7.3.2011 11:03:17 Žžena
Re: Jsme s partnerem naprosto odlišní
To celé záleží na jedné věci: jestli jste vy dva schopní prostě jinakost druhého respektovat a udržíte na uzdě svoji potřebu druhého přesvědčovat nebo shazovat. O ničem jiném to není, a nebude ani s dítětem.
Babička byla katolička, její strýc byl zavřenej v Jáchymově, čili z toho plynoucí postoj. Děda byl nadšený a velmi angažovaný budovatel. Jejich čtyři děti jsou středoví ateistém, řekla bych. Ale nikdo z nich netíhne výrazně jedním směrem. A ano, babička mluvila o momentech, kdy se jí až děda hnusil (skrz jeho radikální komunismus). Přesto ale toto nebylo jejich největším vztahovým problémem, tím byla dědova maminečka - babiččina tchyně, kterou měli vedle v baráku

Ale to máš prostě různý, jak se to namíchá.
Druhá babička byla taky velmi nábožensky založená, děda tak neutrál, a jejich dvě děti nejsou věřící ani jedno.
Ale jde prostě o to, že v podstatě nevíš, co z Tvého dítěte jednou bude. Jak důležitější bych viděla, aby byla rodinná atmosféra tak nějak v rovnováze, aby tam nevznikaly spory, do kterých se děti budou zatahovat atd.
Odpovědět