| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Jak jsem prožívala těhotenství a porod

25.1.2000 20:57:33 Jana, šestiměsíční Týnka

Re: Těhotenství a dovolená

Milá Ireno,
myslím, že nejde o nic jiného, než abyste si splnila VAŠE představy o dovolené. Pokud se na ni budete tešit, nebude Vám vadit ani drobné nepohodlí. Ale pokud Vás bude někdo trochu tlačit do něčeho, s čím nejste srozumněna, nebude to ono. Jsem přesvědčena, že miminko cítí Vaše pocity a reaguje na ně. Podle mých zkušeností Vám dá okamžitě vědět, jestliže to pro něj nebude pohodlné a jinak vše, co děláte s chutí, rádo přijme (v rozumných mezích samozřejmě).
Já jsem celou dobu v těhotenství sportovala tak jako předtím, jen pomaleji a jemněji. Nezačínala jsem s novými sporty, jen provozovala ty staré, pokud to šlo. Celou dobu jsme chodili s maželem na túry, později pak na procházky. Byli jsme v Jeseníkách, v Orlických horách, na Šumavě. Na běžkách (jen tak ležérně se kluzat po rovině, ale bylo to prima!)Chodili jsme na plesy, do kina, cestovali jsme.
Autobus nebyl vůbec vhodný (ke konci člověk musí pořád čurat), vlak o něco lepší. Ale autem úplně bez problémů i na dlouhou trasu. Nejlepší bylo posunout si sedadlo dozadu a nohy na palubní desku.... Tak se to líbilo miminku. A řízení také až do porodu bez problémů.
Některé sporty jsem musela vynechat - kolo, plavání, nedělaly mi dobře, přestože jsou lékaři doporučované. Přesně jsem poznala, co pro dítě není vhodné, ono se dost vehementně hlásílo.
Chodila jsem cvičit (a taky s kamarády do hospůdek na předzahrádky!!) a k tomu všemu jsme se v mém osmém měsíci stěhovali.
Takže aktivity jsem měla dost po celou dobu a narodila se nám krásná holčička, která je už teď tak aktivní, že jí někdy nestíhám.
Myslím, že celý vtip je v tom, abyste se naučila naslouchat miminku a vše krásně prožívala. Někde jsem četla, že z těhotné ženy vyzařuje jakési krásné fluidum, ta radost a očekávání. Já jsem to cítila velmi intenzivně a na své těhotenství ráda vzpomínám. Přeji Vám totéž.
Jana
Odpovědět
Průběh diskuze (4 názorů)
Těhotenství a dovolená Irena 21.1.2000 11:32
*Re: Těhotenství a dovolená Iva, nastávající maminka 24.1.2000 20:25
*Re: Těhotenství a dovolená Jana, šestiměsíční Týnka 25.1.2000 20:57
*Re: Těhotenství a dovolená Káča, těhotná 31.1.2000 9:16

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.