou je velký rozdíl.
Chci mít k dispozici "vlastní" peníze, vlastní rezervy a nechci mít volný přístup (třeba kartou, podpisové právo pro případ krize je něco jiného) k hlavnímu účtu, protože se znám a vím, že bych se pak v utrácení už vůbec neomezovala (asi bych koupila každou knihu, co vyjde). Nechci si říkat o peníze na dárek manželovi k narozeninám a chci mít možnost něco ušetřit a koupit třeba ledničku na chatu k mým rodičům (přijít se žádostí "dej mi peníze na ledničku pro tchýni" mi přijde jako moc silné kafe i na mého trpělivého muže). A tohle všechno mi náš systém umožňuje.

Mimochodem, Tvoje poznámka o vydržovaných ženách mi přišla dost hnusná. Prostě každá rodina je jiná, každé vyhovuje něco jiného a vy s Mariánem jednoduše nemáte patent na jediný možný způsob rodinného soužití. Vám třeba malou hlídá babička a napsal tady někdo, že jste jí Viktorku hodili na krk a že tchýni využíváš? Nenapsal. Protože je nám všem jasné, že kdyby babička nechtěla, tak to pro vás dělat nebude. Tak buďte, prosím, konečně tolerantní i k jiným modelům rodiného života, financování atd.
Odpovědět
Průběh diskuze (13 názorů)
Finance na MD Klára 31.3.2001 21:18
*Re: Finance na MD marian 2.4.2001 8:33
**Re: Finance na MD Míša, syn 4 roky 2.4.2001 10:35
**Re: Finance na MD Pavla, 2 kluci 2.4.2001 21:25
***Re: Finance na MD Marcela, Viki-13m 3.4.2001 11:36
****Re: Finance na MD Stáňa(40)+Ondra(7) 3.4.2001 14:53
****Re: Finance na MD Mirka , syn - 9 4.4.2001 9:48
****Re: Finance na MD Míša, syn 4 roky 4.4.2001 10:28
*****Re: Finance na MD Marcela, Viki-13m 5.4.2001 6:34
******Re: Finance na MD Míša, syn 4 roky 5.4.2001 10:31
*Re: Finance na MD Iva, syn 1rok 6.4.2001 23:30
**Re: Finance na MD Hanka, 2 holky (4,5 + 1 rok) 7.4.2001 12:8
**Re: Finance na MD Kiara 7.4.2001 13:42

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.