| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Mezi námi maminkami

16.1.2001 19:26:40 Iva, Klárka 5m

Re: hygienické potřeby pro kojence

Ahoj Dášo,
na podobný dotaz jsem reagovala v poradně pediatra a od jedné maminy jsem to dost slízla, přesto, pro případ, jestlis to nečetla, ti to tady stručně zopakuju.

Tady v Brně začíná mezi pediatry a dětskými sestrami převládat názor, že potřeba kosmetiky souvisí s tím, jak často dítě koupeš. Čím víc koupeš, tím víc musíš mazat.
Takže pokud mimču umeješ zadeček (stačí pod tekoucí vodou v umyvdle), obličejík a ruce, nebo to jen otřeš hyg. ubrousky, koupat stačí 2-3x týdně. Potom se kůžička tak nevysuší a nemusíš miminko patlat žádnými krémy, mléky a olejíčky.
Klárka má hodně citlivou kůži, i takhle je hodně suchá, a každé koupání je dost znát. Na krémy (i hypoalergenní Sebamed)nereaguje právě nejlíp. Zdá se mi, že je lepší miminku kůži nepřesušovat, než ho potom natírat kdečím a mastit. Vím, že jsou to prostředky určené pro děti, ale přece jenom je to chemie s parfémy a konzervanty, ať tam píší co chtějí.
Opravdu jsem si to nevymyslela sama, říkali nám to i v porodnici, na přednášce přípravy k porodu a péči o dítě a naše pediatrička.

Pokud na denodenním koupání trváš, pak je prý lepší mléko než olej, který ucpává póry, mýdlo ani pěny do koupele se používat nemusí a jestli ti to přece nedá, pak raději pěnu než mýdlo.

Je to určitě těžší přijmout něco úplně nového, navíc ti můžu říct, že babičky půjdou do mdlob. Ale nám se to osvědčilo, koupeme dvakrát týdně a oleje ani mléko nepotřebujeme, používáme jenom speciální nevoňavou masto od paní doktorky na zvlášť suchá místa.
Odpovědět
Průběh diskuze (6 názorů)
hygienické potřeby pro kojence Dáša, 31.týden 16.1.2001 10:38
*Re: hygienické potřeby pro kojence Iva 28 let + Péťa 10,5 měsíce 16.1.2001 14:31
*Re: hygienické potřeby pro kojence Iva, Klárka 5m 16.1.2001 19:26
**píchání uší Iva s Kárkou 16.1.2001 20:7
**Re: hygienické potřeby pro kojence Míša, syn skoro 4 16.1.2001 22:45
*Re: hygienické potřeby pro kojence Šárka (syn 9,5 roku) 17.1.2001 10:57

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.