| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Povídání o škole

Co dává a bere škola (a učitelé) vašim dětem.

Hrajte o vstupenky do parků Toboga!

Vyhrajte univerzální rodinnou vstupenku (pro dva dospělé a dvě děti) do jednoho ze sportovně-zábavních parků Toboga dle vlastního výběru!

  (?)
 Názory 110 z 179139  [Dalších 179129 >>]
nordica 81215
15.8.2020 20:43:05
Já jako vždy vzorná studentka dostala ke konci gymplu ředitelskou důtku, protože si mně půjčil jeden z profesorů na výstavu Vrchlického (recitace) a profesorka češtiny~e~ se nedokázala smířit s tím, že jsem tím pádem chyběla v její hodině. Tak to se zasmáli i mí přísní rodiče. Syn nosil neustále něco, zahraňoval ho prospěch, ale pořád mi ze školy sdělovali: moc mluví, pořád něco komentuje, čte si pod lavicí dělá škole nevyžádnou reklamu šílenými nápady (s kamarádem). V septimě dostal taky ředitelskou důtku, protože se spolužákem vysadili oknem ze třídy v přístavku, takže z ca 1,2m výšky, nenáviděnou spolužačku ven - problém nebylo tohle, ale to, že začalo pršet a hlavně pod oknem měl školník zaseté ředkvičky :-) Taky jsem se zasmála a neřešila.
Okolík 129526
15.8.2020 19:50:56
Moc nechápu, že ten přestěhovanÝ kostel aspoň některé gymnazisty nezaujal, čekala bych opak. Leda, že by šlo o davový efekt. A mimochodem, už je vysvěcený - nevím, kdy tam tvůj syn byl.
Vážný2 158667
15.8.2020 19:20:44
Syn tomu na gymplu vždy nějak unikl, protože si zakládal na zdvořilosti.

Ale byli jsme v Mostu v nemocnici před pár dny a připomenulo mu to příběh z nižšího gymplu, kdy unikl 2 z chování jen o chlup: Měli jet s poněkud bláznivým zeměpisářem a o nic méně pošahaným katechetou (ve škole byli jiní a lepší, opravdu studentům pomáhali, ale tohle byl pán, který se moc rád poslouchal a učil na nižším stupni jako na bohosloví) na výlet do Mostu. Zeměpisář si chtěl prohlédnout přestěhovaný kostel. Na závěr nezáživného výletu skupina spolužáků zapsala do návštěvní knihy kostela, že Most je díra a hromadně se podepsali. Zjistila to průvodkyně a upozornila na to učitele. Kdyby to řešil jen ten zeměpisář, tak by to asi skončilo "domluvou", ale pro katechetu to bylo znesvěcení (odsvěceného) kostela. Takže padaly dvojky a trojky z chování (když se přičetly nějaké pomůcky). Syn naštěstí před výletem onemocněl.
Termix 105545
15.8.2020 18:04:22
Nikdy jsem neměla ani poznámku, ani důtku, nic. Byla jsem příliš vystrašené dítě, než abych cokoliv provedla.
HelenaPa 48800
15.8.2020 17:27:42
Mám schovaný deníček z 1. třídy, kde mám spoustu poznámek.

"Často se v hodině baví a maluje si."
"Moc mluví v hodinách se sousedem."
"Zábava pokračuje."
"Byla přesazena, protože velmi rušila své okolí (v hodině si skládala a ukazovla "nebe, peklo,...")
"Moc mluví a běhá."
"Včera si ve vyučování hrála s balonem, dnes při čtení si hrála s plastelínou. Napomínám!"
"Je velmi neklidná. V hodině se STÁLE houpá na židli. To se odráží také v písmu."
"Je v poslední době velmi řečná. Až jí to škodí."

Po skončení 1. třídy jsem to celé doškrtala červenou fixou, jak jsem byla frustrovaná.

Od druhé třídy jsem nedonesla ani jednu poznámku. Naši třídu rozdělili a nová paní učitelka pochopila, že když si sama od pěti let čtu knížky, tak mě Živá abeceda nezaujme. Takže mě nechala nosit si do školy vlastní knížku a měla klid a nejvzornější dítě.

Ten deníček si čas od času vytáhnu a projdu jako takovou připomínku toho, jak se může blbá učitelka na dítěti podepsat. Abych se stejně nepodepisovala na těch, co učím.
sally 3140
15.8.2020 16:40:48
No tak záleží na tom, jak to s tou sněhovou koulí bylo.... jestli jí schválně trefil kusem ledu a paní byla týden v nemocnici s šitou hlavou a otřesem mozku, tak je to něco jinýho, než když se kluci koulovali a trefili jí omylem, že...

Jinak můj synek napsal v sedmé třídě memo zástupkyni ředitele, že je nekompetentní a nemá o něm co rozhodovat.
Museli jsme ho vzít ze školy. baba se ho rozhodla zničit. Třeba nás informovala, že agresivní psychopat proto, že vběhnul do budovy a "málem porazil dva dospělé lidi" (mmch do té budovy běžel před šikanou). Bylo toho víc, všechno nafouknuté mimo kontext a formulované jako že dítě je magor, co patří na psychiatrii...

Takže od takové školy raději dále... na druhou stranu, je dobré vědět, co se fakt stalo. Pokud se paní kluci třeba posmívali, nebo jí nějak pronásledovali, tak je takový postih na místě.
perko 104605
15.8.2020 16:12:19
Nikdy jsem nepřinesla ani poznámku, natož nějakou důtku. Byla jsem hodnej vzorňák. Ani naše děti nic takového. Byly a pořád jsou chválení a bez problémů ~f~
Ropucha + 2 ropušata 120300
15.8.2020 15:46:38
Já nic, já jsem byla nekonfliktní vzorňák.
Mě děti jsou jiné živly, takže poznámky i důtky proběhly, ale nikdy za ošklivé věci typu násilí, vandalství apod., ale za, řekněme, střet se systémem.
Vedle toho ale také různé pochvaly a ocenění za školní i mimoškolní aktivity.

Len 108740
15.8.2020 15:46:29
Yuki, vetsinou za agresi, nebo vetsi vyrusovani. Vylucuje se na den i na mesic, zalezi na prohresku a historii, stupnuje se to a muze dojit i na uplne vylouceni. Rodice holt se s tim musi poprat, postarat se o douceni (k tomu je online platforma, neni to o shaneni zapisku od spoluzaku) a v pripade uplneho vylouceni najit skolu, kam jim to dite vezmou.
Yuki 00,03,07 49504
15.8.2020 15:34:42
len, jak a za co se vylučuje ze školy? a jak to řeší rodiče, když mají potomka vyloučenýho ze školy?
 Názory 110 z 179139  [Dalších 179129 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.