| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Interrupce

7.4.2005 0:29:30 Erika a Peťko

Re: ...

Oilie, viem, čo chceš povedať a chápem ťa... avšak keby boli interupcie zakázané, teda nie legálne, myslím, že oveľa viac detí by sa našlo v kontajneroch, bolo by ich týraných, v hniezdach záchrany, v dojčenských ústavoch... a to by mne osobne ako človeku viac prekážalo, ako to, že si dá niekto zobrať dieťa, o ktorom veľakrát ani najbližšie okolie nevie, že bolo...
Ja viem, že je to živá bytosť a je to voči tomu dieťaťu nespravodlivé, ale rovnako je nespravodlivé aj keď zomrie dieťa rodičom tesne pred narodením (napríklad v 40 tt), viď http://www.anjeliky.sk
Myslím, že my dve túto tému aj tak nevyriešime, ale napríklad u nás sa KDH (kresťansko-demokratické hnutie) snažilo o zakázanie interupcií.
Pre vysvetlenie:
Momentálne po 28 týždňoch materskej dostávaš rodičovský príspevok (ak sa rozhodneš byť doma 3 roky s dieťaťom) 4110 Skk, čo ti po prerátaní vašim kurzom vyjde na dosť smiešnu sumu. Po troch rokoch, alebo ak dáš dieťa do jasiel a pôjdeš do práce dostaneš len 1200,- Skk príspevok na dieťa...
V parlamente bol návrh, aby ak matka pôjde do práce skôr ako o tri roky a dieťa bude opatrovať opatrovateľka alebo člen rodiny (nie jasle ani škôlka), tak aby matke ostala plná výška rodičovského príspevku, teda tých 4110 Skk a nie 1200,- Skk. Hádaj, kto sa proti tomuto návrhu postavil...!!! KDH, samozrejme. Takže ak tomu dobre rozumiem (a ver, že áno), tak chcú, aby matka bola doma s dieťaťom tri roky za 4110,-Skk. A čo slobodné matky? A vdovy? A rozvedené ženy? Ak nemajú partnera s dobrým platom, ver, že nemajú šancu materskú za tieto peniaze prežiť. Prečo chodia v USA matky do roboty v 6 týždňoch? Lebo potrebujú zarábať, lebo im materskú nikto potom nezaplatí... Fajn, takže ja mám predčasne narodené dieťa (33+3tt) a mám sa spoľahnúť na niekoho cudzieho, že keď Peťka uložia spať, tak mu nezabudnú zapnúť Monitor dychu? Ja viem, že odbočujem úplne od témy. Ale ver mi, že so sociálnym zabezpečením nie je pre mňa problém porodiť aj desať detí (ja ich fakt milujem), ostať na materskej aj celý život. Ale kto na mňa bude robiť? Preto si myslím, že nie láska medzi ľuďmi, ani "jednorázový sex", ani neviem čo všetko možné nenúti ženy dať si zobrať dieťa, ale práve tá finančná otázka je hrozná.
Môj prípad: v 16.tt ma opustil priateľ, bola som v nemocnici, odlučovala sa maternica od placenty, celé tehotenstvo rizikové (otváral sa krčok, asi v dôsledku interupcie), napriek tomu som chodila do roboty kvôli peniazom a kvôli iným myšlienkam... neviem si predstaviť žiť iba z PN, v nemocnici som spoznala jedno dievča, ktoré čakalo na pôrod a tá mi ponúkla, že mi po svojom malom bude posúvať vecičky na oblečenie a iné nepotrebné veci... ona ma vytiahla opäť zo samého dna na hladinu a to ti poviem, že dieťa bolo chcené a s partnerom sme už niekoľko rokov... avšak niečo v ňom zahaprovalo a naozaj som celé tehotenstvo prežila sama, v strese a s malým finančným príjmom... môj partner sa k nám začiatkom tohto roka vrátil a vyzerá to, že natrvalo, ale nie všetky príbehy sa končia dobre... počas môjho pobytu v nemocnici v tom 16 tt. mi môj otec povedal, aby som si zobrala kolieskové korčule a keď si zabehám, tak potratím... klesol v mojich očiach na samé dno, ver mi! ja som však bojovala o život malého, chcela som ho, strašne a keď mi Silvia povedala, že mi pomôže (a dodnes aj pomáha), bola som tým najšťastnejším človekom na tejto planéte a nič, ako ten malý, nebolo dôležitejšie...
Odpovědět
Průběh diskuze (12 názorů)
... Erika a Peťko 6.4.2005 20:41
*Re: ... Erika a Peťko 6.4.2005 20:46
*Re: ... Oilie 6.4.2005 23:17
**Re: ... Erika a Peťko 6.4.2005 23:20
***Re: ... Oilie 6.4.2005 23:56
****Re: ... Věra 7.4.2005 0:19
****Re: ... Erika a Peťko 7.4.2005 0:29
*****oprava Erika a Peťko 7.4.2005 0:33
******Re: oprava Erika a Peťko 7.4.2005 0:42
*******Re: oprava Věra 7.4.2005 0:56
*******Re: oprava babuška, Adélka, Kačenka 7.4.2005 11:42
********Re: oprava babuška, Adélka, Kačenka 7.4.2005 11:42

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.