| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Morbus Perthes

4.11.2013 10:49:53 Pavel V

zkušenost s perthes

Zdravím rád bych se podělil o zkušenost s touto chorobou,je mi 27let a perthes mi byl diagnostikován v 15 letech. z počátku kulhání které sám jsem evnímal-byl jsem upozoněn okolím,po té bodavá bolest v koleni,asi půl roku jsem chodil na RTG a nic doktor nepoznal.až jednoho dne jsem se přeobjednal na kontrolu na ráno kvůli písemce,v ordinaci byl jiný doktor a hned po schlédnutí snímku mu bylo jasné co se děje,okamžitá hospitalizace na bulovce,Následovalo 3 měsíční upoutání na lůžko a natahování nohou přes závěsy a pytle s pískem,v tom věku docela nářez místo si užívání zažít jedinou volnost před snídaní kdy mi byly pytle odepnuty,jinak 22hod denně zavěšenej po té následovaly 4 měs rehabilitace 1.operace kdy mi byl odebrán štěp z pánve a vložen do kloubu,neúspešné kloub se bortil dále,2 operace poupravení pánevního lužka odebrání sedací kosti a naříznutí šlach v tříslech,jinými slovy 2,5 roku ve špitále a dnes kulham noha kratší o 5cm, problémy se zády skolioza,nehledě na hybnost nohy obdukce 0 rotace 0 jediný pohyb dopředu a ještě tak 40 stupnů vůči tělu,bolesti docela silné ale po 12 letech už si člověk zvykne,věřím přijít na tuto chorobu dříve tak si dnes skákám,dělám normální manuální práci kolem oken není problém nosit těžká břemena ovšem to si vybírá svou dan v bolstivém došlápnutí,žít se s tím dá ale značná omezení a být na sebe opatrný,mám 5letého syna a budu s ním chodit na vyšetření radši každý rok aby neskončil jako jeho táta,opravdu jestli můžu poradit lepší jít zbytečně na vyšetření než dopadnout huř,to je asi vše jen jsem chtěl trochu osvětlit jak to muže dopadnout když se to zanedbá a popsat lépe než 5leté děcko
Odpovědět
Průběh diskuze (1 názorů)
zkušenost s perthes Pavel V 4.11.2013 10:49

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.