| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Střední školy

1.12.2021 14:35:26 Vranice

Re: Gymnázium Na Zatlance

Jak psaly přede mnou, přípravné kurzy je jiná instituce, pokud vím, učitelé Zatlanky v nich neučí, podle toho ať syn nevybírá.

Na Zatlance není "sada učitelů" ALT a neALT, to by asi žádná škola neuživila (ALT jsou 4 třídy na celé škole). Na to by ti jistě odpověděli na DOD, nebyla jsem, ale zajímá mě, co bylo špatně? Vloni byl DOD online celkem povedený.

Je tam skupina učitelů pro ALT nadšená, proškolená, s těmi ostatními mají spíš někdy problém studenti ALťáci, když ne každý učitel filosofii ALTu pobral a přijal.

Vztahy mezi dětmi jsou normální, mívají společný adapťák na začátku prváku (na Vysočině, můžou si brát kola). Výborné vztahy byly mezi alťovými studenty napříč ročníky, když mívali společné expedice, ale covid do toho hodil vidle - myslím do těch společných výjezdů. Nedá se napsat, že by všichni koexistovali v souladu a v lásce, na tak velké škole se vždycky najde někdo někomu méně sympatický, to je běžné.

Rozšířená výuka jazyků - mám pocit, že měli o hodinu angličtiny více z nějakého magistrátního grantu a CLIL metodu (třeba něco z biologie v angličtině), o třetím či čtvrtém jazyku nevím. Spíš bych školu charakterizovala jako všeobecný gympl, kam se hlásí převaha nepřírodovědně zaměřených dětí.

Školní zkouška pro ŠVP 1 byla určitě už před 3-4 roky, možná i dřív, není to loňská novinka.

Méně uchazečů minulý rok si já vysvětluji tím, že děti volily na jistotu spíš odborné školy, školy s předvidatelnými přijímačkami anebo prestižnější gymply typu Štěpánská, Kepler, Arabská, jelikož byly od října doma, přípravky fungovaly omezeně, v lepším případě online.

Nevýhodou školy je žádná vlastní jídelna, jen školní bufet, malá tělocvična, ale to je u starých školních budov v centru běžné. Vyučování od 7:45, zas o to dřív končí, rozvrhy mají celkem bez zbytečných děr. Mě na školách vždy zajímaly ty běžné praktické věci. Může byt na DOD sympatická učitelka, ale dítě ji nemusí dostat anebo může od září být jinde, ve školství nic výjimečného.
Odpovědět
Průběh diskuze (9 názorů)
Téma: Gymnázium Na Zatlance Latté 1.12.2021 8:46
*Re: Gymnázium Na Zatlance MEda. 1.12.2021 9:15
*Re: Gymnázium Na Zatlance Mala Stepka 1.12.2021 9:37
*Re: Gymnázium Na Zatlance Mala Stepka 1.12.2021 9:46
*Re: Gymnázium Na Zatlance Alena 1.12.2021 9:48
*Re: Gymnázium Na Zatlance Okolík 1.12.2021 9:54
**Re: Gymnázium Na Zatlance Latté 1.12.2021 10:5
***Re: Gymnázium Na Zatlance 77kraska 1.12.2021 10:7
*Re: Gymnázium Na Zatlance Vranice 1.12.2021 14:35

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.