| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Povídání o škole

Co dává a bere škola (a učitelé) vašim dětem.
  (?)
 Názory 110 z 203505  [Dalších 203495 >>]
Akret 154064
17.3.2023 14:00:24
Úplně to chápu. Mě vadí i zacházení s jídlem v obchodech, tam kde prodavačky spěchají a u pokladen s tím hážou, nechdodím (a chápu, že to mají asi befelem a že za to nemůžou...). Našětstí si toho hodně vypěstujem a další objednávám přes scuk.
Lenka Konopásková 159969
14.3.2023 15:27:32
Děkuji za odpověď, a náhodou o složení ve třídách? Mám na mysli jestli je nějak škola známá šikanou nebo tak něco. Hlavně mi jde o kolektiv spolužáků. Učit holt se musí všude. Moc děkuji za reakce
Tragika 61116
13.3.2023 21:13:25
V Dobřichovicích učí moje známá. Je to klasická základka. Žádný průšvih , ani žádná plus. Jen teda mají moderní budovu, kterou by jim mohlo závidět 90% škol.
Lenka Konopásková 159969
11.3.2023 19:49:46
Dobrý den, prosím o názor/zkušenost z druhého stupně dobřichovické základní školy. Uvažujeme o přestupu do budoucí osmé třídy. Děkuji moc všem za odpověď.
Lída+2 28136
11.3.2023 8:56:18
Jogurty se fasovali co vim v platu a předávalo se to rodičům, když se stavili v družině.

Krabička s 250ml mlékem se opět dávala rodičům najednou na celý měsíc.

Ovoce a zelenina byla tragédie pokud jim to rozdali( učitelky by se zděsili,ale kluci kvůli tomu měli trvale zavírací nůž v batohu a lžičku kvůli kiwi třeba. Pomeranč a podobně si oloupali, ředkvičky okrajeli ), pokud bylo hnusný počasí vzala to druzinarka do ruky a udělali si z toho s dětmi svačinu az odpoledne. To bylo vždycky nejlepší. Netrvala jsem na tom, že to musím sníst doma, nebo ve škole přímo někdo z rodiny.
Intelektuálka 159968
11.3.2023 8:45:06
u nás to fungovalo tak, že v úterý a ve čtvrtek bylo ovoce, děti ho dostaly ve třídě a tam také snědly. Rodiče chodili pomáhat ovoce pokrčovat nebo loupat. Pomeranč se oloupal a rozpůlil, banán se jen půl a nechal se ve slupce. Papriky se očistily a udělala půlka. Jablíčko půlka a vykrojil jádřinec. Aby to dítě vzalo do ruky a mělo to pohodlné. Každý si vzal jen to, co snědl. Věděla jsem, že ty dva dny nemusím dětem dávat svačinu, že se mají do sytosti ovoce a zeleniny.
TaJ 81121
10.3.2023 22:17:18
Žženo, když syn dostával ve škole ovoce, nebo mléko, tak to nosil domů - mléko v krabičce s brčkem, využili jsme ho vždycky nějak doma a ovoce jsme někdo z nás taky snědli. Byl naučený, že si to ovoce má dát do svačinové krabičky. Ve škole by to nejedl, jednak proto, že ovoce kromě jablka prakticky nejí a potom taky proto, že měl svoji svačinu a to ostatní už nebylo kdy sníst, svačí jenom o velké přestávce, ty ostatní jsou pro něj na jídlo moc krátké.
Jinak, pokud bych věděla, že ve škole dostávají něco, co by si tam i snědl, tak bych mu prostě stabilně dávala do svačinové krabičky malou lžičku, nebo třeba i vidličku. Dělají se i svačinové krabičky, které mají lžičku a vidličku apod. přímo jako součást krabičky.

Jinak co se týká smyslu celé téhle akce, tak nevím, myslím, že těch rodin, které si fakt nemůžou dovolit koupit dětem mléčné výrobky, nebo nějaké to ovoce, tolik zase nebude. A pokud to budou děti dostávat, tak vždycky se prostě najde někdo, kdo o to stát nebude. Jedině třeba dát to k dispozici, ať si vezme ten, kdo chce a zbytek třeba nějak zužitkovat ve školní jídelně? Nebo ti, co o to stojí, tak by si pak rozebrali ten zbytek, co zůstane nerozdaný?
nebeska 90979
10.3.2023 22:06:33
Takovy banan v tasce po jarnich prazdninach, to je chutovka. Jinak u nas byla vzdy kvalita toho ovoce opravdu priserna, tvrde, nedozrale, kysele, hnusne...skoda mluvit.
Dari79 114243
10.3.2023 19:12:21
Přesně to mě napadalo tehdy také, zejména, když moje dítě bylo na prvním stupni "za Babiše", o jehož potravinářském koncernu všichni víme... Přišlo mi naprosto zrůdné, že z našich daní se platí takováhle zhovadilost, když min. dodavatel těch mléčných výrobků jistě do koncernu patřil...

Dětem z chudých rodin jistě víc pomůže oběd úplně zdarma, ve školkách celodenní strava zdarma.

Děti z normálních a bohatších rodin pak určitě na jedno pidimlíko týdně zdarma nejsou odkázané.
Dari79 114243
10.3.2023 18:58:20
Mě to přišlo stejně praštěné jako tobě...

Tak jsem mu to prostě odhlásila.

Moje dítě nejedlo skoro nic z toho, co ve škole dostalo, tahalo to domů a já to pak vyhazovala do koše, protože jsem nevěděla, jak je to staré, jak dlouho to bylo kde v teple... kolikrát jsem to zjistila až druhý den ráno, že to v tašce má...

Navíc dostávali třeba 1/4 litru mlíčka v malé tetrapak krabičce, což mi přišlo tak strašně neekologické...

Ano, občas dostal jablko, které jedl, ale na tom fakt nejsme závislí, aby dostal "zadarmo" jablko... Já navíc vím, že nic není zadarmo, a fakt si nemyslím, že má smysl týrat státní rozpočet takovýmihle nesmysly...

Ve školce to měli dobrý, tam dostávali ta ochucená mlíčka (taky teda v tetrapaku), ale objednávali se třeba jednou za půl roku, mohli jste si jich koupit třeba 20 nebo 30, rodiče na to připláceli, každý si objednal, kolik chtěl, vydávalo se to rodičům v ten den, co to přivezli a rodiče si to tedy mohli "bezpečně" přepravit domů... Moje dítě teda ochucená mlíčka nepilo, takže jsem nebrala ani to, jenom občas, když měly přijet děti z příbuzenstva a těm jsem to pak zabalila domů...

Ale ten školní program mi připadal nesmyslný, navíc v naší soukromé, dosti ekologicky zaměřené škole, jako naprostá zhovadilost (mají-li rodiče na školné, jistě mají i na jablko nebo na jogurt + ta šílená ekologická zátěž - hlavně s těmi mini baleními mléčných produktů ... ). Stačilo prostě ve škole ohlásit, že to nechci brát a oni to mému dítěti necpali...
 Názory 110 z 203505  [Dalších 203495 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.