| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Povídání o škole

Co dává a bere škola (a učitelé) vašim dětem.
  (?)
 Názory 110 z 206391  [Dalších 206381 >>]
vrrtak 111742
23.2.2024 18:42:10
Kaipo ve školství dělá v našem maloměstě spousta známých, jsme jak vesnice- jedna velká drbárna - vždy se najde někdo kdo tam má někoho z rodiny, navíc jsem v tom dělala jak já tak chlap. Školky jsou na webu , bylo to tak už v době kdy mi tam chodil syn, takže stačí si přečíst informace, jejich školník se baví s mým chlapem, takže mu sám řekl že lítá na kole mezi budovama. Sloučení škol toho jsem byla součástí- přecházela jsem z jedné na druhou a stěhovala je i fyzicky, a fakt asi vím kolik chlapů se mnou chodí na porady a vedení školy taky vím když tam dělám. No a Sš - jak jsem hledala jinou práci viděla jsem inzerát na uklízečku a podmínka přejíždění tam byla, navíc jak jsem psala dělá tam cca rok švagrová mé teď už bývalé kolegyně a ta mi říkala jak to tam má. A možnost sloučení se řešilo minule na zastupitelstvu které když mám čas sleduju online, navíc to téma jde městěm No a synova druhá škola- to že je ve dvou budovách jsme se dočetla na jejich stránkách už v době kdy jsme ji vybírali, no a teď v novém bydlení kolem ní denně chodím tak to i vidím- vzdálenost jsem neuměl odhadnout tak jsem hodila do map trasování ať nekecám- v tom žádný problém nevidím- ty jo ? Ale neboj , školství už jsme opustili mimo synovu střední, tak informace už tolik mít nebudu
vrrtak 111742
23.2.2024 18:29:23
Blanče u nás o FKSP rozhodlo vedení, dle toho co se nejvíc využívalo, tj na obědy, pak penzijko, ale to je snížené ze 400 na 200 a zrušili balíček vitamínů, příspěvek na dovolenou a asi i večírky.
Mě tedy překvapilo že chlapovi FKSP dávají jinak, nedávají nic na obědy, penzijko a podobně, ale měl loni limit 6000 na rok na dovolenou, brýle, kulturu atd. dle vlastního výběru, platili jsme z toho dovolenou ,letos už nevím, už tam není, ale zarazilo mě že protože měl v tom roce 3 týdny nemocenské, musel část vyčerpané částky z FKSP vracet. Teď už nejsem ve školství, ale zase na příspěvek na penzijko dosáhnu až po zkušební době
Kaipa 98564
23.2.2024 18:09:08
vrrtáku, nechápu, kam na všechny ty informace chodíš. A hlavně že je udržíš v hlavě. Kolik je kde školníků, jak daleko jsou podle map dané budovy, kdo s kým co vyměnil...
vrrtak 111742
23.2.2024 18:05:46
Větře tady to tak máme a ne jen v jedné škole. Takže synova nová škola v okresním městě má dvě budovy- první stupeň a dužina je na jedné ulici a druhý stupeň a školní klub na jiné, obě budovy jsou od sebe 500 m dle trasování na mapách , ředitel je jen jeden, ale zvládá vést celou školu dokonce lépe než ten náš co má budovy od sebe 30 metrů.
Naše maloměsto -školka má ve městě 2 budovy- každá na jiném konci + 3 školky v okolních vesnicích (a každá jiným směrem) , toto vede jedna ředitelka už několik let a taky jedna ekonomka , školník má minimálně ty dvě budovy ve městě.
Došlo před skoro 11 lety k rošádě- slučování, stěhování, výměny budov škol mezi městem a krajem většiny základních a středních škol ve městě , ze tří škol je jedna velká ve dvou budovách co stojí vedle sebe a vede ji jeden ředitel, tří ekonomky, tří zástupkyně a školník a dva udržbáři. Zbyla budova učiliště i s žáky a ta přešla pod střední školu z jiného města co už je ale v jiném okrese a z jiného ORP , ale je 18 km daleko, tady je jen zástupkyně a ředitelka se ukáže dle potřeby, vtipné je to o jarních prázdninách když je mají v termínu dle hlavní budovy, a ne dle termínu města kde studují fyzicky. Jo a patří k tomu i dílny na praxe které jsou na vesnici cca 5 km daleko v prostorách kde bylo to učiliště předtím, no a škola má jednu uklízečku a tam musí autem přejíždět uklízet i na praxe, bylo to v podmínkách přijetí a dělá to teď švagrová mé bývalé kolegyně. Pochopitelně další uklízečka je i v tom městě kde je vedení atd.
No a kraj má nově v plánu sloučit v rámci úspor "zvláštní" školu s tímto učňákem aby neživil provoz dvou budov po cca 100 dětech. Jak to dopadne nevím, školy jsou proti a jak to pak bude provozně je taky zatím záhadou.
MaMar 39162
23.2.2024 17:51:52
Větře, vím, že to není podstata toho, co píšeš, kdyby ale nějaký zaměstnanec na vesnických školách v mém okolí neměl auto, tak se vůbec nedostane do práce, nebo by nejvýš musel přijíždět a odjíždět každý den jediným možným spojem. V naší škole je místní jen uklízečka, důchodkyně, která to má jako malý přivýdělek a jezdí na kole :-)
Učitelé, ředitelky, pedagogičtí asistenti dojíždějí z blízkého i vzdálenějšího města nebo z jiných vesnic. Ty školy jsou u nás od sebe ve vzdálenosti do 10 km, takže mi nepřipadá nic hrozného na tom, že by jel ředitel v různé dny na různá pracoviště. A většina administrativy jde určitě dělat na dálku.
Len 108740
23.2.2024 13:15:48
Ja driv mela pamet jen na mluvene slovo, to cteni byl docela problem, treba ve skole, kdyz ucitel nevykladal, ale zadal ucebnici strana od do, tak jsem byla ztracena. Nevim, kdy se to zmenilo, ale na VS jsem byla nucena precist stovky knih, jen v diplomce mam uvedenych 57 knih. Ctu a pamatuju si, bez poznamek, dovedu to poskladat do dlouheho a srozumitelneho argumentu. Nectu znovu stejne knihy, protoze si je moc pamatuju. Naopak film muzu videt 10x a byt porad prekvapena~t~ Co ale neovladam, to je doslovna pamet, nenaucim se treba basnicku, nepamatuju si zadne, ktere jsem se kdysi nejak naucila, jeste horsi jsou pisnicky.

Audioknihy posloucham zrychlene, mam rada dlouhe, posloucham je postupne treba par let jednu a porad vim, kde jsem. Ale hrozne zalezi na tom, kym je to nactene, dost typu hlasu mi vadi.
kachna_ 144932
23.2.2024 13:11:46
Moniko, pokud nás sloučí s nějakou základkou (ne specku s gymnáziem, jak se uvažovalo), tak bych si dokázala představit benefit ve smyslu, my vám speciálního pedagoga, vy nám školního psychologa, ale asi bych tam viděla jako nutnost, snížit úvazek zástupci.
K_at 121378
23.2.2024 12:41:43
Větře, no s tím vařením pro celiaky mě fakt dostali.... Vylezli s tím ve chvíli, kdy už bylo jasné propouštění a snižování mezd nepedagogů. Jsem si říkala, že být kuchařkou, tak prvního kdo mi přijde tohle sdělit asi lisknu vařečkou po kebuli.
Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 39806
23.2.2024 12:40:44
já nemám ráda titulky, protože mě nutí dívat se jen na film... třeba v kině mi to nevadí, tam jen sedím a koukám na film... ale doma u filmu běžně háčkuju, hraju si na mobilu, čtu si na netu, píšu na diskuzi, dělám si korálky, zašívám... a při tom mluvím s ostatními, odbíhám k vaření, dělám si čaj, zkontroluju úkoly, napíšu omluvenku, nákupní seznam...
a k tomu ještě manželovi říkám proč udělala ta postava tohle, že předtím tam bylo to a proto teď tamto, případně ho upozorním, že tohle bude určitě ještě důležité a u kriminálek se hlídám, abych mu neřekla, kdo je vrah ~t~ on se jen kouká na ten film a stejně mu půlka věcí uteče ~t~ a vůbec nechápe, že 90% filmových tvůrců používá jedno a to samé schéma a jen málokdo vybočí... ~:-D
Stará husa 154854
23.2.2024 12:23:04
Vetře, já zas nedokážu dělat jednu věc a myslet na jinou. Dělá mi problém třeba plést u poslouchání audioknihy nebo dokonce u televize. Absolutně nezvládám multitasking. Když vařím, nedokážu si přitom s někým povídat. Takže když čtu, soustředím se na to, co čtu a že čtu, jakmile mě napadne nějaká jiná myšlenka, přestávám číst. Umím se soustředit pouze na jedinou věc. Třeba u filmů s titulky se soustředím pouze na čtení titulků a nejsem schopná vnímat děj filmu nebo mluvení. Proto se takto nedokážu učit cizí jazyk. Číst titulky a zároveň vnímat řeč nedokážu.
 Názory 110 z 206391  [Dalších 206381 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.