| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Kde rodit

26.1.2001 13:28:45 Diana, 36. týden

Re: Čte to i pan primář?

Souhlasím s tím, že by naše připomínky mohly být pro vedení Apolináře přínosné. Zatím jsem tam strávila 2 týdny na oddělení rizikového těhotenství. Na porod se tam chystám také, protože mají výbornou neonatologickou péči a já bych zřejmě podle nálezu měla rodit dřív.

Z těch asi 14 dnů na "riziku" nemám vůbec dobrý dojem. Vše bylo hrozně anonymní, žádný lékař se nám nepředstavil, musely jsme si vyčíst z karty, kdo nás vlastně ošetřuje. Péče sester byla také velmi rozdílná - někdy si člověk připadal, že je jim na obtíž. Dorazilo mě, když mi jednou večer přinesli jakousi mast v aplikátoru, že si ji mám zavést a na můj dotaz proč a co to je, sestra řekla, že neví, prostě mi to má dát. O informace tam tedy byla velká nouze. Pikantní na tom všem je, že nám na pokoji visel papír s právy pacienta - např. na informace o ošetřujícím personálu, o zvolené medikaci, atd.

Lepší dojem mám z porodních asistentek - konkrétně z 1. porodního sálu. Tam se na dotazy ochotně odpovídá - řekly mi všechno o tom, jak to v porodnici chodí. Teď s manželem navštěvujeme předporodní přípravu, kterou taky organizují ony.

Jen mě zarazilo, že přestože je v přehledu porodnic u Apolináře uvedeno, že maminka může mít dítě ihned po porodu u sebe, na přípravném kurzu nám řekli, že to tak není. Miminko po porodu umyjí, změří, zváží a vyšetří a pak ho přinesou na sál ukázat a nechat případně přisát. Pak ho odnesou a maminka ho dostane až za 6 hodin. To se mi moc nelíbí, očekávala jsem, že mi ho nechají hned u sebe - jak to ostatně sami uvedli do katalogu porodnic. Uznávám, že nemůžu vědět, jak budu po porodu unavená, ale to rozhodnutí by měli nechat na mě.
Odpovědět
Průběh diskuze (7 názorů)
Re: Čte to i pan primář? Diana, 36. týden 26.1.2001 13:28
*Re: Čte to i pan primář? Soňa, jedna dcera, další mimi na cestě 26.1.2001 13:55
**Re: Čte to i pan primář? Linda 26.1.2001 18:18
**Re: Čte to i pan primář? Dana, dvojčata - kluci 26.1.2001 22:1
*Re: Diane a Markete Magda, 2 deti 26.1.2001 13:55
*Re: Čte to i pan primář? Dana, dvojčata - kluci 26.1.2001 22:7
*Re: Čte to i pan primář? Dana, dvojčata - kluci 26.1.2001 22:7

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.