| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Rozvod, rozchod

1.4.2005 14:05:27 Maminka

A zase ty alimenty

Víte, co by mě ještě zajímoalo. Proč si muž, který platí alimenty na dítě nebo děti, nemůže tuhle částku nebo nějakou jinou(třeba nějaký procento) odečíst z daňového základu.

Jako třeba jsou odpisy na dítě a manželku (které se mě netýkají - mám vysoký příjem), proč si nemůže odečíst i tuhle položku?

To, že se na dítě musí platit, když si ho udělal, tak to chápu, ale mohl by mít také nějaké výhody, jako má ženská.
Nezávidím samotný ženský, ale když je snaživá, a jak tu čtu, tak tu jsou některé opravdu "snažilky" a vyběhají si všechny možné podpory a příspěvky, tak proč i muž není zvýhodňován.


Jednou u nás byly na kontrole, protož manžel nezaplatil aliky. Prostě jsme neměli.
Ani nevíte, jak mi bylo trapně, když k nám přišli,a my měli v kuchyni, stůl a 2 židle a starý kamna. (bez kuchyňský linky)
Seplali protokol, kde byla napsaná naše životní situace a manželovi domluvili, aby platil :o))))
Jé, to už je let.
Občas si na to vzpomenu, a už se tomu jenom směju. Ani nevím, jak jsem to sním mohla vydržet. Začínali jsem z ničeho. Jenom se zdravíma rukama. Kolik let jsem si nekoupila ani oblečení.
a jeho bejavalce zůstalo všechno, teda mimo starý ložnice

Teď si žijeme podstatně lépe. Ale musím se přiznat, že nábytek v obýváku ještě nemáme, narozdíl od jeho bývalé, která má celý byt nově zařízený :o)))))


Musím konstatovat, že naše příběhy jsou dojemně usměvné :o))))
A jsem ráda, že mám PC, a internet, a tyhle diskuse.
Odpovědět
Průběh diskuze (3 názorů)
Říká se tomu "SVĚDOMÍ" Zuzka 1.4.2005 11:45
*A zase ty alimenty Maminka 1.4.2005 14:5
**Re: A zase ty alimenty Kopretinka 4.4.2005 11:33

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.