| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Rodina a jak v ní přežít

18.12.2000 22:02:49 Naďa a malá Pavlínka

Re: příjmení nemanželských dětí

Milá Anno.po delší době jsem zabrousila na internet a to,co píšete se skutečně děje.Sama s tím to problémem mám nebo jsem spíše měla co dělat.Manžel odešel od rodiny a dětí a já musela jak výživné tak svěření dětí do mé péče vyběhat soudní cestou.Bylo to hrozně vyčerpávající a soudní proces střídal další.Proto,když bylo vše zařízené,tak jsem se rozhodla,že mě u soudu jen tak nikdo neuvidí.Podotýkám,že jsem byla stále vdaná.Po čtyřech letech jsem se znovu zamilovala a můj přítel požadoval,abych tuto svoji situaci vyřešila.V září jsem se po 10-ti minutách rozvedla a v listopadu neplánovaně otěhotněla. Můj přítel neměl vyřešen spor o majetek-byl čerstvě rozvedený a jelikož se soudil o byt,který byl jeho,svatba nepřicházela v úvahu.Dohodli jsme se,že se brát nebudeme a naše dítě ponese partnerovo příjmení.Nakonec se vše odehrálo tak,že jsem jednoho dne,zvedla telefon a na matrice se informovala,zda je toto možné.Nastal šok,poněvadž mě bylo zděleno,že od rozvodu manželství neuběhlo 300 dnů,tudíž partner na dítě nemá žádný nárok a příjmení ponese po mém bývalém manželovi.Muselo by proběhnout soudní cestou několik procesů,při kterých by jeden muž žádal,aby dítě bylo prohlášeno za jeho,ten druhý by se musel soudit o zbavení otcovství,dítěti by se dělala krevní szkouška na určení otcovství-nechápu dodnes,protože pravý otec se ke svému dítěti hrdě hlásil,ale nebylo mu to nic platné. Nakonec vše dopadlo tak,že jsme raději oželeli byt,byla svatba která všechno dala do pořádku,protože dítě automaticky převzalo příjmení po manželovi.Nevím,jestli jsem to popsala srozumitelně.Zítra,tj.19.12.2000. budeme o tomto problému hovořit v Trní na Primě.Manžel tam dokonce bude citovat znění tohoto děsného zákona,takže,jestli Vás toto téma zajímá,tak se podívejte večer na telku.Přeji,ať se u Vás také vše vyřeší ke spokojenosti obou.Zdraví Naďa.
Odpovědět
Průběh diskuze (4 názorů)
příjmení nemanželských dětí Anna 11.12.2000 8:53
*Re: příjmení nemanželských dětí Naďa a malá Pavlínka 18.12.2000 22:2
**Re: příjmení nemanželských dětí Dana, dvojčata 18.12.2000 22:23
**Re: příjmení nemanželských dětí Anna 2.1.2001 15:53

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.