| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Zkušenosti s různými výrobky

6.4.2022 14:16:35 Dari79

Re: Který odšťavňovač?

Nevím, na peníze to nepřeměřuju.

Mě prostě chutná fresh šťáva podstatně víc, než džus z krabice.

Odšťavním si, co chci.

Moje obvyklé je 2 mrkve a 1 jablko (+1 řepa) - mám z toho šťávy na jeden hrnek. Výhodou je, že pro tyto šťávy kupuju ovoce i "ne pěkné", tedy klidně levnější (esteticky méně hodnotné) jablka atd. Nebo třeba včera měli už slušně přezrálé hrušky v obchodě, fakticky ve výprodeji, na jídlo bych je nebrala, protože než bychom je snědli, tak by už byly moc, ale na odšťavnění super... Tu fresh šťávu v obchodě v té malé plastové lahvičce jsem si párkrát koupila, ale nechutnala mi a jednou mi z ní bylo regulerně špatně... Ono se asi trochu vylučuje chtít fresh šťávu a koupit si ji v plastu, když tam leží v tom regálu kdo ví jak dlouho. Já prostě vytáhnu zeleninu, ovoce, oškrábu mrkev, strčím do stroje, zmáčknu čudl, vyteče-vypiju a hotovo. Jen je to pruda furt to dokola mýt, to je fakt.

Mám ten "obyčejný" odšťavňovač (bez šneka), ano, odpad je ještě dost vlhký, ale mě to teda nijak netrápí. Mám tu šťávu ráda, dávám si hrnek 1-2x denně.

Mám i ten mixér na smoothie - to si někdy udělám místo toho, ale to dělám většinou mléko+ovesné vločky+skořice+trocha medu, večer dám do té nádoby "nabobtnat", ráno už jen promixnu a vypiju místo snídaně...

U nás v "báru" si dávám avokádové smoothie z normálního mlíka a s trochou manga, stojí to 65 Kč... Je toho tak 0,25 ml mléka, asi jen pár kousků avokáda a manga (avokádo stojí u nás teď kolem 44 Kč, mango - tak 35-40 Kč a mlíko kolem 20 Kč, takže doma udělané smoothie asi pořád je levnější, když tam dáš mlíko za 5 Kč, avokádo za 11 Kč a mango třeba za 10 Kč...) - což je naproto smysluplné, protože v báru platíš za obsluhu, plastový kelímek...
Odpovědět
Průběh diskuze (9 názorů)
Téma: Odšťavňovač holkamodroočka 6.4.2022 6:51
*Re: Který odšťavňovač? Muumi 6.4.2022 7:15
**Re: Který odšťavňovač? holkamodroočka 6.4.2022 7:46
*Re: Který odšťavňovač? Muumi 6.4.2022 7:17
*Re: Který odšťavňovač? Pole levandulové 6.4.2022 12:8
*Re: Který odšťavňovač? Dari79 6.4.2022 14:16
*Re: Odšťavňovač Tara3 7.4.2022 8:27
**Re: Odšťavňovač Konzerva 7.4.2022 11:0
***Re: Odšťavňovač Pole levandulové 14.4.2022 0:10

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.