| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Střední školy

1.12.2021 8:46:07 Latté

Gymnázium Na Zatlance

Kdo tam máte teď děti, jaká je současná Zatlanka? O tom, že v minulosti to byl velmi kvalitní a žádaný gympl s dlouhou tradicí samozřejmě nepochybuji, i v současné době je velmi žádaný, školu znám (dítě tam chodilo a chodí na kurzy přípravy k přijímačkám). Nicméně nezměnilo se to tam v posledních letech nějak k horšímu? Myšleno kvalitou výuky, zaměřením a celkovým nádechem, atmosférou? Co matyka, fyzika...není to nějaký masakr? Myšleno pro humanitně a jazykově zaměřené dítě nemající rádo právě Ma-Fy i další přírodní vědy...Přes všechny kladné ohlasy jsem o Zatlance nikdy neuvažovala a neměla z ní dobrý pocit, až když dítě nedávno přišlo s tím, že by o ní možná taky zapřemýšlelo, bo mají nějakého super učitele na tom přípravném kurzu, který ho děsně nadchnul, tak jsem začala pátrat více. Sympatická mi (i dítěti) je údajná rozšířená výuka jazyků a možnost volitelného 3., případně 4. jazyka ve vyšších ročnících...(dítě je jazykově zaměřené a gympl s tímto směřováním by se nám líbil)...nevadí nám ani jejich školní přijímací zkouška (mně přijdou ty otázky velmi lehké aspoň dle toho, co mají jako vzor na Netu ve všech těch oblastech, dítě by si vybralo zřejmě literaturu a umění, což mu přijde taky vpohodě)...nicméně včerejší on-line Den otevřených dveří můj divný pocit z této školy tak nějak potvrdil a i dítě mi dalo za pravdu...

Tak by mě zajímalo:
1) Jaká je atmosféra, kvalita výuky, vyučující atd. v současné době na Zatlance? Kam to tam směřuje? Na Netu se tváří jako všeobecný gympl s rozšířenou výukou jazyků...opravdu je to stále tak?
Podotýkám, že mě zajímají JEN třídy s tou běžnou výukou v žádném případě NE třída s programem ALT

2)Jak kvalitní je právě ta výuka jazyků? Včerejší DOD mě tedy moc v tomto směru nepřesvědčil...ale nechci zatracovat z pár chvil on-line...stále věřím že je OK

3)A pro nás zcela zásadní dotaz: Mají třídy s běžnou výukou a třída ALT každý svou "sadu" vyučujících tj. myšleno, že část učitelů učí jen v ALT třídě a nikdy (tedy mimo nějaký supl) v ostatních třídách a naopak nebo jedni a titíž učitelé učí své předměty jak ve třídě ALT tak v těch zbylých třech s běžnou výukou? A jaké vztahy jsou mezi dětmi z běžných tříd a z třídy ALT a vztahy učitelů k těm třídám (pokud tedy učí na obou směrech jedni a titíž učitelé)? Nekoukají tito dvě skupiny (ALT a běžné třídy) na sebe vzájemně "skrz prsty"? Myšleno z obou stran jak AlTáci na běžné tak naopak...nebo tam všichni koexistují ve vzájemném souladu a lásce?

4) A ještě mě překvapilo, že loni tam bylo o kapku méně narváno (i když stále převis velký) než na některých jiných gymplech, což mě udivilo, protože všude slýchám, jak jen každý chce na Zatlanku (aspoň tedy letos z okolí dítěte...). Jak dlouho mají u přijímaček tu jejich školní zkoušku...nebyla náhodou loni poprvé, že by se lidi zalekli? Nebo čím to bylo...

Díky za postřehy a všem pohodový den~;((
Odpovědět
Průběh diskuze (9 názorů)
Téma: Gymnázium Na Zatlance Latté 1.12.2021 8:46
*Re: Gymnázium Na Zatlance MEda. 1.12.2021 9:15
*Re: Gymnázium Na Zatlance Mala Stepka 1.12.2021 9:37
*Re: Gymnázium Na Zatlance Mala Stepka 1.12.2021 9:46
*Re: Gymnázium Na Zatlance Alena 1.12.2021 9:48
*Re: Gymnázium Na Zatlance Okolík 1.12.2021 9:54
**Re: Gymnázium Na Zatlance Latté 1.12.2021 10:5
***Re: Gymnázium Na Zatlance 77kraska 1.12.2021 10:7
*Re: Gymnázium Na Zatlance Vranice 1.12.2021 14:35

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.