| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Morbus Perthes

  (?)
 Názory 110 z 279  [Dalších 269 >>]
Majdulka N. 127659
9.6.2018 17:25:35
byla tam nejednoznačně dlouhá doba té trakce - klidně až 6 týdnů, pak operace a pak minimálně týden po operaci. Právě že čekáme za 7 týdnů třetí miminko, druhý synek je ještě občas kojený a já jsem z toho úplně na větvi, že bych ho měla nechat tak dlouho beze mně, ikdyž babičku máme skvělou, manžel je pořád v práci, takže ten moc času v péči nezastane. No, tak uvidíme v pondělí, vlila jsi mi trochu optimismu do žil, že to třeba nebude tak dlouhé(co se týče té hospitalizace), jinak s tou dlouhou dobou rehabilitace po operaci nebo při konzervativní léčbě počítám, to prostě zvládneme :-)
Diva.Bara 37553
9.6.2018 15:20:13
to je jasný, vždycky je lepší tam být, my doma máme další 3 děti a babička odmítla pomoct, tak to jinak nešlo. na jak dlouho to v tom HK mělo být?
Majdulka N. 127659
9.6.2018 15:02:33
Děkuji Baro . Určitě pokud budu mít možnost se dostat k Dunglovi, vyuziji toho a jeho stanovisko aasi bude pro mě zásadní, s větší kapacitou uz to v CZ ani konzultovat nejde. Ja tam s dcerkou určitě budu,ona by to sama nezvládla, preci jen je ji 5 a ne 8. Ale ráda čtu,ze by to mohlo jít a nemiselo by to být na tak dlouhý pobyt v nemocnici,jako by měl.byt v HK.~z~
Diva.Bara 37553
9.6.2018 12:18:30
U prof. Dunkla byla s perthesem moje kamarádka, její holčička měla operované obě kyčle a neměli je ani v sádře, už tedy byla starší. Takže bych rozhodně jela tam. Nebo pak ještě ten Mudr Adamec v Motole, ten se na to taky specializuje a je taky výborný. Ale pokud máte možnost tu Bulovku, neváhala bych a jela tam a dala na jeho rozhodnutí. Ono co jsem vyčetla, tak ani odborníci se často v postupu léčby neshodnou. Asi bychom se operaci vyhli, kdybychom dítě posadili na rok na vozík, ale to nebylo v našich možnostech a on by se rok nehýbat nevydržel.
JInak před operací tam byl týden na rehabilitačním rozcvičení, to tam byl sám, ale třeba to na Bulovce nebude nutné. Pak operace a tuším asi 10 dní v nemocnici, oni s nimi po operaci hned začínají rehabilitovat, postupně. Dojížděla jsem tam na ním, nebyla jsem tam přes noc, jezdila jsem tam i na ty rehabilitace, abych se to naučila, pak jsme cvičili doma. Pak počítej s tím, že bude ležet, budeš jí muset dávat mísu, my jsme pak přenášeli ven na zahradu na postel.
Majdulka N. 127659
9.6.2018 4:31:03
Moc děkuji za vyčerpávající odpověď. Právě,ze bych tomu rada dala čas a zkusila tu konzervativní léčbu nejdřív. Dcerka je fakt svedomita a věřím,ze bychom ten klidovy režim zvládli. Pokud by se stav nelepsil,přistoupili bychom na operaci,to je asi jasné. Podle všeho máme velkou nadějí dostat se k prof. Dunglovi na Bulovku,takze to v tom HK asi s díky zrusim,nebo alespoň se to pokusím nějak posunout. V HK jsme byli u MUDr. Hassana Sheikha, byl velmi sympatický,ale byl 100%rozhodnutý operovat, v tom asi budu spíš důvěřovat Dunglovi,pokud mi řekne stejne stanovisko,preci jen je to asi.největší specialista v CZ na perthes.

A jak dlouho jste byli hospitalizovani kolem te operace? Predstava,ze budu rodit na Bulovce,me zrovna nelaka tedy...

Ještě jednou moc děkuji!Majda
Diva.Bara 37553
8.6.2018 22:28:44
jo a MR samozřejmě v tom Motole dělali, ne hned, ale v průběhu pravidelných kontrol, kdy měl tu konzervativní léčbu, jezdili jsme tuším co 2 měs.
Diva.Bara 37553
8.6.2018 22:25:59
Tak tedy, u nás se jednalo už o poměrně pozdní perthes u kluka 8 let. Zjistili jsme to v celkem časném stadiu, takže to lékaři zkoušeli nejdřív konzervativně, což trvalo asi půl roku - chodil o berlích a později dostal Atlanta dlahu. Protože to ale byl sportovec, v klidu moc nevydržel, takže nohu moc nešetřil, resp šetřil, ale nehybně neseděl. Takže po půl roce lékaři zjistili zhoršení stavu a naplánovala se operace. Na trakci tuším nebyl. Ta operace zásah samozřejmě je, po operaci byl 5 týdnů v sádrových kalhotkách, to proležel doma přes prázdniny, pak rehabilitace. Po roce vyndání želez z nohy, a asi po 3 měs to rozchodil tak, že ani nekulhal. My jsme s operací smíření byli, protože podle lékařů se mu to zhoršilo natolik, že už byla nutná, konzervativně to u nás prostě nešlo. Přesto jsem ráda, že to zkusili. Počítej s intenzivní rehabilitací. Nyní po 2 letech už má nohu zhojenou a už bys to nepoznala. ¨Jinak my jsme dojížděli do Motola, operoval ho Mudr. Adamec.
Ještě se jezdí na Bulovku k Mudr. Dunklovi. Osobně, já být tebou, objednám se do té Prahy, buď Motol, nebo Bulovka, přímo na dětskou ortopedii. Ta Atlanta podle mého nnázoru byla u nás nanic, ale to bylo asi tím, že na ni byl už velký, u mladších dětí je to asi jiné.
Za mě tedy - operace bych se nebála, ale předtím bych podle stavu chtěla zkusit konzervativně, pokud by to stav dovolil. A jela bych to zkonzultovat do té Prahy - i když, nevím, jestli Mudr Adamec v té HK ještě pořád není, tomu věřím, je to fakt odborník.
Jo a setkala jsem se s tímto onemocněním i u sportovců, kteří sportují závodně nebo reprezentují, znám mladého velmi žádaného hokejistu, a pak třeba biatlonista Moravec - ten o tom má 13. komnatu.
Majdulka N. 127659
8.6.2018 19:39:57
super, budu moc ráda, děkuji předem :-)
Diva.Bara 37553
8.6.2018 14:23:26
ahoj, zkoušeli jsme oboje, večer napíšu víc z našeho pohledu.
Majdulka N. 127659
8.6.2018 14:18:16
Dobrý den, dnes jsem poctivě přečetla celou konverzaci. Od včerejška, kdy dceři byla diagnostikována m.perthes pořád studuji, o co vlastně jde a jaké jsou možnosti léčby, rizika a výhledy. Dcera oslaví za 3měsíce 6.narozeniny, je velmi aktivní, ale také velmi disciplinovaná, takže okamžitě od stanovení diagnozy se na nožku ani nepostavila, buď používá berličky, nebo zahradní vozíček(dnes složím kočárek - máme chariot, takže v tom se bude celkem v pohodě vozit). Ráda bych se zeptala zkušených rodičů, kdo měl možnost léčit dítě konzervativně bez dlouhodobého pobytu v léčebně/nemocnici, jaké jsou Vaše zkušenosti, popř kdo Vám takovou léčbu předepsal - doporučil/nedoporučil.s v
Jsme v situaci, kdy nás ve FNHK očekávají k hospitalizaci za 3 dny, poté trakce(natažení se závažím) kloubu a poté operace. Mám pocit, že byli s tou diagnozou poměrně rychle hotoví - nedělali ani MR. A já samozřejmě nechci nechat do dcerky řezat zbytečně, pokud by byl nález třeba ještě vhodný ke zkoušce té léčby klidem a rehabilitacemi bez zbytečné hospitalizace. Dcerka je nejstarší, druhý syn 3letý a za 6 týdnů mám rodit třeťátko, takže dlouhodobá hospitalizace pro nás v této chvíli je(krom vyhození z běžného rytmu jako u každého) prostě téměř nemožná, nebo za velkého psychického vypětí nás všech, což asi k lepším výsledkům úplně nepřidá. Máme bazén, bezbariérový(téměř) dům, vířivku kousek od nás a věřím, že bychom mohli o další možnosti rehabilitace požádat v nedalekém stacionáři pro hendikepované děti. Prosím, pokud máte nějaké kontakty na ortopedy, kteří by byli ochotni k takovému kompromisu přistoupit, nebo alespoň by byli s to konzultovat to s námi, byla bych Vám všem moc vděčná za jakýkoliv kontakt. Všem rodičům dětí s m.perthes přeji hodně sil a kvalitní nervy, a všem dětem samozřejmě úplné uzdravení! Majda
 Názory 110 z 279  [Dalších 269 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.