| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Povídání o škole

18.2.2000 12:17:26 Eva, 25 let

Re: Učitelé bez zpětné kontroly ...

Vážený pane Sokole!

Naprosto s Vámi souhlasím v názoru, že by měl být učitel pro své žáky vzorem laskavého člověka. V prvé řadě ale musí žák cítit laskavého člověka ve svých rodičích. Myslím, že rodina stojí ve výchově na prvním místě, teprve potom škola. Škola dítě ovlivní a naučí, ale nevychová.

Nemyslím si, že by rodiče mohli posoudit pedagogické schopnosti učitele, pokud sami nejsou pedagogové. Zamlouvá se mi Váš návrh na školní ankety, ale podle mne by učitele měly hodnotit samy děti, které ten-který učitel vyučuje. Rodiče mají informace jen zprostředkované.

Není to tak dávno, kdy jsem já sama opustila školní lavice a dodnes s láskou vzpomínám na učitele, kteří na nás byli přísní a neváhali zvýšit hlas nebo nám dát pohlavek za vyrušování. Od takových učitelů (lidí) jsem si "odnesla" nejvíc. Naopak učitelé-kamarádi mě toho moc nenaučili. Byli hodně benevolentní, což nás nenutilo se na vyučování připravovat.

Dokonce si pamatuji, jak moji rodiče přede mnou říkali učitelům: "Pokud na Vás bude moje dcera drzá, klidně jí dejte pohlavek. Když bude nějaký předmět zanedbávat, dejte nám hned vědět." Díky tomu měli učitelé nějakou váhu a důstojnost. Měla jsem respekt před rodiči i učiteli.

Podle toho, co vidím a slyším kolem sebe, se obávám, že dnešní rodiče naopak své dítě bezvýhradně podporují bez ohledu na objektivitu. Pokud dítě fňuká, že dostalo pětku a učitelka si na něj zasedla, první, co rodič řekne, je: Nic si z toho nedělej, ona je blbá, na třídní schůzce si ji podám! Kde pak má dítě brát úctu k učiteli?

Myslím, že objektivita by měla vycházet i od rodičů, ne jen od učitelů.
Odpovědět
Průběh diskuze (7 názorů)
Děti by měli učit odborníci Jarmila, učitelka ZŠ 10.1.2000 17:29
*Učitelé bez zpětné kontroly ... Jan Sokol (dvě dcery na ZŠ) 11.1.2000 12:48
**Re: Učitelé bez zpětné kontroly ... Eva, 25 let 18.2.2000 12:17
***Re: OBJEKTIVITA VE ŠKOLE PhDr. Jiří Tyl 21.2.2000 6:42
****Re: OBJEKTIVITA VE ŠKOLE Martina, dvě dcery 28.2.2000 16:30
*****Re: OBJEKTIVITA VE ŠKOLE PhDr. Jiří Tyl 29.2.2000 1:57
***Re: Učitelé bez zpětné kontroly ..... Jana, 27 let 21.2.2000 13:32

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.