| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Kde rodit

25.1.2000 21:37:32 Jana, Týnka 6 měsíců

Re: Bohunice nebo Obilní trh?

Milá Ivo,
já jsem rodila v červenci 1999 v Bohunicích a chválím je kudy chodím.
Proti Obilňáku nemůžu říct ani slovo-neznám to tam. Ale říká se, že na Obilňáku jsou bezvadní hlavně pro problémové porody a předčasně narozené děti.
Já jsem bohužel rodila velmi dlouho (40 hodin). Celou dobu se o mně starali úplně fantasticky, vystřídaly se tam asi 3 směny lékařů a sestřiček, takže jsem mohla porovnávat. Jak byli ohleduplní k zachování našeho soukromí, jak jemně zacházeli se mnou i manželem, jak nám vycházeli vstříc v našich požadavcích, to můžu jen chválit. Porodní asistentka vymýšlela téměř nemožné, jak náš porod uspíšit (bez medikamentů) a mně ulehčit. Jen na dokreslení - několikrát za den procházel porodnicí pan přednosta kliniky. Určitě to nemusí dělat, ale přišel, představil se, podal nám oběma ruku a sám se přesvědčil, jestli jsem spokojená. Totéž pak na poporodním oddělení. Kdykoli potkal maminku s miminkem, podíval se na něj, pochválil ho mamince, povzbudil ji....
Přestože tam denně rodí mnoho maminek, neberou to jako na běžícím páse, ale opravdu individuálně.
Po porodu jsou na pokoji jen dvě maminky (velmi jsem to ocenila), miminko u sebe. Sestřičky dohlížejí na techniku kojení, učí koupat, přebalovat. Návštěvy mají stanovenou dobu, ale když příjdou kdykoli, nikdo jim neřekne ani půl slova. Je tam návštěvní místnost, ale pokud chcete, mohou za vámi až na pokoj (musíte si ovšem ujasnit s druhou maminkou, zda jí to nevadí). Jediný diskomfort - telefon jen automat v návštěvní místnosti.
Já jsem byla v kurzech připravovaná na to, že mám rozhodně požadovat dítě ihned po porodu k sobě, i kdyby mi ho třeba chtěli vzít na novorozenecké oddělení. Po tak dlouhém porodu bych ale péči o dítě vůbec nezvládla a tak jsem byla velmi ráda, že zvítězil zdravý rozum a miminko 8 hodin hlídaly sestřičky. Já jsem se vyspala a pak už jsem pro něj nedočkavě šla a přivezli mi jej. Prostě, v Bohunicích řeší situace nenásilně, podle potřeby maminek a dětí, ne podle zavedeného schématu.
Setkala jsem se jen s jednou přísnou setřičkou, jinak byly všechny velmi milé a laskavé. Což jako šestinedělka VELMI oceníte. Jsou připravené na přívaly pláče a rozporuplné pocity maminek a jsou andělsky trpělivé. Byla bych ráda, kdyby si to mohly přečíst, protože to myslím opravdu vážně.
Já nedám na Bohunice dopustit a své další tři děti chci rodit tam.
Do všech porodnic je možné se jít podívat přímo na porodní sál a na vše se zeptat.
Jana
Odpovědět
Průběh diskuze (8 názorů)
Bohunice nebo Obilní trh? Iva z Brna, v sedmém měsíci 16.12.1999 16:54
*Re: Bohunice nebo Obilní trh? Martina, dcera 5 let 17.12.1999 3:32
*Re: Bohunice nebo Obilní trh? Iva, v očekávání 19.12.1999 12:49
**Re: - Iva, která řeší kde rodit - ... Iva 29.2.2000 18:40
*Re: Bohunice nebo Obilní trh? Jana, Týnka 6 měsíců 25.1.2000 21:37
*Re: Bohunice nebo Obilní trh? Andrea, dcera 7let, nyní ve 4měsíci 3.2.2000 15:19
*Re: Bohunice nebo Obilní trh? Lenka Nová, tři dospívající dcery 11.2.2000 8:53
**Re: Bohunice nebo Obilní trh? Jana, dcera 6 měsíců 11.2.2000 8:59

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.